Dcera na přání

Hrdinka románu - mladá žena se po sňatku se svojí velkou láskou soustředí hlavně na své těhotenství a usilovně si přeje porodit dceru. Po narození chlapce se pomalu se situací vyrovnává, zejména díky radostnému vztahu svého manžela k dítěti. Do nastávající idyly ale přichází rána osudu - těžké onemocnění a následná smrt hrdinčiny matky. Brzy potom porodí mladá žena druhého syna a situace začíná být neúnosná, zvláště, když se náhodou dozvídá o vzájemné nevěře svých milovaných rodičů. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33370/dcera-na-prani-33370.jpg 3.732
Vydáno:, Mladá fronta

Dresia

Tuto knihu jsem četla zrovna po narození vlastní dcery, takže mě to oslovilo.

alnahu
18.10.2016

Psychologický román o rodinném tajemství, lásce a touze se velmi dobře četl. V tomto příběhu ze života Heleně zemře náhle matka a ačkoliv je Helena matkou dvou chlapců zoufale touží po dceři. Po smrti matky se s rodinou nastěhuje k otci, do rodinného domu a objeví zde matčiny deníky. Dozví se z nich o matčině tajemství , pro které na čas opustí svoji rodinu a málem o ni přijde. Pátrání po pravdě ji příliš neuspokojilo a vrátí se ke své rodině- chlapečkům, manželovi a otci, kteří ji potřebují. Nakonec se i Helena dočká a narodí se jí vytoužená dcera. Knihu doporučuji .

maličkán
11.04.2016

Tato kniha mě docela dostala. Mám 3 syny a první vnouče je zase kluk, tak jsem se zatím holčičky, kterou jsem si také strašně přála nedočkala, ale snad to ještě přijde. Sice jsem nebyla tak posedlá těmi holčičkami jak hrdinka knihy, ale vždy když se narodil další kluk, mě to zamrzelo.Ono je pravda, že je nejdůležitější, že je dítě zdravé a dnes už se 15měsíčního vnoučka nemůžu nabažit. Jak ho nevidím 2 dny, už mi je po něm smutno.

kika 13
26.10.2012

Psychologicky psaný příběh ženy,která měla úžasný vztah se svoji maminkou.Maminka umírá a Heleně se potom narodí syn,ale ona si přála dceru.

monula101
27.04.2012

Knizka se mi moc libila doporucuji.