Dějiny pravěku a rané doby dějinné

Dějiny pravěku a rané doby dějinné https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58486/dejiny-praveku-a-rane-doby-dejinne-58486.jpg 4 23 4

Práce uvedeného nadpisu byla připravena jako studijní materiály pro posluchače historických oborů Filozofické fakulty MU. Je v ní podán přehled nejstarších dějin střední Evropy od počátků lidstva po raný středověk, tj. v rozsahu cca 1 000 000 př. n. l. až po tzv. dobu mladohradištní (povelkomoravskou), cca 1200 n. l. Vzhledem k tomu, že text je doplněn reprezentativním výběrem obrazové dokumentace památek hmotné kultury našeho pravěku a rané doby dějinné, je skriptum vhodné i pro studenty archeologie prvého cyklu. ... celý text

Moiseiwitsch
12.01.2020 4 z 5

Nikdy jsem neměl toto období v oblibě, ale jako syntetizující výklad je to kvalitní práce - skripta.

verka5083
17.05.2019 5 z 5

Úžasná kniha a učebnice. Je skvělé pro lidi, kteří by se rádi něco dozvěděli o pravěku nebo o archeologii vůbec. Rozhodně se k této knize budu stále vracet a oživovat vědomosti.

VivienRavenhill
20.10.2018 4 z 5

Věřím, že je rozdíl mezi tím si v knize jen z vlastního zájmu číst a mezi tím, natlačit všechny její informace do hlavy ke zkoušce. Ať tak či onak, i přes obrovské množství informací je psána vskutku poutavě, obsahuje mnoho zajímavostí a je velmi srozumitelná, vhodná jak pro studenty, tak pro zvídavé laiky kteří se chtějí o životě v pravěku dozvědět něco víc. A ač jsem si řekla, že tuto knihu již nikdy nechci vidět, musím pokorně uznat že se k ní stále dokola vracím. Jakmile padá řeč o pravěku, vždy je jasnou volbou Podborský.

Natalinne
10.01.2017 5 z 5

Tak tohle mě překvapilo. Pravěk z duše nenávidím, ale tohle jsem přečetla až do konce. Navíc jsou zde celosvětové souvislosti, sice ne nějak podrobné, nicméně pro orientaci postačí.
Je až neuvěřitelné, jak autor dokázal poutavě a podrobně popsat tvary různých jehlic a nádob, jde vidět, že se pravěku celoživotně věnuje. Můžu jen doporučit jak těm, kteří se chtějí dovědět víc o tomto období, tak i těm, kterým to nic neříká a potřebují to třeba ke zkouškám.

pravěk archeologie

Vladimír Podborský
česká, 1932 - 2022
1993  95%Pravěké dějiny Moravy
2006  84%Dějiny pravěku a rané doby dějinné
2006  88%Náboženství pravěkých Evropanů
1972  100%Pravěk Znojemska
1994  100%Náboženství našich prapředků

Kniha Dějiny pravěku a rané doby dějinné je v