Dědečkové

Tato knížka byla napsána na počest všech dědečků bývalých, současných i budoucích a v tomto ohledu je v rámci české literatury i českého komiksu unikátní. Autorem poetických a nápaditých komiksů je Pavel Čech – tajný člen Rychlých šípů, indián, rekordman v rozdělávání ohně třecími dřívky, bývalý hasič, otec dvou synů – a také malíř, spisovatel a jeden z nejvýraznějších domácích autorů komiksu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60500/dedeckove-yoC-60500.jpg 4.8122
Komiksy, Literatura česká
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-00-02739-5

Kniha Dědečkové

Vašek63

Bohužel "náboje" obsažené v této knize už byly pro mne vystříleny v Tajemství ostrova za prkennou ohradou, Velkém dobrodružství Pepíka Střechy, O zahradě a O klíči.
Takže nejvíc z této knížky se mi líbily desky...
Ale stejně za 100%

LuckyVagabond

Ilustrace jsou tak krásné, že jsem se vůbec nemohl soustředit na příběh jak jsem je pořád musel zkoumat. Ustavičně jsem se musel vracet, abych se vzápětí zasekl na ilustraci další.
Jdu shánět další tvorbu Pavla Čecha.

A neb poezie pro fajnšmekry, kde slova byla nahrazena tahy akvarelem a tuší. Pastva pro oči a pro duši.

engai

Když jsem knižku vzala poprvé doruky, otevřela jsem na blbé stránce. Smrtka tam s kosou naháněla nebohého staříka. Znechuceně jsem ji zavřela a vrátila do regálu. Ale ta knížka mi lezla pod ruku i při další návštěvě knihovny, tak jsem si ji půjčila. Ani ne pro děti, ale abych prostudovala a překreslila zdařilé ilustrace. Nakonec musím přiznat, že jsem knize křivdila. Mezi milými, vtipnými i smutnými příběhy se našli dva kouzelné, které děcka velmi chytli a chtějí je teď každý den slyšet (o spadlé hvězdě a o dědečkov co na čtyřech stránkách bloudí městem).

Amalberga

Po příběhové stránce je trochu slabší, ale ilustrace jsou nádherné.

Greena

Překrásná kniha jejíž každá strana je uměleckým dílem. Jednotlivé příběhy jsou vyprávěny pomocí obrázků a je jen na vašich pozorných očích co všechno si v příběhu najdete a “přečtete”. Určitě zaujme i rodiče. Tato knížka byla napsána a nakreslena na počest všech dědečků bývalých, současných i budoucích a jako vzpomínka na jejich vyprávění, procházky i pomoc při hrách. Pavel Čech ty svoje dědečky nikdy nepoznal a bylo mu to líto. Knihu chápu jako překrásné vyznání a poctu všem skvělým dědečkům.
Budeme jednou jako staříčci stejně milí...

pamik111

Netuším, jak je možné, že jsem Pavla Čecha objevila až nyní a s ním i přenádherné kreslené příběhy. Dědečkové pana Čecha jsou tak kouzelní, že máte chuť je obejmout, pohladit, popovídat si snimi... :) Každá kresba má úžasnou atmosféru a je propracovaná do posledního detailu. Vždy v ní najdete ještě něco navíc, co vám bylo při prvním seznámení skryto. Těžko vyzdvihnout nejlepší příběh, každý má své kouzlo, za mě však vyhrál Knoflík, Hvězda a Ještě něco. Závěr těchto příběhů mě fakt dostal!

Janniska
26.12.2018

Překrásná kniha,nádherné příběhy beze slov.Dojala mě,zamilovala jsem si ji!

Nočnípták
05.11.2018

Pavel Čech a jeho úžasný obrázkový svět. Ten mne baví, moc baví. Dědečkové veselí i smutní, zachycení malířem na stránkách této knihy. Jsou namalovaní a přesto tak živí.

Knihu jsem koupila s úmyslem, že ji daruji. Zatím však zaujímá přední místo v naší knihovně, asi se s ní nerozloučím.