Dědictví Lauensteinů

Dobrodružný útěk ženy, která riskuje všechno pro svou životní lásku. Píše se rok 1192. Na hradě Falkenberg v Horním Falcku se Gerlin z Falkenbergu na přání svého otce provdá za dědice hrabství Lauenstein, kterému je teprve čtrnáct let. Ačkoli její srdce náleží jinému muži – rytíři Florísovi, svého manžela má ráda a brzy mu porodí syna. Když však mladý hrabě nečekaně zemře, obrátí se osud ke Gerlin zády; vzdálený příbuzný jejího muže dojde k závěru, že nadešla příhodná doba k tomu, aby se zmocnil Lauensteinu. Pokud by Gerlin a jejího malého syna potkala smrt, jeho mocenský nárok by byl zajištěn. Gerlin nezbývá než se dát s dítětem na útěk. Čeká ji daleká cesta plná nebezpečí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165507/dedictvi-lauensteinu-165507.jpg 4.153

Hrabství Lauenstein (1.)

Das Geheimnis der Pilgerin (2011)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Dědictví Lauensteinů

NymphMaeve

Čekala jsem víc, je to dost porovnávané se sérií Tajemství porodní báby od Sabine Ebert, ale nedosahuje to stejné úrovně. Čtivost průměrná, děj a zápletka příjemná a nijak složitá. Odpočinkový historický román, který nijak nepřekvapí, vývoj děje předvídatelný, ale je to moc hezky napsané. Střídá se tam vyprávění z pohledu různých osob, ale ve třetí osobě minulého času. Docela hezké počtení, akorát rozsah by mohl být menší, chvílemi mi to přišlo vyloženě nastavované. Autorka se v historii určitě vyzná, o tom svědčí i doslov, kterým celou knihu doplnila o fakta a vysvětlení toho, kam a jak zařadila svůj příběh a vysvětluje i mnoho společenských situací té doby. Znovu číst nebudu, ale jsem zvědavá na druhý díl Návrat ma Lauenstein. Pro mě 3,5 hvězdičky.

pingu1

Historický román, hodně romantický, ale četl se dobře :-)

vvvecna
19.03.2018

Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama.Ani bych neřekla že je to oddechovka,nedalo se od ní otrhnout

Pavlaj
30.12.2017

Z hlediska reálií zajímavý vhled do života v raném středověku, ale co se týká příběhu, tak je to Angelika po německu - každý, kdo jí potkal, se do ní zamiloval a chtěl pro ni umřít. Děs :-). Novozélandská sága je o moc, o moc lepší.

babiočka
19.07.2017

Hezké, ale dost podobné jako Ranhojička a ta se mi líbila víc.

Kerberos
17.06.2017

Historie říznutá romantikou, oba dva díly dobré.

petrulkaa
05.03.2016

Krásná kniha, doporučuji oba díly. Opravdu skvělé počteníčko hlavně pro toho, kdo má rád historii.

LéňaM
31.01.2016

Kniha byla pěkná, taková jednoduchá oddechovka. Spíš pohádka pro dospělé. Na mě moc romantické, ale pěkný příběh i když jsem od této autorky čekala víc.

12. století Německo

Christiane Gohl