Dějiny náboženského myšlení I

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl Dějin náboženského myšlení – proslulého díla, do něhož rumunský historik náboženství shrnul výsledky své celoživotní práce – Od doby kamenné po eleusinská mystéria zachycuje nejstarší vrstvy dějin náboženství lidstva, od prvních projevů v prehistorickém období, přes zaniklé civilizace starého Egypta, Mezopotámie, Íránu nebo Chetitské říše, až po rané fáze velkých světových náboženství na území Indie, Izraele a Řecka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111033/dejiny-nabozenskeho-mysleni-i-111033.JPG 4.629
Série

Dějiny náboženského myšlení 1.

Žánr
Duchovní literatura, Náboženství, Historie
Vydáno, Oikoymenh
Orig. název

Histoire des croyances et des idées religieuses, 1976

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dějiny náboženského myšlení I

Přidat komentář
marcela0282
20.04.2020

Prehledna publikace mapujici vyvoj nabozenskych predstav cloveka... Autor mapuje, co cloveka k nabozenskemu mysleni vedlo, jak si v prubehu dejin ospravedlnoval vznik sveta a vysvetloval procesy kolem sebe. To ano, ale chybela mi hlubsi interpretace, vysvetleni jak se veskere myty a zvyklosti ustavovaly a jak se propisovaly do kazdodenniho zivota jedincu. Zkratka co to vse znamenalo pro obycejneho cloveka - to jsem take od knihy ocekavala. Nevadi, dozvedela jsem se spoustu zajimavych informaci, jen pro priste sahnu po necem ze sociologie nabozenstvi, ktera na me otazky odpovi :)

Stilico
18.04.2012

Přehledně chronologicky popsán vývoj náboženského myšlení. Od paleolitu přes neolit a mezopotámská náboženství k judaismu a řeckým kultům. Člověk může vidět paralely mezi jednotlivými náboženstvími. Na druhou stranu se nemohu ubránit dojmu, že mnoho shodných paralel je vytvořeno dodatečně námi a nejvíce se na ní podepisuje naše vlastní zkušenost, která mnohdy vychází z křesťanské tradice. Dalo by se tak mnohokrát hovořit o křeštanské symbolice i u neolitických rituálů, ale není to způsobeno samotným faktem, že i sám autor byl z křesťanského (pravoslavného) prostředí?


Doporučujeme

Bible
Bible