Zápisník smrti 2

Zápisník smrti 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95199/bmid_zapisnik-smrti-2-pGe-95199.jpg 5 476 38

Death Note série

Light konečně získal jméno muže, který ho sledoval. A jelikož je zcela přesvědčený o správnosti svého počínání, rozhoduje se zbavit jedním rázem všech těch, kteří mu jdou po krku – všech agentů FBI pátrajících po tajemném zabijákovi. Jenže to není tak snadné. A navíc mu do cesty vstupuje jeho nejnebezpečnější protivník – geniální detektiv L, který postupně získává nové spojence, jenž mu mají pomoci zvítězit nad smrtícím protivníkem.Dva brilantní mozky, každý soustředěný jen na jednu věc: Na poražení toho druhého. Light kontra L. Druhé kolo právě začalo!... celý text

Komiksy , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , Crew

Desu Nōto: Gōryū; Death Note , 2003

Voliarty
Voliarty
30.12.2018 4 z 5

Prvý diel som čítal dávno pred založením profilu na tejto databáze a preto hodnotím túto sériu až od druhého dielu. To len tak pre poriadok, keby niekoho (aj keď o tom pochybujem) zaujímalo, prečo nehodnotím aj diel prvý. Dobre a teraz k mange:

Konečne sa nám ukáže L, už ho nesledujeme, ako kuje pikle proti Lighotvi v tieni, ale vidíme ho pri premýšľaní v celej jeho kráse. Light pokračuje vo svojom vyčíňaní a pomaly prechádza z kategórie anti-hrdina do kategórie odporný hajzlík. Dej pekne plynie, scény kedy L a Light premýšľajú nad ďalším ťahom sú občas prerušené momentami, kedy ostane človek v napätí, lebo nevie čo čakať (rozhovor medzi Lightom a Naomi Misora). A Watari prekvapil.

TimeLord
TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Komentár k celej sérii:
Najprv som videl anime, ktoré ma do polovice strašne bavilo. Zistil som, že vyšla aj manga v češtine, a nemohol som to nekúpiť. Naozaj dobre spracované, kresba pekná, skoro všetky postavy boli podarené, a samostatná myšlienka zápisníku smrti je výborná. Manga je naozaj skvelá. Jediné, čo mi vadilo bol Near, ale dokázal som to prežiť. Je to napínavé dielo, s výbornou atmosférou, myslím, že som si to užil viac než anime.

leuska
leuska
26.08.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že mě bude manga tak hrozně bavit :D Super pokračování!

BeyondHorizon
BeyondHorizon
29.06.2018 5 z 5

(SPOILER) Skvělé pokračování. Kira se potřebuje zbavit pronásledovatelů, aby se neprozradil a tak se sníží k vraždě nevinných lidí. Teď, když se odklonil od své původní ideologie, už nemá zábrany a zabije každého, kdo se mu postaví do cesty. Jak daleko až zajde? A jak daleko zajde L a policie, aby Kiru dopadli?
Na této sérii mě nejvíce baví, jaké neskutečné věci autor dokázal vymyslet. Dát agentovi vystříhanou obálku, aby sám napsal jména svých kolegů a tak je nevědomky zabil? Lightův bezpečnostní systém na dveře do pokoje a deník? Nevím jak vy, ale já se královsky bavím.
Kresba samozřejmě zůstává stále úchvatná. Combo spisovatele a ilustrátora se opravdu vyplatilo.

Slugterra
Slugterra
15.06.2018 5 z 5

Skvělá manga i anime. Nevím co je lepší. Toto anime mám hodně ráda. Má skutečně zajímavý příběh i děj, jenž mě uchvátily a nepustili při čtení této knihy. Musím říct, že učitelům asi moc nelíbilo, když jsem si místo učení četla, ale zajímavé bylo, že nevydali ani hlásku, jen se dívali a čekali, až tu knihu zavřu. Jenže to samozřejmě nešlo jelikož je prostě skvělá! Je a nikdo mi to nevymluví. Za mě 5* a doporučení.---Už se nemohu dočkat dalšího dílu...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
27.09.2017 4 z 5

Stále napínavé, ale za mě už dosti na hraně. Tady umírají i chlápci z FBI a nejenom zločinci, aby bylo dosaženo plánu. Ale když je kulhavka, taky se musí vybít celý stádo, tak jaký pak co pak. V druhém díle je hodně "testovacích situací smrti", které Rjúk komentuje: "To jsem nevěděl." Jo, je vysvětleno, že ani Smrtonoš neví všechno, což na druhou stranu dává velký záběr možností a nápadů jakým směrem dál (vzhledem k počtu dílu usuzuju), teď už toho jenom využít. Ale co mělo být to v metru? Jako mohlo to být napínavé, ale...co z toho, když víte, že Raye stejně umře, protože je vám to vykecané pár stran předtím (vlastně už v anotaci) a ani to v tom metru to nebylo zase tak plánově geniální? Většinu času se rozebírá, co jsme se dozvěděli z prvního dílu, ale teď z jiného pohledu. A konec? Čtenáři, nenapadl nás pořádný clifhanger, tak je prostě konec, páčko. Tak snad bude třetí díl lepší...

Terva
Terva
15.09.2017 3 z 5

Příčinu a okolnosti smrti lze zapsat jako první
a jméno před ně doplnit až později.

Tak oproti první knize je tohle trochu vlažnější. Zatím, co první kniha měla spousty rozumů a inteligentních vět, je druhý díl sporý na nějaké chytlavé řeči. Hned u první části nazvané „Žena“ jsem nic nepochytil a celkem to byla i nuda.

Co však zůstává, je velmi povedená a magická černobílá kresba. Některé celostránkové obrázky jsou hotová umělecká díla. Jako příklad bych vyzvednul stránku číslo 47. Jedná se o úvodní stranu k příběhu nazvaném Souhra. Prostě nádhera.

Tento zápisník náleží světu lidí od okamžiku, kdy se dotkne Země.

Malá ochutnávka:
Šóko Maki
Sebevražda
1.1.2004 od 13:15 bude myslet jen na to, jak spáchat co nejpříhodnějším způsobem sebevraždu,
aby přitom neohrozila jiné lidi, a aby se její tělo nikdy nenašlo.
Zemře do 48 hodin.

Opravdu toto pokračování nemá to správné stupňující se napětí, žádná velká překvapení a dokonce jsou tu i nudnější opakující se pasáže.
Po prvním bombastickém nástupu je tohle celkem zklamání.

Pokud je jako způsob smrti určeno selhání srdce a do 40-ti vteřin po jeho napsání je doplněn čas smrti, je možné tento čas dále měnit a vstoupí v platnost čtyřicet sekund po napsání jména.

Poslední třetina příběhu už začala být zajímavá a napínavá, leč než čtenář zjistí něco víc, je konec příběhu. Pojmenoval bych tento díl slabou detektivkou o hledání Kiri. Tohle beru spíš jako zklamání. Uvidíme jak to bude s pokračováním.

Jelikož téměř všichni lidé jsou v zásadě schopni spáchat sebevraždu, není považována jako něco, co je „nad rámec možností“, a proto ji lze zapsat jako příčinu smrti.

Z knihy jsem bohužel nevybral ani jeden citát, což už samo o sobě svědčí o mdlém obsahu.

tereza-mari6218
tereza-mari6218
21.05.2016 4 z 5

Když někdo zabíjí vrahy, je vrah? A bude dost chytrý na to, aby se nenechal odhalit, když protivník čeká na každou jeho chybu?
Dokonalé.

silvara
silvara
03.02.2016 5 z 5

Hon na Kiru pokračuje! Morální bitva o spravedlnost je zpět a neztrácí na tempu. Death Note je originální tím, že se nezaměřuje primárně na fyzické násilí jako spíš na lidskou psychologii. A doopravdy jde o mangu, kde se odehrává souboj myslí. O mangu, která nutí čtenáře uvažovat, co by dělal na místě vyšetřovatele L nebo samozvaného boha Kiry. (Uznávám, že Light má určitý šarm, stejně jako většina psychopatů. Stále však tvrdím, že pokud mu někdo fandí, měl by neprodleně navštívit odbornou péči.) Linie s Naomi Misora je jednou z nejlepších v celé sérii. Nezapomenutelné a stále epické jako první díl.

martinstefko
martinstefko
28.01.2016 5 z 5

Death Note: Zápisník smrti 2 nenabízí ryze násilné scény, ale to nic nemění na tom, že scény, které se zde odehrávají, jsou skutečně děsivé. Ono je celé zabíjení podáno jako hra, ale když si uvědomíte, jaké jsou důsledky... Přečtěte si druhý díl a těšte se na dějovou linku se snoubenkou Raye Penbera, agenta FBI, který byl na Kiru nasazen. Pak o celé epizodě trochu přemýšlejte a zjistíte, že tohle je skutečně geniální gradace scény a geniální rozvržení celého příběhu.

jirincz
jirincz
28.10.2013 5 z 5

Pro mě trošku slabší, ale určitě neomrzelo. 90%

ForiCZ
ForiCZ
28.07.2013 5 z 5

Perfektní jako první díl, během dvou hodin přečteno. :)

Petruše90
Petruše90
22.02.2013 5 z 5

Super, stejně jako první díl, ale je to už více napínavější. Těším se na další :)

Flipper
Flipper
07.01.2013 5 z 5

Prvá chybička Kiru, ktorú síce hneď napravil, ale vyšetrovanie pokročilo omnoho ďalej než sa môže zdať...
Podobne ako prvý diel, je táto šachová partia (tentokrát z väčšinovej perspektívy L) s mini výhodami na oboch stranách slušne rozohratá a padajú už nielen zločinci, ale aj obyčajní ľudia. Viacmenej skoro bezchybné, možno až na...
SPOILER: ak sa L domnieval, že Kira bol prítomný v metre, kde zomrel Raye Penber, nevšimol si, že predtým než nasadal do metra ho zozadu niekto prinútil zastaviť, kým mu niečo hovorí. (+ ďalšia kamera, ktorá snímala chlapíka, na ktorom Kira dokazoval, že sa nezahráva a naozaj je Kira, si nevšimla, že Raye stojí blízko a tak by zistili že Light je v tomto zapojený, keďže tam stál?) Každopádne aj keby si ho tu kamery vtedy nevšimli, kamery isto sledujú nástupy a výstupy ľudí na jednotlivých zastávkach. Stačilo si všimnuť, ako sa Raye otáča a dalo by sa usudzovať, že Kira je v metre. Potom by si stačilo pozrieť záznamy kamier z nasledujúcich zastávok a pozrieť sa, či nenájdeme niekoho podozrivého. A boom ďalších 10 bookov nemuselo byť :)

Lady_Ef
Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Stejně skvělý jako první díl (snad i lepší). Přečteno během chvíle a už se nemůžu dočkat dalšího dílu..

ichinose
ichinose
26.01.2012 5 z 5

Prostě Death Note, není co dodat. Dokonalost, promyšlenost, genialita. :)

OldaB
OldaB
15.01.2012 5 z 5

Subjektivně trochu slabší než první kniha, ale zdá se mi, že jde spíše o ticho před mozkovou bouří. Měním názor na mangu a chválím.

Hanyuu-hime
Hanyuu-hime
25.11.2011 5 z 5

Tenhle příběh je prostě dokonalý, stejně jako první díl, tak i ten druhý mě nadchl, nadšeně očekávám další svazky a věřte - bude to stále jen a jen zajímavější :))

smrt zfilmováno manga policie zločiny

Tsugumi Ohba
japonská, 1962