Dějiny, jak je možná neznáte

Dějiny, jak je možná neznáte https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323822/bmid_dejiny-jak-je-mozna-neznate-YcS-323822.jpg 4 25 6

Podtitul: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů. Dějiny jsou opředeny mnoha mýty. Některé z nich vznikaly z neznalosti, jiné byly vytvářeny záměrně. Často je dokonce možné doložit, kdy a kdo je vytvořil. Řada těchto mýtů se u nás ve 20. století dostala i do učebnic. Dodnes mají velmi houževnatý život. Jsou opakovány, lidé jim věří - a skutečnost je často přesně opačná. Právě na to chce kniha upozornit a poskytnout fakta, díky kterým si každý může udělat svůj názor. To, o čem se zde dočtete, je většinou historikům dávno známé - i když kniha odráží také některé nové poznatky. Cíl této knihy je však ryze popularizační: Lidem, kteří nejsou historiky, poutavě a čtivě přiblížit fakta. Vyšlo s církevním schválením.... celý text

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Boření mýtů je sice opravdu důležité, ale nevím, jestli autor někdy není až moc radikální.

cori
21.02.2021 3 z 5

Kniha srozumitelně vysvětluje, jak to bylo doopravdy s některými mýty a nepravdami o církvi (nález Ježíšova hrobu i s jeho kostmi, žil skutečně Ježíš Kristus, zfalšovaná Bible, papežka Jana, křížové výpravy do Svaté země, za co vděčí naše civilizace katolické církvi, církev nepřítelem vědy a pokroku, mýtus o víře v plochou Zemi, případ Galileo Galilei, Pius XII. - Hitlerův papež). Překvapilo mě, že diskreditaci papeže Pia XII. měla na svědomí KGB pomocí nastrčené divadelní hry.

Mantikocka
07.09.2019 3 z 5

No, některé věci jsou asi pravda, ale asi bych nevěřil úplně všemu!!!
Příjde mi, že je to dost propagace církve.

vlkcz
07.11.2018 3 z 5

Zajímavě, stručně a přehledně podané církevní vysvětlení 10 mýtů o křesťanství. I když u některých to vysvětlení jde trochu stranou (zkoumat případné úpravy Bible je z mého pohledu nepodstatná drobnost, spíš by mě zajímalo věrohodné vysvětlení, proč nejsou v Bibli zařazená např. apokryfní evangelia). Ale pro rychlé seznámení s tématy velmi dobrá kniha.

Kopretina
31.08.2017 5 z 5

Asi nejlépe vystihne podstatu knihy citát Jurije Andropova z posledního tématu knihy: člověk spíš uvěří ve špínu než ve svatost. Ráda jsem si o některých sporných historických tématech přečetla.

barbarera
21.12.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, autor na základě historických podkladů boří mýty vzniklé mnohdy záměrně, aby škodily katolické církvi.

křesťanství fakta a mýty církevní dějiny, dějiny církve

Pavel Zahradníček
česká, 1966
2016  75%Dějiny, jak je možná neznáte
2018  100%Dotyky nebe a země
2006  0%Comicsy pro zábavu i k zamyšlení
2004  0%Kopos

Kniha Dějiny, jak je možná neznáte je v