Dějiny pravěku a rané doby dějinné

Práce uvedeného nadpisu byla připravena jako studijní materiály pro posluchače historických oborů Filozofické fakulty MU. Je v ní podán přehled nejstarších dějin střední Evropy od počátků lidstva po raný středověk, tj. v rozsahu cca 1 000 000 př. n. l. až po tzv. dobu mladohradištní (povelkomoravskou), cca 1200 n. l. Vzhledem k tomu, že text je doplněn reprezentativním výběrem obrazové dokumentace památek hmotné kultury našeho pravěku a rané doby dějinné, je skriptum vhodné i pro studenty archeologie prvého cyklu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58486/dejiny-praveku-a-rane-doby-dejinne-58486.jpg 4.316
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno, Masarykova univerzita

Kniha Dějiny pravěku a rané doby dějinné

Moiseiwitsch

Nikdy jsem neměl toto období v oblibě, ale jako syntetizující výklad je to kvalitní práce - skripta.

verka5083
17.05.2019

Úžasná kniha a učebnice. Je skvělé pro lidi, kteří by se rádi něco dozvěděli o pravěku nebo o archeologii vůbec. Rozhodně se k této knize budu stále vracet a oživovat vědomosti.

Vivien-ravenhil
20.10.2018

Věřím, že je rozdíl mezi tím si v knize jen z vlastního zájmu číst a mezi tím, natlačit všechny její informace do hlavy ke zkoušce. Ať tak či onak, i přes obrovské množství informací je psána vskutku poutavě, obsahuje mnoho zajímavostí a je velmi srozumitelná, vhodná jak pro studenty, tak pro zvídavé laiky kteří se chtějí o životě v pravěku dozvědět něco víc. A ač jsem si řekla, že tuto knihu již nikdy nechci vidět, musím pokorně uznat že se k ní stále dokola vracím. Jakmile padá řeč o pravěku, vždy je jasnou volbou Podborský.

Natalinne
10.01.2017

Tak tohle mě překvapilo. Pravěk z duše nenávidím, ale tohle jsem přečetla až do konce. Navíc jsou zde celosvětové souvislosti, sice ne nějak podrobné, nicméně pro orientaci postačí.
Je až neuvěřitelné, jak autor dokázal poutavě a podrobně popsat tvary různých jehlic a nádob, jde vidět, že se pravěku celoživotně věnuje. Můžu jen doporučit jak těm, kteří se chtějí dovědět víc o tomto období, tak i těm, kterým to nic neříká a potřebují to třeba ke zkouškám.