Dech

Dech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153101/bmid_dech-PMz-153101.jpg 4 557 112

Dech série

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí – svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Breathe , 2012

lucka4
02.11.2013 5 z 5

Nejlepší kniha jakou sem v poslední době četla už se nemůžu dočkat druhého dílu :)

NamiOimikado
23.09.2013 5 z 5

Kniha pro mě byla jako droga. Četla jsem ji v každé volné chvilce dokud jsem smutně nezjistila, že jsem přečetla poslední větu. Je čtivá a střídání vyprávějících celému ději hodně napomáhá. :)

Nicoletka
13.08.2013 5 z 5

Naprosto uzasna knizka! Zacetla jsem se do ni, nemohla jsem se odtrhnout. Vsechny tri vypravejici postavy jsem mela rada, vsichni mi byli sympaticti. Jedina osoba, ktera v knizce vubec nemusela byt, je pro me Petra. Byla strasne umounena.

Tesim se na pokracovani teto knihy. Skvely napad. :)

janey88
02.08.2013 2 z 5

Dystopie mám ráda, ale do téhle knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Nakonec jsem ji odložila nedočtenou a pochybuju, že se k ní vrátím.

greetchen
04.07.2013 4 z 5

Kniha je nápaditá, čtivá, veze se na populární vlně dystopických knih. A nereprezentuje tento žánr nijak špatně. Líbí se mi rozkouskování knihy do pohledu tří hlavních hrdinů, což nutí čtenáře vyčkávat na další vývoj v okamžiku, kdy jednoho hrdinu opustíme a čteme, co se dělej u ostatních. Místy mi příběh přišel trochu natahovaný, předvídatelný a některé posuny trochu nelogické a přitažené za vlasy, ale celkový dojem z knihy to nijak zásadně nepokazilo.

Janičta
03.07.2013 2 z 5

2,5 hvězdy.
Kniha se zabývá zajímavým tématem. Hezky se čte. Děj je plynulý i když občas hodně uhání dopředu. Charaktery postav jsou vzhledem k jejích věku a situaci úměrné. U hlavních hrdinů je znát vývoj v průběhu příběhu.
Kniha mě ovšem nijak nevtáhla do děje, možná až na konci při vypjatějších scénách, ale jinak nic. To jí nakonec ubralo body.

Anett 26
27.06.2013 5 z 5

Tahle knížka je fkt super, i když mi přijde trochu divné, že Quinn přesně věděl, kde bydlí příbuzní Aliny. Pravda je, že není jisté, že se tohle nemůže stát. Bůh ví co koho kdy napadne pro moc. Ale jinak opravdu super knížka.

Lily96
25.06.2013 5 z 5

Tahle knížka má naprosto fantastickou obálku. Hrozně mě zaujala a tak nějak mě fascinuje... Myslím, že dokonale vystihuje atmosféru celé knížky.

Celkový nápad a téma mi přijdou úplně skvělé. Co se týče zpracování...něco málo mi tam chybělo. Nedokázala mě "dojmout". Byla tam spousta smutných věcí, umírajících postav, ale sotva jsem si stačila uvědomit, co se stalo, už se stalo zase něco jiného, takže jsem nad tím ani nedokázala pořádně popřemýšlet a prostě mě to málo chytlo za srdce....bylo to takové strohé, stručné, docela málo emotivní, citlivé (pro mě).

Nejvíce jsem si oblíbila Beu, byla mi tak nějak povahově nejbližší, měla podobné názory jako já, myslím, že bych se ve spoustě situací zachovala stejně. Alina mi přišla až moc taková..tvrdá, odhodlaná, přehnaně cílevědomá, ze začátku by klidně šla "přes mrtvoly". Pak už se ale taky měnila... No a Quinn...nevím, ten mi nějak extra k srdci nepřirostl.

Takže až na tu zbytečně malou "emotivní stránku" je to podle mě skvělá kniha a už se těším na další pokračování, které snad brzo vyjde... :-)

Desire_Lydon
21.05.2013 4 z 5

Tak, dočteno :) A nezklamala mě :) Určitě to je originální námět s dobrým zpracováním. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Alinu, Quinn mi přišel dost naivní a Bea celkem taky. Ale zklamala mě ta romantická linka. Mini spoler: nejdřív Bea tvrdí, že je to něj zamilovaná a on jí lásku neopětuje a pak ho políbí a začnou spolu chodit jako by nic a Quinn tvrdí, že jí miluje. Nevytrhl někdo pár stránek z knížky? Až na tenhle detail skvělá kniha :)

Desire_Lydon
03.05.2013 4 z 5

Zrovna dneska jsem si jí přinesla z knihovny - novou, ještě neobalenou, tak jsem zvědavá :)

Nikolka001
29.04.2013 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a vůbec mě nezklamala.Velmi zajímavý a napínavý příběh.Chvilkami mi lezl mráz po zádech.Doufám,že se brzy dočkáme dalšího dílu,protože tahle kniha si pokračování zaslouží.Jen doporučuji.Kniha k zamyšlení! :)

Missys17
20.04.2013 4 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, ale plný počet hvězd dát nemůžu, jelikož chvilema je ten příběh snadno předvídatelný, ale další díl si určitě koupím :)