Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

WONDER WOMAN: BOHOVÉ A SMRTELNÍCI Původně vycházelo jako Wonder Woman #1–7 od únoru do srpna 1987 Princezna Diana přišla na svět jako figurka z hlíny, kterou uhnětla královna Amazonek, a život jí vdechli olympští bohové. Ti jí také poskytli neuvěřitelné schopnosti, díky nimž se brzy stala nejsilnější a nejrychlejší bojovnicí skrytého ostrova Themysciry. Osud ji však vede jinam, do dálav zvaných „Země mužů“, v nichž se musí utkat s řeckým bohem Aréem, než se mu podaří rozpoutat třetí světovou válku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397579/wonder-woman-bohove-a-smrtelnici-i1v-397579.jpg 4.215

DC komiksový komplet (52.)

Wonder Woman: Gods and Mortals (2017)

Literatura světová, Dobrodružné, Komiksy
Vydáno:, Eaglemoss Collections

Kniha Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

FireOfFilth

No musím říct, že zatím nejlepší WW co jsem četl, kniha mě opravdu bavila a to je stejně stará jako já.
V příběhu je krásně zpracovaná řecká mytologie a celkově zrod amazonek, rajského ostrova a samozřejmě samotné Diany.
Od samého začátku nám vznikne záporácká linka, která krásně prostoupí do doby, kdy je Diana dospělá.
V příběhu máme docela solidní postavy, který nijak nenudí a nejsou stupidní.
A samotný závěr je vytvořen opravdu slušně, dává smysl a také předkládá věci k zamyšlení.

Retro komiks.
Jedná se o první komiks s WW, který je samozřejmě strašně komický a obsahuje pár bizarních a vtipných scén.

hroubek
30.12.2018

Tohle je velmi dobrý komiks na seznámení se s Wonder Woman a řeckou mytologii. George Pérez na to jde o začátku a zkouší přijít s novými věcmi a upřímně je to dobré čtení. Povedlo se i zasazení do konce Studené války, namísto První a Druhé světové války. Dost se mi líbilo, že se Pérez dlouho věnuje bohům, Amazonkám a jejich problémům a samotná Diana nemá z počátku tolik prostoru. Velmi příjemně mě překvapil hlavní souboj s Bohem války, protože byl jiný, než jsem čekal. Komiks má krásnou kresbu, čte se dobře, ale je hrozně, hrozně moc ukecaný. Opravdu se těším, až si jednou přečtu komiks s Wonder Woman, kde nebude tuna dialogů. Ve výsledku jsem hodně spokojený.

Autoři knihy

George Pérez