Dějiny Portugalska

Dějiny Portugalska https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483585/bmid_dejiny-portugalska-kYC-483585.jpg 4 7 2

Kniha seznamuje s dějinami Portugalska až po vstup do Evropské unie. Pravděpodobně zamýšleno jako dotisk k vyd. z roku 1996 (stejné ISBN), ale vydání není totožné, je rozšířeno o 12 s. textu. Správné ISBN nebylo v knize uvedeno. 1. doplněné vydání.

Igor1311
04.09.2022 3 z 5

suhlasim s predošlym komentárom, že opisať dejiny Portugalsta ani nie na 300 stranách je málo a informácie, ktoré tu dostaneme, su len tir uplne zaklady. Zvedavy som na druhe, rozsirene vydanie

Anjin
26.12.2019 3 z 5

Celkem ucházející, byť poněkud disproporční dílo, což je ovšem dosti logické, vezmeme-li v úvahu, že Portugalsko bylo ještě donedávna pro našince dosti neznámou zemí. Přesto si myslím, že ani ne 250 stránek je až smutně málo na postižení kompletní Portugalské historie. Na druhou stranu, mám pocit, že Klíma je sna jediný náš odborník na tuto nepochybně velmi zajímavou zemi který píše v češtině, a člověk, který se o tuto zemi začne zajímat nemá moc přes koho jiného. Tedy jako úvod do problematiky vhodné. Zajímavé je porovnat autorův postoj k salazarismu z poloviny 90. let (Estado Novo špatné), byť napadá i levičácké excesy po Karafiátové revoluci, s tím jak píše v knize Salazar, tichý diktátor (uměřený obdiv). Docela pozoruhodný posun.