Dějepis pro střední odborné školy

Dějepis pro střední odborné školy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171746/dejepis-pro-stredni--171746.jpg 5 4 2

Jednodílná učebnice vychází z nových učebních osnov pro střední odborné školy. Těžištěm učebnice jsou dějiny evropské civilizace v kontextu světové historie. Zkušení autoři se snaží neustále hledat vztahy mezi významnými dějinnými okamžiky i propojení s naší současností. Předností učebnice je praktické členění na tři úrovně textu – základní učivo (pro nejnižší hodinovou dotaci), standardní text a rozšiřující učivo. K obohacení výuky jsou připojeny upravené dobové texty a zajímavosti s názvem Víte, že...? Otázky a úkoly uzavírají každou rozsáhlejší kapitolu, stejně jako Doporučení pro výuku pro potřeby učitelů je zařazeno na konci učebnice.... celý text

pami
05.04.2023 5 z 5

Byla jsem zvědavá na aktuální učebnici dějepisu. Zde je proti mé době rozhodně posun k lepšímu.

freelex
06.08.2018 5 z 5

Jsem již dlouhou řadu let ze školy pryč, ale přesto jsem si tuto učebnici vypůjčil, abych si znovu osvěžil dějiny světa od Starověku po současnost. Značný podíl publikace je zastoupen dějinami na našem území (od Velké Moravy až po Sametovou revoluci). Kniha je plná doplňujících obrázků, které jsou takřka na každé straně a za každou kapitolou nasleduje test. Autorům patří velký dík, jelikož dokázali, že jsou to mistři ve svém oboru.

dějepis

Autoři knihy

Jan Vratislav Čapek
česká, 1842 - 1909
Jaroslav Pátek
česká, 1934 - 2003

Kniha Dějepis pro střední odborné školy je v