Hodný, zlý a ošklivý

Hodný, zlý a ošklivý https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345185/bmid_deadpool-hodny-zly-a-osklivy-il9-345185.jpg 4 135 24

Deadpool série

Začínáme zapomenutým příběhem ze sedmdesátých let, kdy Deadpool řádil v ulicích po boku Luka Cage a Iron Fista. Jenže i když se pak přesuneme do současnosti, není všemu konec. Minulost se vrátila a Deadpool musí dát dohromady svůj starý tým... a hlavně ho přesvědčit, že je jeho starý tým. A minulost se vrací i jinak – projekt X ohrožuje nejen Deadpoola, ale i Captaina Ameriku a Wolverina, a tak se všichni tři musí dát do boje. Společně.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

The Good, the Bad and the Ugly , 2013

Lenka.Vílka
15.06.2017 5 z 5

Řekla bych, že kvalita každého Deadpoolova příběhu je v přímém uměru toho, z jakých svých kamarádů se rozhodne dělat si srandu. A tady byla skvadra přímo luxusní. Nejdřív výlet do sedmdesátek. Překvapivě nebyl rasista Wade ale Luke a věčně připosraný Danny jim dělal křoví. Ale ty dva se bez sebe ani nehnou. Plus? Kresba jako by fakt stylově byla z tý doby (nemyslím Deadpoolovi sexy zvonáče a afro), ale styl kresby samotné. Plus, věčně nadržená (teda nabitá) pěst Iron Fista, která nedostala možnost ulevení (teda vybití), kvůli komu asi...takže já mu ten finální výbuch fakt přála! Nejsem nelida!
(Já myslel, že Deapool je bratr...Není tak úplně bílý. Má barvu jako...svíčka.)

Takže v pokračování příběhu v přítomnosti žádná afra (ani bílý ani černý) a Danny dál dělá křoví. Ale jako pasák malé armády karatisťátek byl asi trochu taky třeba. Nebudu vykecávat, jak dopadne zaporák. Ale přesně takhle si to představuju. Lidi nejsou žádný světový unikát.
(A jak máme najít Deadpoola?...Má účet na Twitteru...No...tak to by jste ho neměli odebírat.)
(Ještě se nemůžu hejbat. Budete muset přijít na to, jak mě přemístit...Co tohle? (rudlík)...Bude to muset stačit, dokud někomu nečórneme kolečkový křeslo.)

V dalším pokračování se dostaneme do zajímavé části, protože tohle není čistě prdel jako ha ha ha, přestože se na scéně objeví moralizující Cap a věčně nadržený na vraždičku Wolvík. Ale to by nebyl Wade, aby si ani z cesty do minulosti, čelením následků ze sedmdesátek a stále neskončeného sdílení těla s další osobou, z toho neudělal srandu. A to ještě možná vyhlásí válku Severní Korei. Páč jsou fakt zlý a zlobivý! Za mě trochu jiný pohled, protože tohle není plný narážek na skautíky a chlupáče. Vážnější Deadpool je taky dobrej Deadpool.
(Vytahuju svou malou pojistku...Tak snad přece svému dyndónovi neříkáš, ne?)
(Asi bych si to hodil, kdybych se měl dvakrát za sebou rozbrečet před Loganem a zadělanym Captainem Amerikou.)

Nedávno jsem měla hlubokou myšlenku, že být malá a mít papá Franka Castla, by nemuselo být úplně špatný. Hustej vzor. Ale mít Wadea Wilsona? Hranice mojí fantazie nejsou až tak psycho, abych tohle zvládla.

hroubek
14.06.2017 4 z 5

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Po předchozích dílech jsem čekal, že se bude pokračovat v odlehčené zábavě a ono kupodivu ne. A já jsem za to docela hodně rád, jelikož uvidíme Deadpoola z trochu odlišné stránky a místo srandy přichází deprese. První dva sešity jsou ještě komické a mají výbornou hostovačku v podání Iron Fist a Luke Cage(zde krásná práce s kresbou od retro stylizace až po krásný mainstream). Pak se přehoupneme k hlavnímu příběhu a to už je jiné čtení(změna kresby tomu velmi pomáhá). Vtipy nechybí, ale přichází deprese a dostáváme se Deadpoolovi mnohem více pod kůži. A o to lépe pak funguje finále sešitů a hlavně pointa celého příběhu. I zde vyfasuje Deadpool parťáky a to Kapitána Ameriku a Wolverina, plus korejské kopie X-Menů. Hodný, zlý a ošklivý je velmi dobrý komiks, u kterého fungují vtipy i dramatická část a nabízí zajímavý pohled na Deadpoola.

VikyKleinik
10.06.2017 2 z 5

Alespoň nebyl Deadpool zase největší trapák v historii komiksu, ale stejně mě tenhle příběh nebavil. Co k tomu říct. Očekavl jsem něco velkého, když o tom lidi básní jako o nejlepším Deadpoolovském příběhu. Dostal jsem jen malej né moc zajímavej příběh, kterej se mě snažil dostat skrz několik smutných scén, vnucených Deadpoolovi do charakteru z ničeho nic.
Pochybuji, že Deadpool začal mít zájem o nějakou dceru a ženu, které vošukal, před desítkami let. Navíc mě jako diváku může být u prdele, co se s nimi stalo. K těm postavám jsem blízko neměl, tudíž mě zajímat nemohli.

3DD!3
04.06.2017 5 z 5

Ponurá atmosféra není něco, co bych u Deadpoola čekal, přesto je právě Hodný, zlý a ošklivý temnotou přímo nasáklý. Když Wade přestane vyprávět vtipy ukazuje Posehn s Dugganem, že síla postavy nespočívá pouze přihlouplých a infantilních hláškách, ale v potrhané paměti šílence, který přes všechny ty mrtvoly, které vyrobil, může být dobrým člověkem. Severní Korea se otřásá v základech v prozatím nejlepším komiksu o užvaněném zabijákovi ze sousedství.