Dejiny európskeho stredoveku I.: Raný stredovek

Dejiny európskeho stredoveku I.: Raný stredovek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101371/bmid_dejiny-europskeho-stredoveku-i-rany-NcY-101371.jpg 5 7 3

Od 5. storočia do polovice 11. storočia. Kniha je prvým zväzkom trojdielnej príručky (európskych) stredovekých dejín. Autori do publikácie zaradili všetky fakty, ktoré zásadne ovplyvnili formovanie politických, spoločenských a kultúrnych charakteristík raného stredoveku. Prihliadali aj na súvislosť historického vývoja s národnými dejinami, resp. dejinami stredovýchodnej Európy. Text dopĺňajú zoznamy panovníkov a pápežov z raného stredoveku.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , VMV - Michal Vaško

Dejiny európskeho stredoveku. I. Raný stredovek (Od 5. storočia do polovice 11. storočia)

Silmarien
25.09.2017 5 z 5

Výborná učebnica pre študentov vysokých škôl, ktorú napísali výborní odborníci a pedagógovia. Text je hutný, ale čitateľný a na necelých 400 stranách ponúka skvelý náhľad do problematiky.
Jediná škoda je, že zamýšľané pokračovania nikdy nevyšli.

kasparos
21.02.2017 5 z 5

Vynikající kniha

newtory
14.03.2015 5 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie.Vzhľadom na vydavateľa a trendy na Slovensku som čakal zamindrákovaný kompilát, ktorý "varí z vody" a narieka nad rozliatym mliekom, ale našiel som výbornú pomôcku, ktorá prehľadne pomáha orientovať sa v tomto vzrušujúcom období európskych dejín. Vzhľadom a tak trochu aj obsahom pripomína učebnicu, ale to vôbec to nevadí.

středověk raný středověk dějiny Evropy 6.-10. století

Kniha Dejiny európskeho stredoveku I.: Raný stredovek je v