Debordelizace hlavy

Debordelizace hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57148/bmid_debordelizace-hlavy-YUt-57148.jpg 4 235 56

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? Chcete vědět: ■ Proč jednoduchost vyhrává nad složitostí? ■ Proč máte strach a stres a jak se jich zbavíte? ■ Proč většina lidí zachází lépe se zvířaty než sama se sebou? ■ Proč opakujete stejné hlouposti bez ohledu na výsledky? ■ Proč pronášíte nejapné poznámky? ■ Proč hloupější lidé mohou mít větší úspěchy než ti chytřejší? ■ Co vám brání v úspěchu? ■ Jak nejlépe využijete svou agresivitu? ■ Jak se vždy správně rozhodnete? ■ Jak ušetříte 2/3 své energie? ■ Jak svou samomluvou ovlivníte svůj život? ■ Jak se vyrovnáte se svou minulostí? ■ Jak si zvýšíte sebedůvěru a najdete své štěstí? ■ Které emoce vám nejvíce škodí ajak nad nimi vyhrajete? ■ Proč lidé s talentem přesto nedosáhnou úspěchu? Odpovědi najdete uvnitř této knihy. Pokud večer usínáte s bordelem v hlavě, je úplně jedno, kolik prášků na spaní berete...... celý text

Zlatinka.Emilly
20.01.2024 2 z 5

Jsem zklamaná. Knihu mi doporučila kolegyňka, která byla nadšená. Mně kniha vůbec nenadchla, místy jsem nesouhlasila.

LadaLil
16.08.2023 4 z 5

Zajímavé, logické a rozhodně poučné myšlenky. Lidově pojato ale o to více přínosné. Zkratka návod na použití života.

andrea7191
28.03.2023 2 z 5

Nevím no, asi je podstatné s jakým očekáváním člověk knihu otevře. Brala bych to s rezervou. Něco mi to dalo, to zase ne, že ne, ale že by mě to nakoplo a já si díky ní vyčistila hlavu, to ne. Jsou tam části, které mi daly nový náhled na sebe sama a na uvědomění si, že ne všechno stojí za to řešit, ale to taka nějak víme sami. Za mě to není převratná kniha, ale rozhodně neuškodí si jí přečíst.

Filomena1961
17.02.2023 2 z 5

Je to jedna z knih, která nám ukazuje možnosti jak uvažujeme, jak žít bez dilemat, jak řešit dilema, jak trávíme čas a jak si ho efektivně rozdělit, co s minulostí, otázka rozhodování, jak se zbavit stresu. Většina informací z knihy mi byla známá, takže mě kniha až tak moc neoslovila.

lucakuca
13.04.2022 4 z 5

A proč ne? Jsou tam překvapivé zajímavosti, něco vím, něco tuším, něco jsem ani slyšet nechtěla :-). Knihs nakopne, jestli správným směrem a do správného místa, to už...
A co mi dala Debordelizace? Něco takového: "Neřeš, netrap se tím, co nemůž změnit a žij tady a teď. Kdoví, zda bude zítra..." (jo a tím se taky netrap)
A souboj hodnot. Možná je to starý, ale mně to prislo naprosto geniální a úžasný!

PietroGrencik
27.03.2021 3 z 5

Pripadá mi to až moc zjednodušené.
Ale nakonec se možná ukáže, že to tak ve skutečnosti je :D
Nijak zvlášť ma to ale neoslovilo.
Väčšinu z toho inštiktívne viete :)

Zdeňula
09.01.2021 3 z 5

Čekala jsem od knihy více...

Daniel.F
25.12.2020 3 z 5

Návod k použití své hlavy nepotřebuju. Knihu jsem přečetl jen ze zajímavosti, stejně jako Debordelizaci vztahů, která mě bavila víc, i když ani její informace jsem si k srdci nevzal.
Pokud někdo prochází životní/vztahovou krizí a chce ji vyřešit/překonat čtením nebo poslechem nějakých mudrlantů, kteří plácají spíše naučené všeobecné teoretické fráze než radí na základě vlastní zkušenosti, budiž. Mě tohle moc nebere.

Karoli282
25.10.2020 4 z 5

Tato kniha mě docela zaujala a i díky ní jsem přestala odkládat některé povinnosti a řešit nedůležité věci. Myslím si, že velkou částí rad, které nám autor dal, je dobré se řídit, ale ne ve všem jsem s autorem souhlasila. Nemyslím si, že cílem všech lidí, je být co nejúspěšnější, ale spíše "jen" být co nejspokojenější. Zároveň mám pocit, že si informace upravoval podle sebe, než že by používal skutečná fakta. Autor nejspíš také žije v domnění, že všichni chtějí žít jako on. Ne každý má v sobě chuť být sobcem.

EllSeifert
21.08.2020 2 z 5

První třetina knihy mě bavila, ke konci už jsem si nebyla jistá, zda knihu raději neodložím. Autor v knize egoisticky podsouvá svoje názory a pohled na svět. Navíc je to podané tak, že každý, kdo nejedná tak, jak autor uzná za vhodné, je ten špatný – a dobře mu tak, že není šťastný / nedaří se mu. Navíc se mi zdálo, že se stále řeší jedna věc dokola. Neustálé srovnávání s 5 % úspěšných, kam se nejspíš řadí i sám autor, který je úspěšný díky tomu, že lidem říká, jak být úspěšní (???).
Autor v knize pojednává i o depresi. Lidé trpící depresemi jsou ale hlupáci, že je to ještě nenapadlo, že prostě nemají nic řešit. Aha, počkat...

hackote1
05.05.2020 4 z 5

Spousta myšlenek je stejná jako z knih, které jsem četla. Ale jinak moc hezky napsána. Každý si musí z knihy vzít, co potřebuje :) Pro mě nejzajímavější část o rozhodování :) tam pise o dobré a jednoduché technice, jak se rozhodovat :) to jsem od knihy očekávala, že se dozvím, takže hodnotim kladně.

Manifest blech
05.04.2020 5 z 5

Naprosto úžasné, jak jednoduše říci, co si hodně lidí myslí v hlavě.

Vše je stejnak o našem nastavení hlavy.

i_vanička
01.01.2020 2 z 5

Vadí mi jak pan Ivo Toman manipulativně využívá zjednodušené informace na podporu svých rychlých a jednoznačných závěrů.

Lotka
08.11.2019 2 z 5

Buďte flegmatický sobec a bude vám dobře.

Janadvorackova
28.10.2019 3 z 5

Hmm, hmm :). Zjistila jsem, že jsem pračlověk (chovám se a jednám instinktivně jako oni). A kupodivu mi to vůbec nevadí :), protože z pohledu rad, postřehů v téhle knize jsme pračlověci, pardon pralidi, totiž úplně všichni. Nejde nám už tolik o život jako našim předkům, přesto podléháme primitivismu. Pravda, někdo to umí maskovat, ale stejně jsme všichni stejní.
Jenom nevěřím tomu, že za den člověčí mozek vyplodí pětadvacet tisíc myšlenek. Vědomých, nevědomých, to je fuk. Zajímalo by mě, kde autor to číslo vzal.

Když si třeba o nějaké konkrétní osobě budu x hodn denně myslet, "jaký že střevo to po světě chodí," a po domácí "přestřelce" na nic jiného v podstatě myslet nebudu, bude se spousta myšlenek asi točit kolem masného průmyslu, domácích zvířat a kýblů krve. Ale budou to furt ty stejné představy :).

Také se mi líbí potvrzení faktu, že když se třeba v práci nudíte, namísto toho, abyste dělali něco konstruktivního, víc vás to unaví.
Proto většinou v práci poslouchám knihy, protože ty jsou vlastně podnětnější, než mechanická činnost, mnohdy otravná a pomalá.

Poslouchala jsem audio i této.
Text je na tento druh literatury nečekaně srozumitelný, místy vtipný a dokonce většinou uvěřitelný.
Motivační záležitost totiž nevyhledávám. Připadají mi většinou hloupé, a vždy si představím nějakou tu filmovou scénu se zpruzelou úřednicí v dopravní zácpě, která vůbec nic nestíhá a ze záznamu k ní mluví měkký hlas, radící jí "jste nejlepší na světě a všechno zvládnete." A ona ví, že ne :).

Ve skutečnosti jsme ale spíš všichni zvířata a je v pořádku, když silní "požírají" slabé. Ti nejlepší jsou pod drnem. Jsme potomky zbabělců. Protože hrdinové umřeli na bojíštích :). To v knize zaznělo a je to tak :).

Uživatelka alix vystihla dokonale to, co jsem si během poslechu říkala.

Aicha196
08.09.2019 4 z 5

Uzasna kniha plna uzitecnych rad snadno realizovatelnych

kneslova
06.08.2019 4 z 5

Svižně a z mého pohledu humorně dobré rady do života. Faktem je, že když se budou dodržovat, změna se dostaví. Za mě sympatický autor

Lady Greystoke
10.02.2019 5 z 5

To je vážně super knížka. I když ke zlepšení života mi až tak nepomohla, vše co je v knize popisováno totiž používám už dávno. Potěšilo mě, že takové zásady sdílí i někdo další :-) Akorát mě udivilo, že pan Toman nezná záložku do knížky a musí si do knihy čmárat aby poznal, kde přestal číst. Snad mu o její existenci za těch deset let, před kterými kniha vyšla, někdo pověděl :-) :-) :-)

JaninaK.
13.01.2019 5 z 5

Skvěle, stručně a výstižně napsáno. Shrnuty hlavní atributy dnešní doby z nadhledu. Využila jsem možnosti zúčastnit se motivačního turné "Kurvítka v hlavě" a už se nemohu dočkat, až danou knihu budu držet v ruce.

Teron
26.11.2018 5 z 5

Čet jsem to prvně asi před 15ti lety a je to stejně platný jako tehdy. Toman jde rychle k jádru věci, bez vaty kolem a neztrácí se v podružnostech. Neškodí si občas projet znova pro připomenutí. No a zkrátka říká to, co slyšet potřebujete, ne to, co chcete;-)