Dejiny európskeho stredoveku

Kniha je prvým zväzkom trojdielnej príručky (európskych) stredovekých dejín. Autori do publikácie zaradili všetky fakty, ktoré zásadne ovplyvnili formovanie politických, spoločenských a kultúrnych charakteristík raného stredoveku. Prihliadali aj na súvislosť historického vývoja s národnými dejinami, resp. dejinami stredovýchodnej Európy. Text dopĺňajú zoznamy panovníkov a pápežov z raného stredoveku. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101371/dejiny-europskeho-stredoveku-101371.jpg 57
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Michal Vaško

Dejiny európskeho stredoveku. I. Raný stredovek (Od 5. storočia do polovice 11. storočia)

Kniha Dejiny európskeho stredoveku

Silmarien
25.09.2017

Výborná učebnica pre študentov vysokých škôl, ktorú napísali výborní odborníci a pedagógovia. Text je hutný, ale čitateľný a na necelých 400 stranách ponúka skvelý náhľad do problematiky.
Jediná škoda je, že zamýšľané pokračovania nikdy nevyšli.

kasparos
21.02.2017

Vynikající kniha

newtory
14.03.2015

Veľmi príjemné prekvapenie.Vzhľadom na vydavateľa a trendy na Slovensku som čakal zamindrákovaný kompilát, ktorý "varí z vody" a narieka nad rozliatym mliekom, ale našiel som výbornú pomôcku, ktorá prehľadne pomáha orientovať sa v tomto vzrušujúcom období európskych dejín. Vzhľadom a tak trochu aj obsahom pripomína učebnicu, ale to vôbec to nevadí.