Dcery jezera

Dcery jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445680/bmid_dcery-jezera-Lae-445680.jpg 4 363 107

Poté, co jí ztroskotá manželství, odjíždí se Kate Grangerová vzpamatovat do domu svých rodičů na břehu Hořejšího jezera. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů, jež má oběť na sobě, objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž viděla. Ve svých snech… O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Na Kate nyní je, aby objasnila a napravila hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Daughters of the Lake , 2018

Pavlina50
29.12.2021 5 z 5

Velmi příjemné překvapení od pro mě dosud neznámé autorky.
Dobře namíchaný koktejl thrilleru, detektivky, mystiky, napětí i romantiky – mám ráda vzájemné propojení minulosti a současnosti, což v této knize představovalo zhmotnění snů hlavní hrdinky, díky kterému byla postupně odhalována minulost a tragická osudovost postav.
I přítomná duchařina, kterou až na výjimky zas až tak nemusím, zde měla vcelku hlavu a patu, a tak mi dojem z knihy nijak nekazila. A nezkazil to ani fakt, že částečná pointa knihy se v určité fázi dala dost dobře odhadnout, ale autorka přesto i ten konec tak bezvadně zamotala a změnila směr, že ani o překvapení jsem nebyla vůbec ochuzena.
Oceňují také způsob, jakým autorka vykreslila prostředí, kde se příběh odehrával – tajemná atmosféra městečka Wharton, jezera i Harrisonova domu na mě dost dobře fungovala.

sweeney
25.12.2021 4 z 5

Kniha mě již z počátku vtáhla do děje a udržela mě v něm až do překvapivého konce :) Kombinace thrilleru s prvky mysteriózna byla skvělou volbou na dlouhé zimní předvánoční večery :) Za mě doporučuji.

iv.ča
25.11.2021 5 z 5

Tahle kniha je dokonalost sama!!!! Skvěle napsaná, výborně se čte, je napínavá. Příběh je skvělý. Učaroval mi a vtáhl do děje. Rozhodně se těším na další knihy od téhle spisovatelky. TOP!!!!

Pikalenka
08.11.2021 5 z 5

Tahle knížka mi učarovala zejména svou atmosférou. Záhada, sny, předtuchy, tajemno, nadpřirozeno, láska, příroda... a to všechno v ideálním poměru. Pro všechny něžné duše, které mají rády trochu toho tajemna vřele doporučuji.

SilvieSisinka
06.11.2021 4 z 5

Ze začátku knihy jsem se nemohla pořádně začíst.Od poloviny to bylo jen a jen lepší.Zvlastni příběh.

Meliška753
04.11.2021 5 z 5

Už len samotný názov sľubuje niečo mystické. V príbehu je hlavnou hrdinkou Kate, ktorá sa spamätáva v dome svojich rodičov na brehu jazera s rozchodu s manželom... Jazero vyplaví na svoj breh ženu v náručí s dieťaťom... Kate je otrasená.. táto žena sa objavuje v jej snoch.

Stalo sa vám ,že sa vám sníval sen a vy ste sa ocitli na mieste ktoré ste spoznali zo svojho sna?

Jazero je nádherné..ale aj drsné .. ľudia majú k nemu úctu.. koluje o ňom veľa legiend...akú záhadu skrýva? A ako súvisí s Kate?
A kto je tá záhadná žena s novorodencom v náručí ?

Kate začne pátrať..a dostane sa do minulosti rok 1900 až 1910...

Je to krásne napínavo napísané... zažijete niečo mystické..a áno budete sa aj trochu báť.. ponoríte sa do neobyčajného príbehu kde jazero má svoju moc.. Spisovateľka sa inšpirovala skutočným Jazerom..

Úplne som sa ponorila do tohto príbehu . Je tam láska,zrada.. .a miestami je to strašidelné..Záver knihy ma úplne prekvapil... Ja vám ju zo srdca odporúčam

PeM
17.10.2021 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Prolínání minulosti a budoucnosti bylo dávkováno tak akorát, aby se v tom člověk neztratil, krapet té duchařiny (moje nej téma), ale né moc, zajímavé i tajuplné prostředí a jako třešnička na dortu - Simon - taky bych chtěla takového bratrance!

Olous1
03.10.2021

Tak bohužel, kniha mi nesedla, takže řadím do nedočtených. Asi už jsem náročnější a začínám si vybírat.

KlaraD851
30.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Krásný příběh, trochu romantiky, trochu tajemna, střídání děje v minulosti a současnosti. Moc bych chtěla Hořejší jezero a přírodu okolo něj vidět na vlastní oči, až tak to na mě zapůsobilo. Některé části českého překladu (nebo to tak bylo už v originále?) mi úplně nesedly, ale celkový dojem moc pěkný.

michaela.22
18.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Fantastická kniha. Prolínání historie, mystiky, duchovna, romantiky a dramata. Kniha se četla jedním dechem a určitě se k ní budu ráda vracet. Hlavní postavy mi byly sympatické a líbilo se mi střídání děje ve dvou časech. Ke konci knihy jsem jen stěží dokázala udržet slzy, tak moc se mě děj dotkl. Doporučuji všem.

AlenaF
10.09.2021 4 z 5

Pohádka, ale velmi pěkná.

slamenka
10.09.2021 5 z 5

Já musím dát plný počet, protože tohle mi tak skvěle sedlo do noty. Příběh lehce tajuplný, romantický, ale ne moc, duchařský taky tak akorát, prolínání minulosti a budoucnosti, úžasně čtivé. Konečně hrdinka, co mi nelezla hned na nervy :-D Bylo tam pár drobností, co mi vadilo. Například, že se hrdince stávalo až moc podivných nehod. Konec a tu lehkou detektivní zápletku jsem prokoukla asi 120 stran před koncem, stačila mi jedna věta z novinových útržků a měla jsem jasno :-D

gordon13
26.08.2021 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo, moc pěkná kniha! Taková fantazy romantická pohádka pro dospělé. Příběh mi skvěle sednul do období i nálady. Jasných pět hvězdiček.

SilviiM
15.08.2021 5 z 5

Nějaké situace mohly působit až úsměvně, nelogicky a nereálně. Ale .. Mně se kniha velmi líbila, příběh mě strhl a musela jsem číst dokud jsem ji nedočetla.
Krásný příběh plný napětí, dávné křivdy, ale i začínající lásky.

Danago
12.08.2021 5 z 5

Krásná knížka, určitě spíše pohádka než horor. V příběhu se propojuje minulost a současnost , ale v tomto případě je to velice originální propojení sny, které se zdají hlavní hrdince.
Knížka sedne tomu komu nevadí špetka duchařiny, která tu ale není přehnaná a s trochou představivosti je i uvěřitelná.
Hlavní hrdinku i ostatní jsem si velice oblíbila. Příběh jsem si moc užívala, bylo to pro mě pohlazení po duši.

-markéta-
09.08.2021 2 z 5

Z této knihy mám velmi smíšené pocity. Děj byl zvláštní, chvílemi mi mrazilo, chvílemi nuda, chvílemi jsem si říkala, že super, ale celkový dojem byl na 2 hvězdičky. Kniha se četla rychle, jednoduchá literatura. Čekala jsem více horor, ale asi jsem na horory moc náročná. Nemusím knihy, které se prolínají s minulostí (ještě ke všemu s tak dávnou).

oolinkaa
30.07.2021 1 z 5

Nedočteno. Vůbec mě kniha neoslovila

Effka
29.07.2021 5 z 5

Konečně zase knížka, která se mi četla sama, nemohla jsem ji odložit dokud jsem ji nedočetla. Propojení současnosti s minulostí, s prvky duchovna či možná fantasy, napětí, od každého trochu...

jana1941
23.07.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vlastně koupila nějak omylem, ve spěchu, normálně bych po ničem takovém nesáhla. Jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla. Velmi mě bavila, byla napínavá a dobře se četla.

Turante
15.07.2021 4 z 5

Za mě teda úplně super, příběh mě moc bavil, četl se mi výborně (první půlku jsem četla do 4 do rána ). Líbilo se mi spojení indiánské legendy s přítomností. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Na konci bylo trochu drama, což mohlo být trochu více roztaženo do celého příběhu. Úplný závěr mě tedy dostal, to jsem fakt nečekala. Určitě by se mi líbilo pokračování, kde by se mohl vyvíjet vztah hlavní hrdinky a jejího rodinného odkazu :)