Vražedná past

Vražedná past https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344532/bmid_vrazedna-past-Jlc-344532.jpg 4 12 5

De Vere Smith série

Britský kurýrní letoun s přísně tajnými dokumenty na palubě cestou z Káhiry nešťastně zabloudí a havaruje kdesi v jugoslávských horách. Píše se rok 1929 a Stalinův Sovětský svaz usiluje o vyvolání komunistické revoluce v mladém balkánském státě. Obsahem dokumentů jsou nejen podrobnosti o záměrech Sovětů, ale i plán souvisejících britských protiopatření. Je proto nezbytně nutné zabránit tomu, aby padly do rukou jugoslávské tajné policie, silně infiltrované komunistickými agenty. Do hry tak opět vstupuje ostřílený Smith a jeho neméně zkušená posádka Swordfishe. Protože jako vždy je v sázce mnoho…... celý text

Dobrodružné Literatura faktu Thrillery
Vydáno: , Baronet

Death Trap , 1996

Iki1
08.04.2023 2 z 5

Sem tam vyzkouším oddechovku tohoto ražení, tedy čtení ve stylu Jamese Bonda. Tato kniha svému vzoru nedosahuje ani po paty. Přímočarý, ale hlavně neuvěřitelný děj, postavy jednou dané, bez jakéhokoliv náznaku vývoje, autor s nimi vůbec nepracuje. Úžasní Britové versus Italové a Jugoslávci, do toho ruská rozvědka, komunistické tlupy v Jugoslávii, ponorky, lidská torpéda... Tedy slušný mišmaš, ale Britové nesmrtelní jako čtyři z tanku a pes - no ten pochopitelně nesmí chybět.

pagac17
07.04.2018

Zajímavá publikace od autora, kterého jsem dosud nečetl, Je to vlastně předválečná událost, která nastiňuje práci tajných služeb, v tomto případě hrdých britských námořníků, kteří na své lodi dokáží odolat nástrahám Italů ve Středozemním moři a pak i Jugoslávcům, když v jejích teritoriu osvobozují havarované letce . Napínavé dobrodružství

Patapuf
12.03.2018 2 z 5

Nějak sem tohoto žánru asi přesycený... nebo spíš pana Kesslera... pokud toho od něj přečtete více, přijde vám to všechno už na jedno brdo a to to ani nečtu za sebou, ale jenom občas...

marimari
20.11.2017 4 z 5

Další napínavý příběh z meziválečného období.
Četla jsem postupně celou sérii, ale mně rušilo v každém dílu doslovné opakování některých pasáží, což mi připadalo zbytečné.

Boby17
25.10.2017 3 z 5

Moje první setkání s Leo Kesslerem a hned zklamání. Plytký děj a placaté postavy, chrabří Britové, pitomí Italové a zákeřní Balkánci, do děje uměle vložené erotické scény. K tomu nevěrohodně naroubovaná sovětská rozvědka, která neznámo jak, ale úžasně rychle a efektivně, předává pokyny podřízeným revolucionářským tlupám. Z mého pohledu dost slátanina. Hodně mi to připomínalo z dob minulých hrdinské sovětské válečné filmy typu "s jedním zásobníkem od Moskvy až do Berlína". Podtrženo sečteno: hodně slabé tři hvězdy.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!

Kniha Vražedná past je v