Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dějepis 2 pro gymnázia a střední školy - Středověk a raný novověk

Přidat komentář
Xena011
16.01.2016

Příjemně zpracované základy s různými poznámkami a zajímavostmi. Na konci je malé shrnutí základních pojmů.

MissiPippi
23.06.2014

Hodně stručný dějepis evropských dějin. Musím říct, že jen pouhý odstavec (možná 2) o Janu Husovi mě děsí. O Karlu IV, se taky zrovna nerozepsali. Dějiny českých zemí v téhle učebnici rozhodně vyzdviženy nejsou. Za to je učebnice psána srozumitelně.

Musím ale ocenit to, že jsou tu i zahrnuty dějiny umění a architektury, doplněno spoustu ilustracemi a fotografiemi a mapami (jen podotknu, že mapy považuji za velmi důležité ve výuce, já osobně jsem jejich nevyužívání na střední velmi postrádala).

Oceňuji dále rozložení učebnice. Kapitola je vždy zakončena shrnutím důležitých roků, další doporučenou literaturou (za což je velké plus ode mne), slovníčkem pojmů a otázkami. Navíc je text prokládán rozšiřujícími texty o dané osobnosti nebo události (kde se toho člověk převážně moc nedozví, jsou to texty vcelku nepodstatné, které by mohli nahradit jiné zajímavější a informativnější).

Každopádně shrnutí pro žáky, kteří se momentálně z této učebnice učí. Pokud váš učitel nevyužívá ještě jiné zdroje, troufám si říct, že budete mít v dějinách mezery.

A jako vždy mě děsí, jak málo se toho vyučuje a přesto je spousta stížností, co to po nich vše ta "úča" chce vědět.