Dějiny českých zemí

Dějiny českých zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397574/bmid_dejiny-ceskych-zemi-oNe-397574.jpg 5 44 11

Kniha Dějiny českých zemí zachycuje dějiny českého území v dlouhém časovém úseku od pravěku až ke vzniku České republiky v lednu 1993, tedy až na samotný práh naší současnosti. Obsahuje nejen barvité a čtenářsky přitažlivé příběhy, v nichž se střídají spiknutí, slavné činy pozoruhodných osobností, vraždy, bitvy a dramata lásky i nenávisti, nýbrž také zdánlivě méně poutavé, avšak mnohdy významnější děje. Sem patří kupříkladu proměny civilizace a životního stylu, obvykle úzce související s hospodářskými proměnami, počtem a složením obyvatelstva i s kulturní úrovní a vzdělaností. Moderní a bohatě ilustrovaná publikace (více než 400 ilustrací), 5. vydání 2013, vyrobeno exkluzivně pro LK.... celý text

nikolet
16.12.2023 5 z 5

Další oblíbená kniha mého dětství. Moc ráda jsem jí listovala.

jan.para
10.09.2022 5 z 5

Kniha určená spíše pro mládež. Obsahuje stručný popis našich dějin. Jako start do našich dějin je více než dostačující.

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Opět další kniha o historii já mám sice modrou ale neva i když je to už 3 roky co jsem ji naposled četl za mně o.k.

Mr.Fox
18.12.2018 5 z 5

Velice pěkně zpracovaná velkoformátová publikace. Nezachází zbytečně do detailů. Nabízí požitek po grafické stránce. Občas jsem se ale neorientoval. Tato kniha se nedá jen tak číst. Ta se musí studovat a člověk musí chtít porozumět a pochopit souvislosti. Jako základ (výkladu českých dějin) kvalitní literatura.

BethGibb
04.09.2018 5 z 5

Já jsem nadšená jak po informativní, tak grafické stránce. Naposledy jsem ji plně využila pro opakování nejdůležitějších událostí českých dějin pro zkoušku pro průvodce. V kombinace s vlastivědnými mapami a ještě jedním zevrubnějším materiálem prostě geniální.

kej7my
10.05.2017 4 z 5

stručná a přehledná knížka o základech české historie, dle mého ideální materiál pro studenty základních škol.

Bumeso
24.06.2016 5 z 5

Knižka mapuje stručně, přehledně a srozumitelně českou historii

Napůlanděl
17.09.2015 5 z 5

Z této knihy jsem psala hodně referátů na dějepis a moc se mi líbilo jak jsou tam dějiny popsané.

alnahu
25.05.2015 4 z 5

Četla jsem již dříve ,pro školáky nezbytná kniha,která jim naše dějiny přiblíží.

Mi-šu-le
20.02.2015 4 z 5

Na základní škole jsem z knihy psala většinu dějepisných referátů. Stručná, plná obrázků,

Byxy123
20.02.2013 4 z 5

Tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších díky zpracování. Vše je řečeno, tak jak má, zbytečně nazachází do detailů. Vždy když jsem dělala něco na dějepis, hmátla jsem po této knize. V 90% tam bylo to, co jsem potřebovala. :)