Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149764/bmid_dedictvi-aneb-jak-helena-ke-stesti--1rh-149764.jpg 4 287 95

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané. Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením. Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr. Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Jota

Helen of Pepper Pike , 2012

niknikita
06.12.2015 5 z 5

Bavila jsem se celou dobu až do konce a navíc v tom příběhu nechyběla spousta otazníků. A já mám taky jeden otazník. Jak to C.D.Payne udělal, že dokázal psát v ženském rodě tak zatraceně přesně?

gatear
06.10.2015 5 z 5

tato kniha se mi fakt líbila. Bylo tam všechno, normální trable ženy středních let - děti, manžel, matka, proložené humorem, napětím, a tak určitě si najdu další knihu od tohoto autora

orson
10.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, na Payna neobvykle plná záhad se zajímavým rozuzlením. Spousta dobrého humoru samozřejmě nechyběla. Po Mládí v hajzlu asi jeho nejlepší kniha (alespoň podle mě).

petule1
06.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha plna prekvapeni a humoru.rozhodne v dnešní uspěchané době stojí za přečtení a vynalozeny čas.

KACABAK
05.07.2015

Pro mě jedna z nejlepších knih od Payna. Poutavý příběh obyčejné a smutné Heleny, který můžete číst i v hlučné MHD. Nečekaný konec. Doporučuji strávit s touto knihou svůj čas.

Magdiczka
09.01.2015 3 z 5

Tahle kniha je takový průměr tohoto autora. Pro mě je jeho nejlepší dílo Neviditelný a o druhé místo se dělí Holubí mambo a jen pár dílů ze série Mládí v hajzlu. Ale rozhodně je to příjemné a lehké čtení pro každého kdo má tohoto autora rád. :)

aliali
17.12.2014 5 z 5

Výborná oddychovka, moc jsem si ji užila.

Peti
13.09.2014

Kniha, která vypráví o Heleně, 58leté ženě, které se díky nenadálému dědictví v podobě baráčku u jezera změní postupně celý život. A jako bonus - na konci s z ní stane milionářka :). Jako ostatní knihy od tohoto autora je to psáno formou deníku, ftipně a svižně.

danuska
10.09.2014 4 z 5

Kniha sa mi páčila, je písaná presne v štýle Nicka Twispa.
Fajn oddychové čítanie.

kytikyti
28.08.2014

Payne nezklame. Jako vždy skvěle napsané. Přesně jako Wolfinéria jsem si říkala, že je to mimo moji věkovou kategoriia že se nedokážu dostat do příběhu stejně jako třeba u "Líbáš jako Bůh". Ale příběh je skvělý, typické Paynovské průpovídky, stejně jako u Mladíka. Velmi čtivé.

J.books
22.08.2014 3 z 5

Vtipná , letní knížka. Psané jednoduše a čtivě.

Wolfinéria
22.07.2014 5 z 5

NO já vím že je to trochu mimo moji věkovou kategorii :D (no trochu dost no ;D) ale dobře jsem tomu rozuměla a řekla bych že to bylo až moc jednoduše napsané ale pobavilo i zabavilo ;D

gossipavlina
18.07.2014 3 z 5

Ehm, jak začít. Tak jak se mi série Mládí v hajzlu líbila, tak z této jsem, mírně řečeno, rozpačitá. Zápletka se mi líbila, vymyšleno to bylo pěkně, napínavě. Jen ten jazyk mi vůbec neseděl. Hovorové až moc, autorem zahnané až do extrému. A pokud 16-leté dcery v Americe mluví s rodiči tak jako Heleniny dcery, jsem ráda, že jsem vychovávaná v Čechách.
Jinak docela příjemné čtení, pohodové. Místy i vtipné.

zuza.floderova
06.07.2014 5 z 5

To byla taková sranda :D Kniha kterou jsem určitě nečetla naposled a budu na vzpomínat s úsměvem na tváři.

iluliacross
22.06.2014 3 z 5

Knihovnice mi ji doporučovala se slovy: Jeje to se nasmějete....ale asi jsem od té knihy moc očekávala. Zkrátka odsechovka, nic šokujícího ani přelomového. Možná jsem byla trochu zklamaná. Ale na prázdniny k vodě, nebo do auta se hodí.

Sobotikova
25.05.2014 3 z 5

Knížka, kterou odložím a už si asi na ni nevzpomenu. Jediné co mne u ní drželo byl fakt, že jsem byla zvědavá na identitu tajemné spisovatelky.

Lebisova
13.05.2014

Kniha pro relax. Veselá, ironická a i trochu napínavá, občas i zvrat. Hlavní hrdinka hledá samu sebe a taky odpovědi na otázky, kdo je vlastně její matka a tajemná spisovatelka. Na začátku chvíli trvá, než-li se děj rozjede. Pak už se to čte dobře. Byla jsem zvědavá na rozuzlení.... Je to tak na 3 hvězdičky.

Brambram
09.03.2014 3 z 5

Já nevím, autorovy knihy pro dospělé mě prostě neberou, nijak výrazně se nebavím a asi už to znova pokoušet nebudu.

Ankavi
23.01.2014 5 z 5

Kniha mě moc zaujala, dost jsem se při čtení nachechtala. Je psána z pohledu ženy po padesátce, přitom ale působí velmi mladisvtě a optimisticky. Zápletka, která se v průběhu první části jakoby nenápadně rozvinula, mě zcela pohltila - nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Doporučuji jako výbornou a kvalitní oddechovku, která potěší a pohladí na duši.

luckach
21.01.2014 2 z 5

Nebyla jsem asi dobrá cílová skupina pro tuto knihu. Přišla mi plytká, velmi "jednoduchá", vadila mi promiskuita... můj názor je hodně ovlivněn tím, že jsem ji četla souběžně se Světlem mezi oceány, což je kniha, která se řadí na mém žebříčku úplně někde jinde.Kdo ale potřebuje vypnout, tak ho kniha může potěšit :-)

humor rodina tajemství dědictví nový začátek humoristické romány

C. D. Payne
americká, 1949