Dcera kočovné nevěstky

Na svatbě Trudiny kamarádky kdosi zavraždil Michela Adlera. Marie a Trudi jsou zoufalé a ihned začnou podezírat velitele žoldnéřů Petra z Eichenlohu, s nímž se nedávno otec i dcera dostali do ostrého sporu. Petrovi se však podaří přítomné přesvědčit o své nevině. Po smrti milovaného Michela se rodina ocitá v nesmírně těžkém postavení, protože nikdo nevěří, že by Marie dokázala Kibitzstein sama udržet, a sousedé, kteří se donedávna chovali přátelsky, se mění v zavilé nepřátele. Navíc před časem zemřel würzburský kníže-biskup, příznivce Adlerových, a tak ztratili jeho ochranu. Jedině samotný král Fridrich by jim mohl pomoci, a proto se Trudi tajně, bez matčina svolení, vydá na dalekou cestu, aby si vyprosila panovníkovu podporu. Čeká ji dobrodružná cesta, při níž se několikrát ocitne ve smrtelném ohrožení, a nakonec jí pomůže právě muž, kterého považuje za vraha svého otce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43530/dcera-kocovne-nevestky-43530.jpg 4.146

Kočovná nevěstka (4.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Tochter der Wanderhure (2008)

Kniha Dcera kočovné nevěstky

milenka
08.03.2018

Pokračování serie kde si může každý kdo kdo četl předchozí díly myslet, že byly lepší, ale to záleží na tom které odbobí díl popisuje.Mě se líbi čtivost autorčiných příběhů.Musím taky přiznat, že se dají někdy lehce odhadnou dějové posuny.Jinak se mi série líbí a i když někde je míň romantiky pro kterou to většinou čteme inu život je takový a,určitě byl i kdysi.

zita8144
18.10.2017

Já už přečetla všechny,ale první čtyři díly se mi líbily nejvíc

seredomi
19.11.2014

Nebudu lhát, že je stejně dobrá jako ty první 3, ale má rozhodně své kouzlo. Když jsem knihu rozečetla, musely mi zešedivět nejméně 3 vlasy.... to si stále říkáte: "Nechod tam!" "Neříkej mu to!" "Nevěr mu!" ale jestli jste si oblíbili tuto pentalogii, nesmíte ji vynechat, nakonec vás také potěší!

orinka3
19.12.2013

Tak bohužel - tolik jsem se u toho nudila, až to nepřečtené vracím. Nestává se často, aby byla hlavní postava tolik nesympatická. Autorka nastavuje kaši a už není tak dobrá jak na začátku.

petik1
29.04.2013

Já jsem teda nadšená i z posledního dílu. Velice napínaví. Jen škoda, že zabijou Michela.

ValKing
31.12.2012

Já teda nevím, ale mě knížka docela zklamala. :( Možná jsem od ní čekala moc, dospělou Trudi jsem si vcelku oblíbila, ale chybělo mi tam více romantiky, navíc mi zabili Michaela, prostě Mariina dobrodružství to ani zdaleka nepřekoná.

Lenka 13
21.10.2012

Další pěkná kniha pokračování Kočovné nevěstky,........nechybí napění..dobrodružství.

tina.38
12.04.2012

Kniha je opět skvělá-Trudi zažívá podobná dobrodružství jako její matka za mlada.

15. století Německo historické romány pro ženy

Iny Klocke