Dějiny odívání: Japonsko

Dějiny odívání: Japonsko https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87563/dejiny-odivani-japonsko-87563.jpg 4 12 1

Čtvrtý svazek souboru o dějinách odívání je věnován japonské oděvní kultuře od doby prehistorické až po současnost. Kniha známé české japanistky sleduje vývoj japonského odívání jako součást japonské kultury, životního stylu a filozofie. Zabývá se také významem oděvu pro vyjádření společenského postavení. V souvislosti s tím autorka probírá i japonské šperkařství, kosmetiku, účesy a způsob oblékání tradičních japonských oděvů. Doplněno množstvím kvalitních barevných fotografií i reprodukcemi obrazů a grafik, které se týkají tématu. Na závěr je připojen slovníček japonských termínů z oblasti odívání a textilu.... celý text

Andi
25.05.2018 5 z 5

Rozhodně jsem ji podcenila. Mám na mysli délku knihy, myslela jsem, že ji přečtu za den, stejně tak jako Odívání - Starověk. Ale chyba lávky. Je to knížka, která má mnoho co nabídnout. Spoustu stran, spoustu informací nejen o odívání od nejtarších dob Japonska až po současnost (konec 20. století). Napsáno čtivě, rozhodně doporučuji.

O Gejšách a Samurajích tu toho moc napsáno není, sáhněte po jiné publikaci, pokud se chcete o jejich éře a životech dozvědět více.
Tu jde o to nás provést celými staletími dějin, kdyby se ve všech tématech zacházelo do podrobna, bylo by to čtení na týdny. ♥