Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149764/bmid_dedictvi-aneb-jak-helena-ke-stesti--1rh-149764.jpg 4 287 95

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané. Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením. Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr. Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Jota

Helen of Pepper Pike , 2012

kaja77
16.12.2017 5 z 5

Prostě mně to fakt bavilo.vtipné to bylo a forma deníku tomu dodala spád. Můžu vřele doporučit

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Pro mě ta nejpovedenější kniha od C. D. Payna. Po přečtení krátkého úryvku mě příběh chytil a už nepustil a to natolik, že jsem si knihu pořídila tady v bazaru a jsem ráda, že jí mám a hodlám brzy číst znovu. Příběh o vdané ženě, která je znuděná svým životem, než objeví knihy od tajemné autorky, se kterou jí něco záhadného spojuje i v soukromí, objev nového muže, který by možná mohl být tím pravým do dalších let života. V knize je vtip, vážné okamžiky, starosti a strasti, i láska. Naopak tam není ani řádek nudy. Moc povedená kniha.

nakedangel
17.09.2017 5 z 5

Moc jsem tomu nevěřila. Autor Mladí v hajzlu a píše o ženě v domácnosti? Nakonec jsem byla velice mile překvapena. Vtipné, oddechové a díky formě deníku pěkně odsýpa.

boxas
22.08.2017 5 z 5

Není to tzv. velká literatura, ale pokud chcete příjemně strávit pár deštivých podvečerů, vřele doporučuji!
Payneho Helena a Kingova Dolores, to jsou dvě ženské, které mi jsou obě a každá jinak sympatické.
P. S. Jo, a ještě Pratchettova Bábi Zlopočasná!!! :-)

ApolenkaS
21.08.2017 5 z 5

Náramně jsem se bavila! Ty hlášky neměly chybu a ta její matka byla krásně ohavná. Dcera Casta s tím jejím suchým humorem, no noční můra všech matek. Opravdu vtipná knížka, doporučuji.

AnetV
23.06.2017 4 z 5

Opět skvělý Payne, parádní hlášky, zejména Casta, co slovo to perla :-)

sachista
25.04.2017 5 z 5

Mám rád odlehčený a lehce přidrzlý humor, překvapení, zvraty a svižný děj. Všechno tohle mi C.D. Payne nabídnul a díky němu jsem se opět skvěle bavil, nejvíce asi díky postavám Casty a Heleniny matky. Výborná oddechovka.

Ruxandra
01.04.2017 4 z 5

Milé čtení s postupným odkrýváním tajemství z minulosti. Obdivuji Helenu jak dokázala svůj život změnit i ve vyšším věku. Payne u mě ztratil body Neviditelným, ale Helenou si je u mě zase získal :)

dom.ini
12.03.2017 4 z 5

Za mě byla toto moc příjemní humorná knížka. Moc se mi líbilo postupné odkrývání tajemství z minulosti a dělalo mi problém knížku odložit, jak moc jsem chtěla zjistit jak to vlastně bylo. Taky se mi moc líbilo jak věrohodně byly napsané všechny postavy, na každém se našlo něco co se mi líbilo i něco co se mi nelíbilo. Určitě bych knížku doporučila každému kdo hledá odpočinkové čtení s troškou tajemství.

Luca84
27.11.2016 4 z 5

C. D. Payne mě prostě baví. Je to příjemná oddychovka, ve které i různé životní katastrofy mají svůj "dobrý" konec.

trolen
22.11.2016

Kniha se mi líbila moc, ač humoristický román, obsahuje i mnoho pravdivých postřehů :) Dobře se čte i díky deníkovému zápisu.

Renatecka
07.09.2016 3 z 5

Dobře se čte, klasická paynovská oddechovka, u které jsem se občas i zasmála. Ale jo, knihu jsem dočetla v podstatě do konce kvůli tomu, že jsem byla zvědavá, kdo byl Gloria Anne Lenoreová a kdo byl Helenina skutečná matka :-)

Stone
09.08.2016 5 z 5

Já se prostě královsky bavil. Kniha je vtipná, čtivá, pohodová, nenáročná. Helena je svá, řeší situace jak přijdou, je uvěřitelná, ironická a se smyslem pro humor.
Nejvíce mě dostala hláška:"Dost znepokojivé, že mě tak touží vidět.
Špatná zpráva je, že mám pouhých čtyřiadvacet hodin na to, abych zhubla sedm kilo"
To mě "rozbilo" na několik minut :o)

Shui-Xian
09.08.2016 4 z 5

Payne umí! Před čtením jsem se ošklíbala, že humor, který tak skvěle zabíral u Mládí v hajzlu, sem prostě přenést nemůže, aniž by to působilo nepatřičně... A ejhle! - i Dědictví má šmrnc, vhled a příjemný spád, a přitom autentičnost Helenina věku a zázemí zůstává. Zamlouvá se mi literární i milostná zápletka, které se příhodně potkaly: pravda, až skoro idylicky. Proč ale nepřát ženám určitého věku trochu toho štěstí?
Nevýhodu vidím v tom, že knihu táhne hlavně příběh, než co jiného - a ten po opakovaném čtení už trochu ztrácí na atraktivitě. I tak je nicméně návrat do Heleniny zašívárny u jezera příjemná oddychovka.

Bulba
11.06.2016 4 z 5

Pěkná kniha, jen trochu americká. Autorův humor se mi líbí. Děj trochu spletitý a konec hodný detektivek od Agaty Christie, ale nerušilo to.

ewi
26.04.2016 3 z 5

pre mna priemer, nijak zvlast ma kniha nebavila, hlavna hrdinka mi bola vyslovene nesympaticka ...urcite som citala od autora lepsie kusky, tato je skor sklamanim....
pipomenulo mi to taky vtipnejsi "Seznam mych prani "...

katu9365
08.03.2016

Začetla jsem se okamžitě, nemohla jsem se otrhnout, smála se od začátku do konce :) Neuvěřitelný konec.

Heyyy
17.02.2016 4 z 5

Super, čtivé, nečekaný konec, jen jsem si chvílema říkala, že je vidět, že to nepsala ve skutečnosti žena, některé výrazy byly trochu... přes čáru :D

ritta
24.01.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila moc.Skvěle jsem se bavila.Jak už bylo níže zmíněno, autor perfektně vystihl ženskou duši.Je zde plno překvapeni a zvratů. Ráda si přečtu více podobných knih.

lidunka1
11.12.2015 4 z 5

Knížka mě bavilo a odpočinula jsem si u ní a víc mi ani nešlo.

humor rodina tajemství dědictví nový začátek humoristické romány

C. D. Payne
americká, 1949