Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295649/bmid_dedicka-ohne-XcZ-295649.jpg 5 3052 466

Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě – pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

any37
20.02.2021 5 z 5

Prozatím nejlepší díl ze série, ale předpokládám, že se to hned zase změní. Konečně se to začíná více zaplétat, objevují se zde nová fakta, odkrývá se minulost, přesouváme se na nová místa a nesmím samozřejmě zapomenout na tři nové, převelice zajímavé postavy. A nakonec, sice má to má přes pět set stránek, ale znáte Maasovou, stránky mi pod rukama ubíhaly jedna radost a najednou jsem byla nakonci.

tessiesulcova
18.02.2021 5 z 5

Konečně Rowen-Jeřáb, strašný překlad! Skvělý díl, moc se mi líbil a četla jsem jedním dechem! Dědička ohně je zase daleko lepší než předchozí dva díly a na 100% doporučuji si tento díl přečíst!
Kniha nabyla o hodně stran, ale to mi nevadí! Četlo se to dobře a rychle.

Hlavní postava prochází bojem sama se sebou a je skvělé to pozorovat! Je nesmířně statečná a cílevědomá! Celaena je skvělá hlavní postava!
Konečně jsem se setkala s další populární postavou a to s Jeřábem - Rowenem. Jeho ego je dokonalost sama o sobě. Ze začátku je velmi sobecký a nepřátelký ke Celaeně, ale potřebovalo to čas a nakonec dokonalé.
Jeřáb patří k mým nejoblíbenějším postavám této série, ale i k oblíbeným postávám z knižního světa!
Doriana je mi líto už od samotného začátku, kvůli jeho debilnímu otci -omlouvám se za sprostý výraz, ale on se jinak nedá nazvat...ne-li hůře.
Chaol se mi začíná protivit s jeho absurdními názory a jelikož čtu už Královnu stínů, tak se má domněnka jen potvrdila a ráda ho nemám. Doufám, že autorka mi dovolí na něj změnit názor v dalších dílech, protože se k němu váže celá jedna kniha a to Věž úsvitu...ze které mám teď strach, protože se mi Chaol protiví! Snad to dobře dopadne a přestane se chovat, tak nadutě!

Doporučuji všema deseti! Jako milovníci fantasy a young adult, tuto knihu s celou sérií...musíte mít doma v knihovně!!

Laf
13.02.2021 5 z 5

Chvilku trvalo, než jsem si zapamatovala nové postavy, ale i tak jsem hned byla vtažena do děje a netrpělivě očekávala, co přinesou další stránky. Děj se dobře zamotává a jsem zvědavá, co dalšího čeká hlavní hrdinku. :)

krovacek
09.02.2021 5 z 5

Tak tenhle dil me zatim vzal nejvic, zacetla jsem se tak, ze si manzel stezoval ze se mnou neni vubec rec:) Bylo to velmi napinave a strhujici, dejova linie z hradu byla asi nejmin napinava, ale zase to dobre rozkreslovala. Ta s carodejkami me nejdriv nebavila, ale postupne jsem tomu taky prisla na chut a i s "nepritelem" Manon ctenar zacne sympatizovat:) Jsem zvedava, jak se vse vyvine.

Cress
02.02.2021 4 z 5

4,5*
Stejně jako u předchozích dílů mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale po cca 50 stranách to šlo samo. Konečně se tady objevil Rowan (pojďme ignorovat ten otřesnej překlad na Jeřáb). Toho jsem si zamilovala hned. A stejně tak i do Aediona a Manon. Asi jediná věc, co mi vadila je, že jsem si moc nepamatovala děj prvního a druhého dílu, ale to je moje chyba, jelikož jsem mezi jednotlivými díly měla půlroční přestávku.

misa4995
26.01.2021 5 z 5

V tomto díle se setkáváme hodně s popisem celého světa a jak vše vlastně funguje. Části, kde se učí naše hlavní hrdinka magii byly velmi povedené a bavily mě snad i nejvíc z celého dílu, i když celá kniha byla velmi povedená.

Knihoholka.
13.01.2021 5 z 5

První polovina knihy byla pomalejší, to jí ale neubralo na zajímavosti. Ovšem druhá půlka byla výborná! Musím se okamžitě dozvědět, co bude dál s Dorianem!

Hellothere
09.01.2021 5 z 5

Wow, wow, wow... Nemám slov. Kniha mě od začátku do konce neskutečně bavila. Někteří se zmiňovali že jim připadal začátek pomalý a toho jsem se trochu obávala, ale ve finále mi to tak vůbec nepřišlo. To, že během čtení brečím, u mě není žádná novinka, ale tady jsem si pobrečela hned několikrát. Krásné, chytlavé, vtipné, emotivní... Má to všechno. Knihy od Sarah mám moc ráda. Miluju Jeřába, i když nechápu proč mu během překladu nenechali originální znění jména (Rowan), vždy když zazní Jeřáb, vzpomenu si na žlutý jeřáb ze stavby, ale budiž. Nemám ráda Maeve. Je zákeřná, ale svým způsobem fascinující, těším se na její další dějovou linku. Schorsy konec mě neskutečně zklamal, moc jsem to Dorianovi přála. Vadilo mi, že se Chaol nebyl schopný rozhodnout na jaké straně stojí. Aedon nebyl moje top postava, nějak mi dělá problém si na něj vytvořit názor. Ale uvidíme. Manon, to je ženská panečku... No musím říct že se podle mě v dalším díle nudit nebudeme. :)

vinebitch
03.01.2021 4 z 5

Začátek knihy mě moc nenadchnul, jako tomu bylo u předchozích dílů. Přiznávám, že tohle byl zatím nejpomalejší díl. Až někdy v poslední třetině se toho stalo událo tolik, že mě napadlo, proč to autorka o pár stran nezkrátila. Budiž - i tak jsem velice zvědavá, co s sebou přinese čtvrtý díl a jak se celá situace vyvrbí :)

Arlienen
26.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Maasová píše obzvlášť návykové knihy. Kdybych neměla tolik povinností, strávila bych celý den čtením jejich knih!
Celeana / Aelin - její příběhová linka mě nejvíce bavila. Dozvěděla jsem se více o její minulosti a o tom, jak to bylo s jejími rodiči. Jeřáb byl hodně zajímavá postava a na něj jsem hodně zvědavá. Už teď vím, že on a Aelin mě baví a chtěla bych více kapitol s nimi.
Chaol a Aedion - nečekala jsem, že zrovna tihle dva se spolu spřáhnou. Jen mě mrzí, jak se Chaol choval. Nechtěl se vlastně přidat na žádnou stranu a pořádně nevěděl, co chce. Tím si způsobil u mého hodnocení na měj malé mínus. Doufám, že se to napraví v dalším díle.
Dějová linka Doriena mě moc neoslovila. Jenže ten jeho konec mě vážně dostal. Až mi ho bylo líto.
Manon - to je panečku ženská! Taková krvelačná čarodějnice a přesto v ní je něco, co se mi na ni líbí a přeju ji šťastný konec.
Takže moje hodnocení knihy? Je to totální pecka od začátku až do konce!

ŠTĚPÍNO
26.12.2020 5 z 5

Dobrá kniha, úžasnéj napínavéj příběh, přece, jak už někteří krytyzovali, že to bylo pomalé a prakticky se to nehnulo pořádně ku předu, mě se to líbilo, mělo to šmrnc a konec byl tak famózní že se těším na další díl...

KatieWolfLover
01.12.2020 4 z 5

Jsem nesmírně ráda, že jsem to s prvním ne tak povedeným dílem neukončila a přečetla si třetí díl, který bych popsala jako skvělý. Konečně mi části z pohledů jiných postav (až na Manon, ty mě nesmírně nudily) nepřipadaly k ničemu. Moc se mi líbila linka Doriana a Sorschy, takže jsem pochopitelně na konci byla vyděšená, co se to stalo.
Oblíbila jsem si Jeřába (vždy si u jeho jména vzpomenu na ten velký žlutý jeřáb, který se používá na stavbách) a hlavně už jmenovanou Sorschu. Musím pochválit posledních sto stran, které byly ke zbytku knihy akční a plné napětí. Nemůžu se dočkat, jak to s Aedionem, Chaeolem a Dorianem dopadne! Snad mě další díly nezklamou.

SknihouVrukách
22.11.2020 3 z 5

Ak mám byť 100% úprimná tak naposledy ma sklamal tretí diel Trónu zo skla Zrodená z ohňa. Prvé dva diely má veľmi bavili, pretože sa v nich stále niečo dialo, ale tu mi skoro celú knihu prišlo, že dej stojí na jednom mieste. Dej sa nebol schopný rozbehnúť a veľakrát som sa do knihy musela nútiť. Akcia prišla asi 140 strán pred koncom, čo je strašné veľa keď má kniha 540 strán. V knihe spoznávame nové postavy, ktoré sú fajn, ale zatiaľ mi neprídu veľmi výnimočne. Som zvedavá na ich vývin v ďalších dieloch. Hlavná hrdinka Celeana/Aelin mala nejaký charakterový vývoj, za čo dávam plus. Keďže kniha nebola až tak akčný, tak sa tu nestáli až tak veľké zvraty, ale celú dobu mi prišlo, že kniha na pripravuje na veľké veci, čo sa stanú v ďalších častiach. Autorka super píše, takže knižka sa dobre číta, ale mne sa kvôli tomu, že má veľmi nebavila strašne pomaly čítala. Posledný strany boli však super a podľa konca si myslím, že štvrtý diel bude riadna pecka. Fantasy svet sa mi v knižke veľmi páči, dozvedeli sme sa aj nové poznatky o féroch. Nebola to najhoršia knihu, ktorú som čítala, ale bola výrazne slabšia oproti minulým dielom. 3/5✨

Ketrin.TR
07.11.2020 3 z 5

Tak já vám nevím... Druhý díl mě konečně vtáhnul do děje, ale třetí to zase nějak zabil. Celá knížka byla hrozně utahaná, chyběla mi pořádná akce, zápletky a napětí, kterých jsem se toužebně dočkala až pomalu ke konci. Postava nového, drsného válečníka mě nadchla, ale to jméno?! Jako vážně nešlo nechat jeho originální jméno Rowan?! Celaeně se konečně podařilo objevit samu sebe a její sílu, takže jsem zvědavá, jak se její osud bude ubírat dál. Dějová linka s Chaolem mě však neskutečně nudila, až jsem se přistihla, že prostě jeho části nějak nevnímám. Už asi dva týdny mě na nočním stolku čeká čtvrtý díl, nějak se mu pořád vyhýbám, tak doufám, že mě bude bavit víc!

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Stále napínavé pokračování a ani zde nechyběla překvapení.

katallinka
04.11.2020 4 z 5

Mám moc ráda autorčiny knihy. U této série je to jako na houpačce. První polovina nudná, některé linky bych přeskočila a pak je to najednou neskutečná jízda a musím číst a číst. Navíc na konci objednávám další díl a mám pocit, že nutně chci číst dál. Velké pozitivum u této knihy vidím v tom, že Celaena přestala být tak neskutečně ,,protivná,,.

DreamerX9
28.10.2020 3 z 5

Děj se konečně rozjel i když až od druhé půlky ale tak to už bývá. Za mě je tam mnoho postav především těch vedlejších a některé jsou tam i zbytečné (zatím). Libi se mi ta magie, kouzelní tvorové a celkový popis prostředí je úžasný. Určitě se vrhnu na další díl jenom teda strhávám 2 hvězdy za 2 věci. Ta první za to že někdy méně je více a ta druhá za překlad Jeřáb? Jako vážně :D
Rowan jsou jeřabiny když už chceme doslovný překlad jména se přece překládat nemají to je jako kdyby Jack Sparrow byl Honza Vrabčák :D prostě hrůza opravte to!

Zdenk@
25.10.2020 5 z 5

Série opět graduje. Vývoj Calaeny je pozoruhodný, šmrnc tomu dodává nová postava v podobě Jeřába. I další nová postava Manon slibuje zajímavou zápletku. Pořád u Maas žasnu nad tím, jak dokáže vytvořit tak propracovanou charakteristiku pocitů, nemluvě o obsáhlých, avšak poutavých popisech krajin, místností nebo věcí.

ewisek22
19.10.2020 5 z 5

No comment. Zamilovala jsem se. Jeřáb je má nová nejmilovanější mužská postava. Opět luxusní záležitost

Tereza432
17.10.2020 5 z 5

Tenhle díl mě opravdu bavil. Místa, věci a postavy jsem viděla tak jasně, že jsem měla pocit, že jsem opravdu Celeana. Líbil se mi vývoj a zvraty v chování a vztazích mezi postavami. Zamilovala jsem si Jeřába a celkově mě bavil vztah, který se mezi ním a Celeanou po dobu celé knihy vyvíjel. Celeana si konečně přestala lhát a snažit se potlačit svou pravou podstatu, za což ji obdivuji. Mám pocit, že v knize se objevují určitě rysy Tolkienovi tvorby, ale vůbec mi to nevadí. Kniha mě naprosto vtáhla do svého děje a měla jsem pocit, že prožívám Celeanin příběh, jako bych byla ona sama. Zaujala mě i postava Manon a celkově ten směr, který se kolem ní odehrává, myslím, že tam se toho ještě hodně změní. Děj odehrávající se v Adarlanu mě bavil nejméně, celé mi to tam přišlo nějaké zvláštní . Kniha byla plná nečekaných zvratů. Opravdu se velmi těším na další díl a jsem na něj vážně zvědavá.