Dějiny českých zemí

Kniha Dějiny českých zemí zachycuje dějiny českého území v dlouhém časovém úseku od pravěku až ke vzniku České republiky v lednu 1993, tedy až na samotný práh naší současnosti. Obsahuje nejen barvité a čtenářsky přitažlivé příběhy, v nichž se střídají spiknutí, slavné činy pozoruhodných osobností, vraždy, bitvy a dramata lásky i nenávisti, nýbrž také zdánlivě méně poutavé, avšak mnohdy významnější děje. Sem patří kupříkladu proměny civilizace a životního stylu, obvykle úzce související s hospodářskými proměnami, počtem a složením obyvatelstva i s kulturní úrovní a vzdělaností. Moderní a bohatě ilustrovaná publikace (více než 400 ilustrací), 5. vydání 2013, vyrobeno exkluzivně pro LK....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397574/dejiny-ceskych-zemi-oNe-397574.jpg 4.637
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Dějiny českých zemí

Historikbohouš

Opět další kniha o historii já mám sice modrou ale neva i když je to už 3 roky co jsem ji naposled četl za mně o.k.

Mr.Fox
18.12.2018

Velice pěkně zpracovaná velkoformátová publikace. Nezachází zbytečně do detailů. Nabízí požitek po grafické stránce. Občas jsem se ale neorientoval. Tato kniha se nedá jen tak číst. Ta se musí studovat a člověk musí chtít porozumět a pochopit souvislosti. Jako základ (výkladu českých dějin) kvalitní literatura.

BethGibb
04.09.2018

Já jsem nadšená jak po informativní, tak grafické stránce. Naposledy jsem ji plně využila pro opakování nejdůležitějších událostí českých dějin pro zkoušku pro průvodce. V kombinace s vlastivědnými mapami a ještě jedním zevrubnějším materiálem prostě geniální.

kej7my
10.05.2017

stručná a přehledná knížka o základech české historie, dle mého ideální materiál pro studenty základních škol.

Bumeso
24.06.2016

Knižka mapuje stručně, přehledně a srozumitelně českou historii

Napůlanděl
17.09.2015

Z této knihy jsem psala hodně referátů na dějepis a moc se mi líbilo jak jsou tam dějiny popsané.

alnahu
25.05.2015

Četla jsem již dříve ,pro školáky nezbytná kniha,která jim naše dějiny přiblíží.

Mi-šu-le
20.02.2015

Na základní škole jsem z knihy psala většinu dějepisných referátů. Stručná, plná obrázků,