Dějiny lásky

Dějiny lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1533/bmid_dejiny-lasky-rSV-1533.jpg 4 224 45

Román jedné z trojice nejvýraznějších mladých amerických spisovatelů (vedle Davea Eggerse a Jonathana Safrona Foera). Nestává se často, aby teprve druhý román sotva třicetileté ženy budil pozornost měsíce před svým vydáním. Dějiny lásky, osudy hned několika postav zasazené do současného New Yorku a vracející se do doby 2. světové války, nezapřou hořký humor a gradaci napětí točícího se hlavně kolem ztraceného rukopisu – všechny tyto motivy patří k nezaměnitelným poznávacím znamením vytříbeného stylu samotné autorky. Židovští prarodiče Nicole Kraussové pocházeli ze čtyř různých států; Dějiny lásky jsou tedy nejen brilantní verzí amerického přistěhovaleckého příběhu, ale svým rozpětím, inspirací a ambicemi i románem kosmopolitním. Nebo ještě spíše tím, co slibuje titul: dějinami lásky.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

The History of Love , 2005

Márinka
20.08.2011 5 z 5

“Přece nebudu číst knihu, která na mne vystrkuje holý zadek!” řekla jsem si nedávno a Dějiny lásky odložila. (Obal prodává!) Dala jsem však na doporučení jednoho knihkupce a velkého čtenáře a knihu si půjčila. Nelituji. Tak jako u Kateřiny Tučkové (Vyhnání Gerty Schnirch) jsem byla překvapena zralostí textu týkajícího se reálií, které tyto mladé ženy nemohly zažít, ale přesto dokáží tak působivě popsat. Za zmínku stojí, že manželem Nicol Kraussové je Jonathan Safran Foer, jehož kniha Příšerně nahlas a k nevíře blízko se mi také líbila. A rozhodně si nenechte ujít film Naprosto osvětleno s Elijahem Woodem v hlavní roli, který byl natočen podle Foerova románu.

Renava
29.06.2011 5 z 5

Čítanie tejto knihy bolo pre mňa zážitkom a ešte stále vo mne kniha doznieva... Smutné, krásne, famózne... Táto talentovaná spisovateľka je pre mňa veľkým objavom a teším sa na jej ďalšie knihy !

zuzulique
24.05.2011 5 z 5

Nezvyčajný príbeh lásky uspokojí aj náročných čitateľov:-) Patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy :-)

ell.rose
08.12.2010 5 z 5

Vřele doporučuji k přečtení, příběh je dost komplikovaný, ale zajímavý, velmi dobře se čte..

stopni
30.11.-0001 5 z 5

Velice dobrá kniha...Brilantní především závěr, kdy se životní cesty postav setkají, čímž se uzavře celý příběh, který je po celý děj knihy neúplný a který nechává čtenáře hodně domýšlet.....Vřele doporučuji.....