Dcera Afriky

Dcera Afriky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42732/dcera-afriky-42732.jpg 4 27 6

Lékařka Amélie se konečně může ujmout vedení nemocnice, kterou její bratr vybudoval v africké divočině. Odvážnou a houževnatou ženu však nečeká jen nekonečné zápolení s exotickými chorobami chudých domorodců, ale také tvrdý boj s koloniálními předsudky. Nejtěžší bitvu bude muset svést s vlastním otcem, který nesnese pomyšlení, že se jeho děti sblíží s někým pod jejich úroveň.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Kind Afrikas , 2010

Hakl54
25.01.2020

Román se mi nejdříve moc dobře četl a líbil se mi. Jak, ale přibývalo černé magie, už to nebylo to pravé co jsem čekala. Mám raději skutečné příběhy.

a.k
09.10.2019 4 z 5

Mladá lékařka Amélie si plní sen a uprostřed africké divočiny provozuje svou praxi ve velmi primitivních podmínkách nemocnice. Příběh se odehrává na počátku minulého století a odráží taková témata, jako jsou společenské a rasové předsudky, sílu medicíny proti domorodým praktikám, ale také třeba rodinné vztahy ovlivněné dobovými tradicemi.
Moc pěkný příběh, hezky se to četlo. Možná některé dějové zvraty byly už navíc, ale i tak to bylo příjemné oddechové čtení.

AninaK
06.07.2016 5 z 5

Velice poutavý příběh, jež navazuje na dilo Hvězdy nad Afrikou, četla jsem jej před časem a hned se mi vybavilo. Myslím, že se jedná o dvě nejlépe napsané knihy této autorky, aspoň dle mého. Příběhu nechybí spád ani napětí, je to prostě drama až do konce. Nicméně nese sebou zvláštní poselství a to, že život musíme vnímat jednak racionálně a jednak na frontě sentimentu a citu. Víc neprozradím, ale knihu doporučuji :-).

janina pako
15.03.2015 4 z 5

Do knihy jsem se ze začátku nemohla pořádně zakousnout, ale skoro od polovic jsem to přečetla skoro najednou, kdyby byl čas, doporučuji, pohodové čtení na dovolenou

Michaela91
11.07.2013 3 z 5

Zajímavé, libilo se mi to prostředí. Jinak děj nebyl nijak zvláštní ale ani nijak moc špatný. Prostě taková zlatá střední cesta

Kituna
11.02.2013 2 z 5

no celkem divný příbeh .. ani sem ho nedocetla ...