Superman: Odkaz: Kniha druhá

Superman: Odkaz: Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389045/bmid_superman-odkaz-kniha-druha-yjQ-389045.jpg 4 31 3

DC komiksový komplet série

Superman: Odkaz: Kniha druhá (Superman: Birthright č. 7-12): Superman se pro obyvatele Metropolis stal superhrozbou, protože Lex Luthor zveřejnil jeho původ a označil ho za mimozemského vetřelce. Jak nová reakce na jeho přítomnost Muže z oceli ovlivní? Adventure Comics Vol 1 č. 271: Lex Luthor a Superboy bývali dobří přátelé-Luthor jednou dokonce zachránil Chlapci z ocele život. Co tedy probudilo tu nenávist hraničící s šílenstvím, kterou Luthor k budoucímu Supermanovi chová?... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Superman: Birthright: Part 2 , 2017

Luigi1
12.04.2024 4 z 5

Konečně jsem si spravil náladu a trochu líp si počet

fvalek
17.10.2018 4 z 5

Druhá část příběhu se už snaží dostat se k nějaké akci a hlavní zápletce. Musím ale souhlasit, že plán Lexe byl hodně pochybný, na druhou stranu pak Lex působí jako někdo, kdo dokáže udělat prakticky cokoliv a přesto je tak hrozně "spoutaný". Hlavní cíl prvního dílu, nést odkaz, se zdeformoval spíše na to očistit svůj odkaz a nakonec se z toho stal poměrně běžný problém všech Supermanových počátků, aneb jak si získat důvěru lidí (tady tedy monstrózně zdeformovaný na maximum). Nicméně akce dobrá, příběh dopadl jak měl a hrozně moc mě nadchla ta závěrečná tečka z Kryptonu, kterou nebudu prozrazovat, nicméně je to poprvé, co se příběh takto vyvinul a prostě mě to zahřálo u srdce. Chladný a racionální Krypton má taky srdce! :D

hroubek
14.09.2018 4 z 5

První část je rozhodně lepší, ale druhá část rozhodně ostudu nedělá. Jen je oproti první části více přímočařejší a nemá takový tah na bránu jak bych si přál. Můj asi největší problém byl s Luthorovým plánem, který mě přišel hrozně zvláštní. Ale to je asi tak jediná výtka. Postavy opět perfektně fungují(příjemně překvapil Jimmy a zas jiný pohled na Lois), líbil se mi ten přesah, a taky ten příběh kolem vztahu Clarka a Lexe. Je vidět, že Waid na to jde mnohem zajímavější cestou, a rozhodně je to dost působivé. A poslední pár desítek stránek z hlavního příběhu mě vykouzlilo obrovský úsměv na tváři. Za mě opět velká spokojenost.

komiksy superhrdinové DC Comics Superman

Autoři knihy