Dcera sněhu

Dcera sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273706/mid_dcera-snehu-QGg-273706.jpg 3 13 3

Dobrodružný román z Aljašky z prostředí zlatokopů a dobrodruhů, s milostnou zápletkou.

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Tisk Zlín

A Daughter of the Snows , 1902

soukroma
24.08.2019 2 z 5

Ve Stoneově životopise byla autorova prvotina označena několikrát za jeho nejhorší román, i sám autor to po jejím vydání musel uznat: zprvu jsem si myslela, že půjde o nějakou parodii na super-dívčinu mezi kovkopy; pokud by to tak zůstalo, mohlo z toho i něco být! Ale ne, těch dějových epizod na malém prostůrku, romantická vzplanutí a chlapská zášť, minulá a současná pochybení, toho všeho bylo moc bez ladu a skladu, účelu i pointy. Přitom zrovna příroda (ostatně ani zlato) jakoby nehrála dlouho žádnou roli, teprve na konci přišla velkolepě ke slovu.
Navíc jsem četla první vydání z roku 1919 a ten archaický jazyk už trochu zmáhá...
Zaujala mne postava baron barona Coubertina, ale zřejmě to nebyl ten známý, i když to klidně být mohl (tedy v daném čase).

Renek
30.04.2019 2 z 5

Poprvé musím Jackovi udělit pouze dvě hvězdy, jelikož je kniha slátaninou na entou. Rozbředlý nejednotný příběh bez špetky zajímavosti. Zklamání.

kuruteku
13.04.2018 3 z 5

No jo, London, to nemá chybu. Vlastně má. Až do půlky jsem se v té změti jmen nějak neorientoval. Ale blonďatý urostlý oddaný běloch zase zvítězí. ;-)

Jack London
americká, 1876 - 1916