Dcera někoho jiného

Dcera někoho jiného https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330690/bmid_dcera-nekoho-druheho-Hey-330690.jpg 3 155 60

Když třináctiletá Julie jedné noci zmizí z domu, vypadá to na učebnicový příklad únosu. Jenomže nikdo se neozve s žádostí o výkupné, neobjeví se jediná stopa… Až se po dlouhých osmi letech Julie, nyní už dospělá žena, zničehonic objeví na prahu rodinného domu. Počáteční úžas a nadšení celé rodiny však záhy vystřídají neodbytné otázky, které se Juliině matce vkrádají do mysli – zvlášť když se Julie s rodinou sžívá jen pomalu a chová se více než podivně. Proč odmítá chodit na terapii? Kam tak záhadně mizí z domu? Proč nechce mluvit, o tom, co se stalo? Kam se poděly peníze z fondu, zřízeného na Juliino nalezení, který spravoval její otec? A co je nejhorší – je tahle žena opravdu jejich Julie?... celý text

Literatura světová , Thrillery , Záhady

Vydáno: , Ikar (ČR)

Good as gone , 2016

Zlatinka.Emilly
20.10.2023 2 z 5

Nic moc, hlavně od cca poloviny knihy to bylo zdlouhavé nic neříkající povídání o lidech, které se mi v příběhu ztráceli, takže jsem nevěděla kdo je kdo a posledních 50 stránek jsem fakt dočetla jen silou vůle, mezi řádky.

Han-nah
17.10.2023 3 z 5

Knihu, i když některé stránky s přemáháním, jsem dočetla až do docela zajímavého konce. Nebyla špatná, pohled matky a unesené před lety13tileté dcery, popis - minulost a součastnost. Unesená - neunesená dcera Julie se po x letech objeví přede dveřmi. Co to udělá s její rodinou? Jak se s tím vyrovnávají. Nikdy nepřestávali pátrat, každý se uzavřel do svého smutku. Psychologicky dobře vyjádřené, ale škoda, že se autorka taky více nezaměřila na život a pocity Juliiny sestry, která, jakoby žila za hranicí rodiny, protože od únosu i po návratu se vše točí jenom kolem ní. A ona potřebuje také lásku, rodinu a pozornost.

VěraČamková
08.10.2022 2 z 5

Po pravdě, téma bylo velmi zajímavé, ale celkově mě knížka zase tak moc nebavila, občas jsem se ztrácela v postavách, musela se vracet v kapitolách, byl to pro mě trochu chaos.

megamysl1901
09.07.2022 5 z 5

Překvapuje mne nízké hodnocení. Kniha byla velice čtivá, napínavá a plná tajemství. Doporučuji. 5*

Lexie321
15.04.2022 3 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila, ale popravde som ostala trocha sklamaná. Hlavná dejova linia a kapitoly s Annou boli super, pomaly rozprávali príbeh jasne a pochopiteľne ja ako čitateľ som si utvorila obraz, čo sa stalo, ale kapitoly z minulosti boli chaoticke, resp. Neponukali az toľko napätia a vysvetlenia. Koniec bol super. Zvrat prekvapil ale celkovo hlavne tie kapitoly, z minulosti to aspoň pre mňa dosť pokazili.

vilibook
30.03.2022 odpad!

Kdyby udělali test DNA, tak nemusí pochybovat o tom, či je to dcera. Je to blbost.

-knihomolka-
25.01.2022 1 z 5

Nuda. Psané je to kostrbatě, text rozhodně do děje nevtáhne a ani mi moc nedává smysl. Po hodně dlouhé době je to něco, co jsem po 60 stránkách odložila a už se k tomu nejspíš nevrátím. Škoda, podle anotace jsem čekala něco úplně jiného.

SilvieSisinka
09.10.2020 2 z 5

Bohužel kniha mě moc nebavila. Námět skvělý, ale bylo tam moc postav.....gulas v postavách.

WildEv
21.05.2020 3 z 5

Zajímavý námět, ze kterého mám ještě teď husí kůži. Rozhodně mi nepřišla chaotická ani zmatená či nepřehledná. Místy to chce sice chvilky soustředění, aby se člověk neztratil, avšak obsahová a jazyková stránka mě celkem potěšila.

Johnnyc
20.08.2019 5 z 5

Nepřišlo mi to chaotické, ani moc postav, když si stačí uvědomit souvislosti… Ale knihu bych nedoporučoval nezkušeným čtenářům.

Dagmar111
28.04.2019 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale po pravdě musím konstatovat, že jsem zklamaná.
Námět jistě dobrý, ale ztrácela jsem se v postavách.

Ajuszka
08.10.2018 3 z 5

Ja ani nevim,kolik tech * mam dat..Me kniha bavila asi tak z vetsi poloviny.. Prave ten konec me nudil,mam z toho hlavu zmatenou.No..docela se to nepovedlo. Za me ne-e

Leňulaaa
08.10.2018 3 z 5

Nakonec kniha nebyla tak super jak jsem čekala, ale nebyla ani nejhorší. Dej byl zajímavý občas hodně zmatený. Jinak se četla dobře. Docela drsne tema, teda aspoň pro mě.

Mindy
20.09.2018 2 z 5

Nepřehledné, chaotické, zmatené, ale nakonec to má hlavu a patu. Četlo se mi to špatně a jsem ráda, že to mám za sebou.

Jirinamac
09.07.2018 2 z 5

Celá knížka je dost zmatená a nepřehledná, ale pokud se prokoušete až k závěru, tak dostanete odpověď. Přemýšlím, jestli jsou věřící lidé opravdu šťastní, když hledají štěstí ve víře v boha. Když nebudu ubližovat, tak přece nemusím žádat o odpuštění a po zpovědi jsou oni šťastní, ale jsou šťastní i ti, kterým ublížili?

DominaCZ
06.07.2018 1 z 5

Já tyhle žánry moc nemusím, ale zajímalo mě o co jde...ale nenapadlo by mě, že jde o asi sedm postav, který mají každá svou linii, která tak trochu nedává smysl, míjí se, obsahuje tuny nereálných přehnaností, hrdinkou je kráska kterou VŠICHNI žerou a vše je obaleno do světelných kotoučů a víry...děs.
Otravný, těžký, dlouhý, ani na konec neskákejte, protože ten nejspíš taky nepoberete.

Allla9
27.06.2018 3 z 5

Často jsem se ztrácela v osobách, ale dočetla jsem knihu co konce. Až tam jsem vše pochopila. Jinak zajímavý námět.

lenuskav
21.06.2018 1 z 5

Přečetla sem,posledních 20 stránek už teda ne,protože to bylo peklo. Je to škoda.a přitom takovej zajímavej námět

mulder
18.05.2018 5 z 5

Na rozdíl od ostatních čtenářů jsem byl spokojený. Líbil se mi styl jakým kniha byla napsaná, způsob vyprávění mě bavil, orientace v postavách příběhu bezproblémová.

Jane100
17.04.2018 3 z 5

Jak moc jsem se těšila, tak jsem byla zklamaná. Bohužel, kniha s obrovským potenciálem, který však autorka nevyžila. Přehršel postav, kdy pak zjistíte, že jedna je druhá, druhá je třetí...Poměrné velké zklamání.

únosy dětí

Amy Gentry
americká
2017  58%Dcera někoho jiného
2020  66%Kdo se směje naposled

Kniha Dcera někoho jiného je v