Dědictví Lauensteinů

Dědictví Lauensteinů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165507/bmid_dedictvi-lauensteinu-RSw-165507.jpg 4 71 24

Hrabství Lauenstein série

Dobrodružný útěk ženy, která riskuje všechno pro svou životní lásku. Píše se rok 1192. Na hradě Falkenberg v Horním Falcku se Gerlin z Falkenbergu na přání svého otce provdá za dědice hrabství Lauenstein, kterému je teprve čtrnáct let. Ačkoli její srdce náleží jinému muži – rytíři Florísovi, svého manžela má ráda a brzy mu porodí syna. Když však mladý hrabě nečekaně zemře, obrátí se osud ke Gerlin zády; vzdálený příbuzný jejího muže dojde k závěru, že nadešla příhodná doba k tomu, aby se zmocnil Lauensteinu. Pokud by Gerlin a jejího malého syna potkala smrt, jeho mocenský nárok by byl zajištěn. Gerlin nezbývá než se dát s dítětem na útěk. Čeká ji daleká cesta plná nebezpečí…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Pilgerin , 2011

Paulika419
29.07.2023 4 z 5

Mnoho romantiky, mnoho dobrodružství, mnoho intrik.Tak bych hodnotila román z konce 12 století.Milovníci historie a rytířské cti je určitě ocení.

moudivlacek
29.11.2022 5 z 5

Příběh na základě skutečných historických událostí a osob, tak to je pro mě vždy lahůdka, a pokud je to tak čtivě napsáno, jako tento, není co řešit. Mladá dívka Gerlin je otcem zaslíbená mladistvému hraběti Dietrichovi, i když je zprvu proti, nakonec se za Dietricha provdá. Byť v duchu miluje jeho rytíře Floríse a obdivuje jeho židovského rádce Salomonova, je muži věrná. Po smrti muže je Gerlin nucena zachránit nejen svůj život, ale i jejího synka. A její věrní pomocníci stojí při ní. Tento příběh velice slušně líčí tehdejší politické intriky, boje mezi králem Richardem a králem Filipem, rodinné machinace s cílem sňatkem dětí posílit moc a majetek. Kladní hrdinové vás přesvědčí o svých kvalitách, a ti záporní, jako prohnilí jsou.
Příběh jsem si moc užila, i nějaká ta slzička chtěla ukápnout, konec příběhu svědčí o pokračování, které si určitě nenechám ujít. Milovníkům historie protkanou romantikou doporučuji.

AlenaF
01.07.2021 4 z 5

Velmi hezky se příběh četl. Trocha historie, pohled do života lidí ve středověku (neměnila bych), romantika, příjemné čtení. Už jsem se začetla do druhého dílu.

oka3408
25.03.2020 4 z 5

Jak už je zde několokrát napsáno,příběh z raného středověku se velmi dobře čte. Mám ráda tyto příběhy,které jsou zasazeny do historie. Těším se na druhý díl

NymphMaeve
23.03.2019 4 z 5

Čekala jsem víc, je to dost porovnávané se sérií Tajemství porodní báby od Sabine Ebert, ale nedosahuje to stejné úrovně. Čtivost průměrná, děj a zápletka příjemná a nijak složitá. Odpočinkový historický román, který nijak nepřekvapí, vývoj děje předvídatelný, ale je to moc hezky napsané. Střídá se tam vyprávění z pohledu různých osob, ale ve třetí osobě minulého času. Docela hezké počtení, akorát rozsah by mohl být menší, chvílemi mi to přišlo vyloženě nastavované. Autorka se v historii určitě vyzná, o tom svědčí i doslov, kterým celou knihu doplnila o fakta a vysvětlení toho, kam a jak zařadila svůj příběh a vysvětluje i mnoho společenských situací té doby. Znovu číst nebudu, ale jsem zvědavá na druhý díl Návrat ma Lauenstein. Pro mě 3,5 hvězdičky.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Historický román, hodně romantický, ale četl se dobře :-)

vvvecna
19.03.2018

Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama.Ani bych neřekla že je to oddechovka,nedalo se od ní otrhnout

Pavlaj
30.12.2017 3 z 5

Z hlediska reálií zajímavý vhled do života v raném středověku, ale co se týká příběhu, tak je to Angelika po německu - každý, kdo jí potkal, se do ní zamiloval a chtěl pro ni umřít. Děs :-). Novozélandská sága je o moc, o moc lepší.

babiočka
19.07.2017 4 z 5

Hezké, ale dost podobné jako Ranhojička a ta se mi líbila víc.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

Historie říznutá romantikou, oba dva díly dobré.

petrulkaa
05.03.2016

Krásná kniha, doporučuji oba díly. Opravdu skvělé počteníčko hlavně pro toho, kdo má rád historii.

LéňaM
31.01.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná, taková jednoduchá oddechovka. Spíš pohádka pro dospělé. Na mě moc romantické, ale pěkný příběh i když jsem od této autorky čekala víc.

Sarah01
13.08.2015 4 z 5

Pěkná romantická oddechovka, opravdu vhodná na letošní horké léto, taková spíše rytířská pohádka pro ženy. Hlavní hrdinka Gerlindis z Falkenbergu mi přijde jako taková Angelika raného středověku - krásná, milující, neohrožená, spravedlivá. A tak jako v Ranhojičce dává autorka opět velký prostor své fantazii, některé situace jsou zase těžko uvěřitelné, ovšem v pohádkách je možné vše. Hodně místa je opět věnováno náboženským rozdílům mezi křesťany a židy.

orinka3
17.04.2015 5 z 5

(SPOILER) Bezvadně se to čte a hezky rozptýlí. Živě a přitažlivě napsáno. Doba je vykreslená plasticky, rytířské chování opravdu záviděníhodné, až se věřit nechce. Mrzí mě, že autorka nechala zemřít Salomona, ta postava v dalším ději opravdu chybí. Takový konec si nezasloužil - i když vím, že láska Gerlin a Salomona byla neřešitelná a toto bylo logické vyústění. Knihu doporučuji všem, co mají rádi romantiku a středověk.

Jůzlina
18.02.2015 2 z 5

příjemné čtení

alexis818
12.01.2015

Od této autorky jsem četla jako první Ranhojičku,ta byla super,proto mi možná tento rytířský román připadal tak trochu zdlouhavý a chvílema až nudný,ale určitě si přečtu i díl druhý.Ale příběh to byl hezký.

petra6315
11.12.2014 4 z 5

Kdo má rád středověk a romantiku,knížka se mu bude líbit

kaninaj
07.05.2014 5 z 5

Další historický román, který chytne a nepustí. Hlavní hrdinkou je Gerlin, která se provdá za velice mladého šlechtice. Má ho ráda, ctí ho, ale spíše jako matka či sestra. Její srdce patří rytíři Florísovi. Osud Gerlin a jejího syna po smrti manžela je vellice nejistý. Boj o moc a dědictví jejího syna tu zrovna nefér nárokuje vzálený příbuzný, před kterým se rozhodla prchnout a hledat útočiště jinde.
Doprovází jí přítel zesnulého manžela - žid Salomon a jeho synovec, dále rytíř Florís, který hned na začátku utrpí zranění a musí se nejdříve uzdravit, aby mohl dostát své rytířské cti a slibu, který dal svému pánovi.
Gerlin a židovští přátelé se musí skrývat, také přetvařovat, protože cestují s křesťanskými poutníky na západ......
Knížka je napínavá a moc se mi líbila

danka13
16.03.2014 4 z 5

Ranhojička se mi líbila více.

MichelleS
11.03.2014 3 z 5

Historická romance, čtivé, nenáročné. Hlavní hrdinka mi byla zpočátku docela sympatická, ale později mi vadila její přelétavost. Stačilo aby se k ní chlap slušně choval a zahlédla jeho svaly a už byla zamilovaná a na předešlý objekt zájmu rychle zapomněla.
Jako oddechovka v pracovně náročném období posloužila vcelku dobře.