Dějiny jednoho města

Dějiny jednoho města https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326394/bmid_dejiny-jednoho-mesta-qia-326394.jpg 4 13 4

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Družstevní práce

Istorija odnogo goroda , 1870

jozik_v_tumane
30.11.2021

Přečetl jsem pár stránek, párkrát jsem se zasmál, ale jinak mi to přišlo velmi křečovité. Každá věta se snaží být co nejabsurdnější, což tu absurditu naopak shazuje. Velmi špatně se to čte, rádoby vtipné archaizující výrazy. Prostě křeč snahy být vtipný za každou cenu. Ne, neoslovilo mě to.

warca
20.07.2020 5 z 5

Pěkné obrazy špatných vůdců. Mně se to líbilo. Velmi široké satirické podobenství.

milan3144
27.04.2018

...kdepak, nic pro mne. Můj druhý pokus o ruskou satiru a opět jsem trpěl. Nedokáže se prostě vžít do role normálních ruských lidí, kteří pak vidí v tomto díle ten satirický obraz své společnosti (ať už tehdy, nebo i dnes). Z přívlastků pro tuto knihu, jako jsou satirická, ironická, sarkastická a absurdní u mne vše přebila jen ta absurdnost. Prostě ten zbytek nedokážu ocenit. Nedočteno, tudíž jsem hvězdy(u) ani nedával.

Autorskýprofil
27.08.2017 5 z 5

Nadčasová knížka. Všem sarkastům ohledně struktur společnosti a lidského chování včele doporučuji. Sarkastičtější text jsem snad nečetl...

Kniha Dějiny jednoho města je v