Dcéra šťasteny

Hlavnou hrdinkou románu Dcéra šťasteny je Eliza Sommersová. Slušné a krehké dievča, prichádzajúce do Kalifornie v časoch vrcholiacej zlatej horúčky. Krutosť, ktorá v týchto časoch a v tomto prostredí vládla, ju prinúti zmeniť svoje správanie a rozmýšľať nad životnými hodnotami. Verný obraz amerického juhu, precízne vykreslené postavy a postavičky, dômyselná kompozícia a predstavivosť Allendeovej predurčujú tento román, aby sa zaradil medzi obľúbené diela slovenských čitateľov. Knihu preložila Eva Palkovičová...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106461/dcera-stasteny-106461.jpg 4.349

Dcera štěstěny (1.)

Hija de la fortuna (1998)

Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Dcéra šťasteny

Scribbler
24.02.2015

Další kniha od Isabel Allende, opět úžasná. Nemůžu si vynachválit její styl psaní a hlavně obdivuji její hrdinky. Už se těším na další díl.

Ječmínek
18.09.2013

Komentář určený čtenářkám: bude se vám to líbit, má to dobrý příběh, je to dobrodružné, romantické a poučné.
Komentář určený čtenářům: trochu nuda, malinko naivní. Kdybys byl drsným zlatokopem a kolem tebe by se celé dny motalo jemné tintítko s tenkým hláskem a krásnou tvářičkou, asi by sis taky myslel, že je to chlap, že?

Marika Vanova
18.06.2012

Krásná kniha, úplně jsem ji hltala, hlavně tu část o hledání Jaquína v Californii a právě probíhající "zlaté horečce".

Skip
10.04.2012

Děj dalšího románu mé oblíbené spisovatelky, ke kterému jsem se znovu vrátil, se odehrává v polovině 19. století v Chile, Číně a Kalifornii v době vypuknutí zlaté horečky. Opět jsem byl hned od začátku pohlcen jedinečnými vypravěčskými schopnostmi autorky. Prvků magického realismu je zde poskrovnu, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Když Isabel píše o lásce, vůbec nemáte pocit, že je to "červenoknihovnové" psaní. Naopak dokáže popsat velkou vášeň velmi uvěřitelným způsobem, aniž by se uchylovala k nějakým profláknutým klišé. Dává čtenáři také nahlédnou do společnosti tzv. chilských aristokratů a britských přistěhovalců, ukáže společnost v Číně a velký kontrast s životem v Kalifornii tehdejší doby, kde vládl "soudce Lynch", bujel rasismus a divočina plná chamtivých zlatokopů se začínala krok za krokem civilizovat.

zuzulique
23.05.2011

Prvá kniha, ktorú som čítala od Isabel Allende. Strhne vás príbehom, ktorý má nezvyčajné vyvrcholenie, odporúčam pre milovníkov magického realizmu :-)