Dědečkův velký útěk

Dědečkův velký útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289793/bmid_dedeckuv-velky-utek-G6J-289793.jpeg 5 190 50

Jackův děda je už starý a zmatený: Když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice. Často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo… Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie. Knihu opět ilustroval Tony Ross.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Argo

Grandpa´s Great Escape , 2016

14makusa26
30.04.2017

nejlepší kniha ve vesmíru... dočetla jsem ji před týdnem a ještě dnes se mi o ní zdá

Nelimilujeknihy
11.03.2017 5 z 5

Nejlepší kniha v historii :)

bagel
08.03.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší z autorových knih.

Yakuza500
14.01.2017

Knížka mě bavila,ale zklamal mě konec. Konec totiž nebyl štastný,naopak byl celkem smutný :( Jinak kniha byla ale dost dobrá

AltaMari
04.01.2017 5 z 5

Právě začal číst syn (11 let, žádný vášnivý čtenář, ale tuto knihu si sám vybral v knihovně navzdory její tloušťce), včera mi z ní předčítal a vypadá to na vtipné i duchaplné čtení :o)). Tak snad nadšení vydrží...

pungoš
02.01.2017 5 z 5

Supr kniha!

simi28
30.12.2016 4 z 5

Moc hezký příběh. Všechny knihy tohoto autora jsem přečetla za den, ale tato mi zabrala tři dny, protože jsem ji měla v angličtině. Ale zpátky k ději.
Od tohoto autora jsem četla hodně knih, ale nejvíc se mi líbila Babička drsňačka. Jako všechny, i tahle je napsána velikými písmeny a čte se sama.
Je o životě, a proto není vždy veselá, ale přesto vykouzlí úsměv na tváři. Je to velice oddychová četba, ale zároveň se nad ní musíte zamyslet. Takže jí doporučuji ne jenom dětem, ale i dospělým.

TerJac
31.08.2016 5 z 5

Naposledy jsem četla Ďábelskou zubařku a po prvotním nadšení z předešlých knih jsem byla trochu zklamaná, protože jsem tehdy u té knihy nabyla dojmu, že se autor odklání víc k fantazijním příběhům, které postrádají ty výborné pointy ze života jako předchozí knihy. Velký dědečkův útěk jsem proto vzala do ruky jen z nudy a spíš v očekávání, že knihu budu hodnotit opět stejně jako již zmiňovanou Ďábelskou zubařku. Ale kniha mne naprosto ohromila. Je vidět, že autor je skutečně profík a způsob, jakým nádherně do příběhu vkresluje sociální témata a dotek krutostí reálného života, je prostě ohromující! Kniha je plná, jak vzrušující zábavy, která nepostrádá fantazii a nadnesenost, tak zároveň otázky z života k zamyšlení, které z četby dělají zážitek! Smekám! Mám na stole Příšernou tetu a Krysburger, a jsem moc zvědavá, co autor opět vykouzlil :-)

Vali25
28.08.2016

Chtěla bych se zeptat těch, co četli Příšernou tetu i Dědečkův velký útěk, co se jim, víc líbilo, chystám si koupit jedno z toho a nemůžu se rozhodnout (nepište prosím, že si mám koupit obojí)

Liliana2006
14.07.2016 5 z 5

další super kniha od autora Davida Walliamse =)