Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28364/mid_dejiny-udatneho-ceskeho-naroda-a-pa-iVi-28364.jpg 5 103 23

Tato „rodinná“ knížka pro děti i dospělé je určena nejen těm, co nedávali ve škole pozor (dozvědí se překvapivé informace z naší historie), ale i šprtům, ty zase pobaví (pro tyto vzdělanější čtenáře jsou připraveny zadní strany s podrobnějšími informacemi a zajímavostmi). Když rozložíme knihu jako harmonikovité leporelo, otevře se před námi 9 metrů dlouhá krajina v níž se odehrávají drobné děje od pravěkých lovců po současnost. Fakta, informace, chronologické tabulky ke všem obdobím nechybí a komixové textíky a kreslené postavičky umožní hledět na minulost a naše předky s humorem, nadsázkou a ironií. Tato kniha získala Magnesii Literu za knihu roku 2003 pro děti a mládež, Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro děti (za rok 2003) a Zlatů pečeť za polygrafické zpracování.... celý text

Bubo19
14.06.2021 5 z 5

Úžasná kniha plná krásných a vtipných obrázků doplněná spoustou informací o naší historii. Líbí se mi i srovnání, co se v tu danou dobu dělo jinde ve světě a také obecná černobílá část.
Je mi jasné, že jsem tuto knihu neotevřela naposledy, ale budu se k ní často vracet a můžu ji jen doporučit všem, kteří se chtějí něco z naší historie přiučit nebo si chtějí zopakovat, co už zapomněli.

Knizectvi
26.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství. Strávil jsem hodně, hodně času rozkládáním a skládáním, učil se a u toho se smál, prostě pecka :)

janina66
04.09.2020 5 z 5

Velmi zajímavé pojetí naší historie. Tuto knihu vyhrála dcera v dějepisné olympiádě na ZŠ. Tenkrát z ní byla nadšená.

Monika1717
19.08.2020 5 z 5

Naprosto úžasný nápad. Vtipný komiks mapující dějiny Čechů.

cori
03.08.2020 4 z 5

Vtipné prostorové leporelo zaujme nejen děti, ale i dospělé. Název je trochu zavádějící, protože se nevěnuje českému národu, ale spíše dějinám osídlení české kotliny. Začíná totiž pravěkem, Kelty, Germány, Římany a posléze pokračuje příchodem Slovanů vedených praotcem Čechem.
Líbily se mi přehledy z druhé strany - např.světová náboženství, křesťanské svátosti, čeští světci, umělecké slohy, nejvýznamnější objevy a vynálezy, středověká řemesla, nejúspěšnější čeští sportovci. Oceňuji i informace o důležitých světových událostech.
Škoda, že některá témata byla vynechána. Mrzí mě i četné chyby. Např. defenestrace roku 1618 nebyla druhá, ale již třetí v pořadí, či popisek u obrázku přilbice sv. Václava (je zde uvedeno přilbice sv. Vojtěcha)

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Takhle by se měla vyučovat historie a dějiny. Jednoduše, úsměvně a přehledně.

Brďa19
01.10.2019 5 z 5

Vesele a přehledně ukazuje, co se dělo na domácí a evropské scéně dějin. Původně jsem si knihu půjčila pro mé děti, ale s chutí jsem si ji přečetla i já. Moc se mi líbilo. Doporučuji

Fíčica
21.11.2018 5 z 5

Vtipné, krásné a poučné.

Kopretina
30.07.2018 3 z 5

Něco se mi líbilo moc, něco bylo děsné. Zajímavé pojetí v leporelu.

princesse
04.06.2018 4 z 5

Hezké a vtipné zpracování. Moc hezky ilustrovaná a zajímavě pojatá kniha. Jen je lepší číst - prohlížet na stole, jako kniha do postele se moc nehodí. :-)

Kuža007
28.03.2018 5 z 5

Krásné začátky v dějepisu a historii.

meluzena
04.01.2018 5 z 5

České dějiny stručně a velice nápaditě. Není to suchý sáhodlouhý, do detailu propracovaný výklad, což má dvě hlavní výhody:
1) děti se můžou lecos přiučit nebo poskládat do souvislostí, aniž je znudíte k smrti,
2) těch pár historických údajů si můžete uložit do hlavy i vy, pokud jste zůstali nedotčeni školním dějepisem.

Y2T
27.07.2017 5 z 5

Kniha s lehkostí a humorem prezentuje oficiální verzi českých dějin, která se učí ve škole - a tu a tam i ukazuje, že to vlastně třeba bylo úplně jinak. Jednoznačně doporučuji dětem, cizincům, kteří se potřebují seznámit s verzí dějin, v kterou věří oběti českého školství, stejně, jako pro každého, kdo si chce dějiny trochu zopakovat a pobavit se. Vznikl podle toho i výborný televizní seriál, který je ale trochu jiný - je detailnější, ale kontroverzní věci jsou v něm sice často jen nakreslené, ale nekomentované - v tomto je leporelo přímější.

moonell
05.06.2017 5 z 5

Kniha, která mi pomohla nezešílet ze státnic z české literatury. A smějte se dle libosti.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný nápad a jedinečná knížka, která dokáže děti zábavnou formou naučit dějepisu.

vitek.sk
25.11.2014 2 z 5

Bohužel kniha obsahuje řadu historických nepřesností a mýtů. Zikmund Lucemburský, jeden z našich největších panovníků je zde samozřejmě brán jako zrádce a Husité a Hus sám jako hrdinové. Přitom Hus byl stejný náboženský fanatik jako ti které kritizoval a Husité byli ekvivalen Talibanu, například chtěli zbourat kostel na Vyšehradě. Pokud jde o mé oblíbené Přemyslovce, tak to je úplná tragédie, spousta vypisování čeho se Václav I. nebo Václav II. báli, čím trpěli, ale co udělali přínosného o tom jen pár slov pokud vůbec. A to, že jde o knihu pro děti celou věc jen zhoršuje, jak mají mít děti národní hrdost, když se jim říkají takové věci. Takže je mi líto, za více než dvě hvězdy to nebude.

Kytiii
21.11.2014 5 z 5

Nejlepší učebnice dějepisu :D - Čtu z ní dětem a velmi je to baví. Nečteme to popořadě, ale tak nějak na přeskáčku, třeba podle toho, co jim chci vysvětlit - naposledy třeba to, proč byly 17.listopadu doma a nemusely do školy...

Lodja
07.03.2014 4 z 5

Naprosto ideální "učebnice" dějepisu - dozvíte se plno zajímavostí i takových těch základních údajů, díky obrázkům si o dané epoše uděláte i nějaký obrázek (srovnávám s naprosto zbytečným a bohužel dobře známým biflováním dat a názvů dokumentů nazpaměť) a ještě se u čtení pobavíte. Já tedy musím říct, že Dějinám udatného českého národa a později i stejnojmennému seriálu vděčím za mnohé.

Kmotr99
08.02.2014 5 z 5

Skvěle zpracovaná a zábavná kniha, která pobaví i poučí čtenáře každého věku. Vše je přehledně zpracované. Nechybí vládci ve vybraném období, události ve světě a hlavně - popis života obyčejných lidí, který je velmi zajímavý. A samozřejmě hojné vtípky. Kdo se chce dozvědět víc, může "leporelo" otočit. Tam je mnoho rozšiřujících informací. Vždy, když na ní narazím, rád si knihu znovu prolistuji a o naší historii se něco nového dovím.

vojtěch p.
21.01.2014 5 z 5

Je to kniha se zajímavými třidé obrázky.

české dějiny Magnesia Litera dějiny pro děti a mládež

Lucie Seifertová
česká, 1969
2003  93%Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí
2014  90%Hustej internet
1999  98%Tajemná Praha
2009  90%Tajemná Ostrava
1999  90%Sorry 2000 aneb Sedm let v debetu

Kniha Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí je v