Dějiny první republiky

Kniha Dějiny první republiky

baacinka

Čtivé a přitom hutné, super.

TheMelorry
18.10.2020

Tuhle publikaci je těžké hodnotit. Po stránce obsahové je skvělá, propracovaná a přesně a jasně ukazuje vývoj dějin od 1. světové války, přes celou První republiku až po republiku druhou a začátek 2. světové války. Autorka vše logicky vysvětluje a počítá s neznalostí čtenáře. Za zmínku také stojí v závěru knihy přehled vlád čs, přehled jednotlivých politických stran, nebo schéma politické struktury.
Pokud mám hodnotit "čtenářský zážitek", kniha se mi nečetla výrazně špatně ani dobře. Taková zlatá střední cesta, což u naučných historických publikací není vůbec špatný výsledek. Jako podrobný pohled na první republiky po stránce politické, hospodářské, mezinárodní... je kniha více než ideální.

martina2704
13.11.2017

Moc pěkná a hlavně čtivá knížka, která ale poměrně do detailů zpracovává dějiny první republiky. Oceňuji na ni také přehledy vlád a politických stran, ty jsou rovněž velmi pěkně zpracované.

matab
31.05.2016

Moc pěkně podané politické dějiny první republiky. Návaznost i na zahraniční záležitosti. Velice čtivé.

oolinkaa
01.09.2014

Super kniha k 1. republice.. Vhodné například pro studenty historie. Vše srozumitelně a do detailu propracované, dozvíte se zde vše, co by jste měli o 1. republice vědět

IlMagnifico
07.02.2014

Vynikající a stravitelně napsaná knížka o politických dějinách první (a potažmo druhé) republiky s užitečnými přiloženými materiály v podobě soupisu všech vlád a politických stran. Ke studiu nelze než doporučit.