Dcera na přání

Dcera na přání https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33370/dcera-na-prani-33370.jpg 4 46 10

Hrdinka románu - mladá žena se po sňatku se svojí velkou láskou soustředí hlavně na své těhotenství a usilovně si přeje porodit dceru. Po narození chlapce se pomalu se situací vyrovnává, zejména díky radostnému vztahu svého manžela k dítěti. Do nastávající idyly ale přichází rána osudu - těžké onemocnění a následná smrt hrdinčiny matky. Brzy potom porodí mladá žena druhého syna a situace začíná být neúnosná, zvláště, když se náhodou dozvídá o vzájemné nevěře svých milovaných rodičů. ... celý text

Lenka4
10.01.2024 3 z 5

Tuto knihu by si pro poučení měly přečíst všechny sebestředné Heleny, které se hrabou v minulosti svých matek a fantazírují o budoucnosti s hypotetickou dcerou, po které umanutě touží. Přitom si nevšímají, jak jim uniká přítomnost.

lencin
19.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha.
Román o matkách a dcerách,ale i o lásce, která se neobejde bez komplikací. O citových tabu,rodinných tajemstvích a o touze. O touze po věcech,které nikdy nemůžeme získat a které snaf právě ptozo tak zoufale chceme.
(2010)

Aneleh
01.09.2019 5 z 5

Hezký příběh o touze matky po dceři. Spisovatelka dokáže svým stylem vyprávění zaujmout, mám ráda i všechny její knihy o porodní asistence Cecílii. Zde jde o vyjádření lásky jak k matce, tak i k dětem. Helena postupně nachází ke svým synům vřelý vztah, musí si však projít určitou zkouškou, když se rozhodne na čas od své rodiny odejít. Zajímavé je pojednání o různých pověrách i skutečnostech ohledně ovlivnění pohlaví dítěte. Muži většinou chtějí kluky a ženy zase holčičky, tak je to snad odjakživa a moc se na tom nemění. V naší rodině očekáváme další přírůstek a ač máme samá děvčata, přesto ženská část širokého příbuzenstva by ráda většinou zase holčičku, všichni muži však už konečně volají po klukovi.

zdenaR
24.10.2018 3 z 5

Zajímavé čtení pro ženy, které mají syny - touha po holčičce je nám asi společná. V knize je to příliš vyhrocené, ale i takový je život.

myšpa
04.10.2018 3 z 5

Chvílemi jsem myslela, že knihu odložím, pořád dokola povídání o malé holčičce, byla jsem zvědavá na minulost maminky a knihu jsem přečetla.

Dresia
23.03.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem četla zrovna po narození vlastní dcery, takže mě to oslovilo.

alnahu
18.10.2016 4 z 5

Psychologický román o rodinném tajemství, lásce a touze se velmi dobře četl. V tomto příběhu ze života Heleně zemře náhle matka a ačkoliv je Helena matkou dvou chlapců zoufale touží po dceři. Po smrti matky se s rodinou nastěhuje k otci, do rodinného domu a objeví zde matčiny deníky. Dozví se z nich o matčině tajemství , pro které na čas opustí svoji rodinu a málem o ni přijde. Pátrání po pravdě ji příliš neuspokojilo a vrátí se ke své rodině- chlapečkům, manželovi a otci, kteří ji potřebují. Nakonec se i Helena dočká a narodí se jí vytoužená dcera. Knihu doporučuji .

maličkán
11.04.2016 4 z 5

Tato kniha mě docela dostala. Mám 3 syny a první vnouče je zase kluk, tak jsem se zatím holčičky, kterou jsem si také strašně přála nedočkala, ale snad to ještě přijde. Sice jsem nebyla tak posedlá těmi holčičkami jak hrdinka knihy, ale vždy když se narodil další kluk, mě to zamrzelo.Ono je pravda, že je nejdůležitější, že je dítě zdravé a dnes už se 15měsíčního vnoučka nemůžu nabažit. Jak ho nevidím 2 dny, už mi je po něm smutno.

kika 13
26.10.2012 4 z 5

Psychologicky psaný příběh ženy,která měla úžasný vztah se svoji maminkou.Maminka umírá a Heleně se potom narodí syn,ale ona si přála dceru.

monula101
27.04.2012 5 z 5

Knizka se mi moc libila doporucuji.

2006  90%Jak jsem přišel na svět
2012  65%Podváděná
2005  79%Nejbližší
2013  68%Sesterstvo
2009  71%Dcera na přání

Kniha Dcera na přání je v