JLA: Země 2

JLA: Země 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355456/bmid_jla-zeme-2-MOG-355456.jpg 4 68 20

DC komiksový komplet série

Ultraman, Owlman, Superwoman, Power Ring a Johnny Quickt tvoří Americký zločinecký syndikát, zkorumpovaný superkriminální spolek existující ve světě velmi podobném tomu našemu. Když záhadný cizinec přenese z jiné reality jejich ušlechtilé protějšky, ohrozí to jejich veškeré kruté jistoty. Dokáže zločinecký syndikát zvítězit nad Americkou ligou spravedlnosti? A dokáže svou říši zla rozšířit i do světa Supermana, Batman a Wonder Woman? Barry Allen, Flash moderní doby, provibruje v jednom z nejzásadnějších příběhů Stříbrného věku DC Comics do paralelního světa Země Dvě, kde se setkává se svým protějškem ze Zlatého věku, původním Flashem, Jayem Garrickem. Obsahuje: Země 2 (2000) a The Flash (Vol 1) č. 123 (1961).... celý text

Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

JLA: Earth 2 , 2000

Luigi1
05.04.2024 4 z 5

Zajímavé ponětí tohoto děje docela se mi to líbilo

sgjoli
11.06.2023 3 z 5

Nevím, čím to, ale nějak mi teď ty příběhy v rámci DC komiksové série nesedí - tohle je minimálně třetí díl v řadě, který hodnotím průměrně či lehce podprůměrně.
Zápletka mi přišla fajn, kresba se mi taky docela líbila. Ale celkové vyznění příběhu bylo za mne dost nemastné neslané a ten závěr podle mne na můj vkus příliš vyšuměl do ztracena. Navíc mi občas postavy a jejich protějšky trochu splývaly dohromady a já musela víc přemýšlet nad tím, co a jak proč dělá, aby mi ten děj aspoň trochu dával smysl. Za mne trochu chaotické.
Tohle se mezi mé oblíbené díly bohužel nezařadí.

wullcann38
20.11.2020 3 z 5

Dobrý komiks

Yokolobuna
25.10.2020 3 z 5

Já tyhle multidimenzionální výlety a alterega moc nemusím. Působí na mne jako znouzecnost, která přichází ke slovu v okamžiku, kdy už autoři neví, co dál. A přesně to platí i pro JLA: Země 2.

Komiks se mi na nočním stolku válel rozečtený více jak čtvrt roku a já z něj dnes dopoledne musel sfouknout lehkou vrstvičku prachu. I díky velkým pauzám jsem si pořádně nepamatoval, o co vlastně jde a některé momenty z příběhu jsem úplně nepobral ani při zpětném pročítání.

Konec, jakožto vlastně i celá zápletka, mi přišel jako šitý horkou jehlou na koleni a absolutně nemám zájem zjišťovat v dalších případných příbězích cokoliv o Ultramanovi, Owlmanovi a ostatních směsně černobílých postavách z alternativní Země.

Od podprůměrného hodnocení mě odrazuje jen sice dost standardní, přesto pěkná kresba, a těch pár ne úplně blbých nápadů. V rámci ne úplně zářného DC kompletu jde v konečném součtu o jeden z horších kousků.

Koupeno v roce 2017 v rámci předplatného celého DC komiksového kompletu za 229,- Kč.

Zkráceně? Výlet do na alternativní Zemi působí jako znouzecnost vyhořelých autorů. Po příběhové stránce zmatený a nezajímavý komiks, který si můžete s klidem nechat ujít. Průměr si zaslouží snad jen za pěknou kresbu.

Hodnocení na DK v době přečtení: 73 %; Moje hodnocení: 50 % jako 41. hodnotící.

AuroN
10.09.2020 3 z 5

Dobrá, tak tedy Země 2. No abych byl upřímný, nijak zvlášť mě to neoslovilo, čímž to ale nechci nijak házet do koše, jen prostě už asi nejsem materiál na zápletky s alternativními realitami a podobnými šílenostmi. Jako dobře, nedá se tomu určitě odepřít zajímavý námět a poměrně dobře zvládnutá výprava se zajímavým vyústěním. Též mě velmi potěšilo vyobrazení bandy záporáků ze Země 2. Jako Ultraman alias Big Brother, Flash jako feťák a nebo Owlman je fakt banda takových pervezních, pokřivených odrazů celé Ligy spravedlnosti a možná bych to hodnotil i lépe, kdyby celá kniha byla jen o nich bez vměšování původních hrdinů. Příběh jako takový se mi docela i líbil a ještě jednou vyzdvihuju zajímavý závěrečný zvrat, kdy se ukázal skutečný nepřítel, protože to bylo fakt dobrý. Na druhou stranu by se tu však dala vypsat fakt velké množství věcí, které mě štvali, ať už to byly nelogičnosti (jako například teze, že když uděláte něco dobrého na té špatné Zemi, tak to zákonitě musí stejně skončit špatně...meh.... jako vážně?). Nebo třeba i dokonce fyziologicko-biologické změny, to mě taky praštilo do očí. Nebo to, jak celá Liga okamžitě začala odzbrojovat celej svět v rámci vyššího dobra, ale když to udělal Superman na "naší" zemi v některé z předchozích knihách, tak ho za to vypráskali jak malý děcko, že takový věci by dělat neměli a nebudou. Je toho prostě moc na to, abych to hodnotil lepším, než průměrným hodnocením. A i když bych chtěl a přál si to, stačí mi se podívat na kresbu. A tam si stojím za tím, že není o čem jednat. Uznejme, že obličeje jsme už viděli jinde mnohem mnohem hezčí.... Takže jak říkám, za mě průměr. Tedy za tři.

Ivan Kučera
02.05.2020 3 z 5

Když se snažíš zlepšit svět, nemůžeš se snažit až moc. Ve jménu svobody nemůžeš nikdy křičet příliš hlasitě. JLA práve zachránila lietadlo pred haváriou, ale všetkých 300 ľudí na palube bolo dávno predtým mŕtvych, mali pri sebe bankovky, na ktorých nebol vyobrazený George Washington, ale akýsi Benedict Arnold a majú srdcia umiestnené napravo. JLA tak prichádza na stopu existencii paralelného sveta, v ktorom je všetko naopak. Kým tu je leto, tam je zima. Kým tu je dobrý Batman, tam je zlý Owlman. Kým tu je Lex Luthor záporák, tam je Alexander Luthor klaďas. Je to rovnako naivné, ako zábavné a vlastne aj svojím spôsobom celkom originálne. Síce nechápem, že keď je tam všetko naopak, tak prečo tam za dobrých kope iba Luthor a nie napríklad aj Joker alebo Ra´s Al Ghul. Ale OK, nalejme si čistého vína: v DC tímovkách logika nikdy nebola dôležitá. JLA: Země 2 je slušná jednohubka, u ktorej ma prekvapilo, aká je krátka. S prižmúrenými očami by sa azda dalo povedať, že bonusy (skicáre, obálky a bonusový retro komiks) sú dlhšie, než hlavný príbeh. Čo je možno aj lepšie. Ale inak fajn, taký nenáročný a fajn úvod do témy paralelnej/zrkadlovej Zeme.

B-artX
19.09.2018 4 z 5

Docela zábavný fajn komiks. Pojetí Země 2 se mi velmi líbilo. "Opační" superhrdinové byli docela zajímavý a Luthor byl veliký sympaťák. Země 2 je docela zajímavé dílko, které kdyby bylo o klidně i o dva sešity delší, komiks by byl hned o level výše. Bylo to takové uspěchané, ale přesto zábavné.

Bobik9
31.07.2018 4 z 5

Pro mě nesmyslně nízké hodbnocení. Země 2 je super nápad a jenom mě mrzí, že to nebylo delší. Líbí se mi antihrdinové! Opravdu originální věc a obrácené charaktery jsou skutečně zábavné. Kresba je samozřejmě tradičně super. Posléze starší komiks s Flashem je také nečekaně zábavný.

fvalek
27.04.2018 4 z 5

Hrozně mě potěšila jedna věc, a to je skvělé vykreslení "zrcadlového světa". Hrdinové nejsou dobří a špatní v pravém antagonistickém smyslu slova, ale jde pozorovat, že světy se vyvíjely úplně jinak, ne nutně opačně. Ne nějak striktně jako přes zrcadlo, ale už mnohem dříve a hlouběji v ději. Feťák Flash, rozdíl ve vraždě Waynů, obrácený účinek kryptonitu a spousta dalších věcí, která hrdiny i antihrdiny ovlivnila a přesto to není černobílé. Ačkoliv pak tedy nechápu, proč se světy tak prezentují - jako výrazně dobrý a jako výrazně špatný. Trošku mě mátly dvě věci, první byly původy a příběhy antihrdinů, které nebyly nijak moc vysvětlené (zlý Green Lanturn, SuperWoman apod. + kde je Aquaman a Martian Manhunter) a druhou věcí byla určitá pravidla interakce mezi těmito dvěma světy, tam jsem úplně vše nepochopil. Co mě ale potěšilo úplně maximálně, byla existence něčeho,co přesahuje zlo i dobro a útočí tak na oba světy současně, to byla prostě dokonalá zápletka, i když ve finále trošku nudná, zvláštní, jednoduchá. :D

RaggamuffinSVK
12.04.2018 4 z 5

Aj keď nemám rád príbehy o cestovaní medzi dimenziami a rôzne prepojené svety, ktoré náhodou kolidujú, Země 2 ma prekvapivo zabavila. Škoda, že príbeh nie je dlhší, nakoľko zrkadlové postavy ku známym hrdinom by si zaslúžili viac priestoru a my viac informácií o ich pozadí. V podstate ide o klasický príbeh, dokazujúci, že dobrí hrdinovia sú jednoducho dobrí a tak je to správne. Avšak, spracovaním, kresbou a tempom som tento diel DC zhltol ako nič. Škoda toho konca.

OldaB
02.01.2018 3 z 5

Nápad super, ale po hříchu ne úplně využitý. Přišlo mi to jako oťukávání něčeho zásadnějšího, co ale bohužel nepřišlo.

Kopta
25.12.2017 3 z 5

Příběh to má. Ten je i zajímavý. Ale celkově ten způsob jakým to je celé podané je prostě zvláštní. Člověk v tom v podstatě nevidí nic moc pozitivního. Což je v podstatě přesně to co je i paradoxně účelem. To zpracování je jednoduše trnem v oku. A je to škoda. Není to dobře zpracovaný.

Hwaelos
20.12.2017 3 z 5

Chytře napsaný brak. Chytrý, protože Morrison sype z rukávů dobré nápady a odkazy na kdeco. Brak proto, že samotná premisa příběhu implikuje, že známí hrdinové z JLA jsou "dobří", protože takoví musejí být, čímž pádem se z nich stávají ploché figurky bez hloubky. A jejich protějšky jsou "zlé", protože protiklady se musejí vyvažovat.

Woodinko
05.12.2017 4 z 5

Zaujímavý námet ale dúfal som v detailnejší popis obrazových hrdinou. Či majú také isté schopnosti ako ich protiklady alebo sa v niečom líšia.

FireOfFilth
08.10.2017 3 z 5

Musím říct, že mě tento příběh tolik nebavil. Má dobré nápady jako zrcadlové obrazy hrdinů Supermana, Batmana a spol, kteří jsou zlí a mají jinčí jména. Ale docela jsem se nudil. Kresba není vůbec špatná, ale je spíše taková tuctová.
Bonusový retro komiks mě velmi potěšil. Nazval bych ho "O tom jak Flash převibroval do jiného světa".
Celkově hodnotím tuto knihu 3,5*.

Pazďa
05.10.2017 3 z 5

20 svazek DCKK se pouští do jednoduché multiverzity se zrcadlovým odrazem světa kde všechno co známe a je dobré je tam špatné a naopak. Příjemný příběh s dobrým tempem, výborná kresba. Bonusy jsou nákresy členů Zločinného syndikátu, což je fajn a slavný sešit kde se Barry Allen poprvé setkává s Jayem Garrickem, naprosto základní okamžik Flashovy mytologie, za který jsem strašně rád že se sem dostal.

P1tr
05.10.2017 4 z 5

Země 2 nabízí zajímavou premisu, která se rozjede v poměrně vtahující příběh, nicméně i přes spoustu originálních myšlenek a nečekaných dějových zákrut se nelze zbavit dojmu, že z nastoleného tématu šlo vytěžit více a rozhodně by bylo k dobru věci knihu prodloužit a jít pořádně do hloubky. To se bohužel nestalo a ačkoliv je tento JLA příběh opravdu dobrý a má tak strhující tempo, že se čte jedním dechem, právě zmíněné tempo je kladem a zároveň problémem, neboť zajímavé principy alternativních Zemí nezanechají hlubší stopu a popis jednotlivých principů je popsán pouze povrchně, namísto aby tvůrci popustili uzdu své fantazii ještě více a zaplavili nás neobvyklými pravidly tohoto světa. Velikou škodou je také absence pořádné akční scény mezi protějšky z alternativních Zemí, která skýtá epický potenciál, který zůstal naprosto nevyužit. Přes spoustu výtek si nicméně stále lze tento příběh užít a prožít okamžiky v zajímavém světě, který Vaše choutky nenaplní dostatečně a budete tak stále toužit po přídavku, ovšem rozhodně nezůstanete hladoví.

Gordonlord
03.10.2017 4 z 5

Zásadním problémem hrdinů z JLA je fakt, že byli stvořeni ve čtyřicátých letech minulého století, kdy čtenáři nepotřebovali, ba ani nechtěli číst příběhy plné realistična, sugesce, lidskosti, opravdovosti, nechtěli komplikovaný, propracovaný a v rámci mezí žánru uvěřitelný děj a už vůbec ne uvěřitelné, realistické hrdiny s barvitými a promyšlenými charaktery. Tudíž jsou členové JLA více méně sebranka morálně a povahově plochých Mirků Dušínů, které nemůže nic zabít, mají super rychlost, super sluch, super všechno, nic pro ně není problém a naprosto vše dokáží, což přesně reflektuje potřeby tehdejších čtenářů, kteří prostě podobnými kokotinami chtěli být ohromováni.

A přesně odtud pramení onen problém - jak vůbec s takovými hrdiny dnes můžete udělat zajímavý comics ? Jak se můžete o takového hlavního hrdinu bát ? Fandit mu ? Co pro ně vůbec může být problém ? Co vložit do zápletky, aby to pro tak dokonalé super-bytosti byla výzva ? Prostě samotná povaha hrdinů, kteří byli stvořeni pro úplně jinak smýšlející čtenářské publikum z minulého století, je naprostou a dokonalou scénáristickou pastí pro kohokoliv, kdo by v dnešní době chtěl s takovýmhle materiálem napsat poutavý, silný a kvalitní příběh, který osloví současného čtenáře, uvyklého na vyšší příběhový standard, než je prostě jen šablonovité "moralizující týpek, co zvedá auta, létá rychleji než světlo, zastaví laserovým zrakem bankovní zloděje".

I z tohoto důvodu mám vcelku averzi vůdči comicsům o morálně rovných a povahově plochých hrdinech, co jsou nezranitelní a super-dokonalí, ale vzhledem k tomu, že zde účinkuje Batman, kterého mám naopak rád a čtu vše s ním spojené, tak jsem se rozhodl, že JLA dám zase jednou šanci. No - a musím říct, že poprvé to skutečně za něco stálo !

Grant Morison přeci jen patří k těm lepším scénáristům a rozehrává zde story, zasahující do alternativního světa DC comics. Se zápletkou točící se kolem zrcadlového světa si vyhrál skutečně dobře a místo toho, abychom se zde dočkali jen prosté a tupé rubačky typu "hodná JLA versus zlá JLA z alter-světa", tak se zde s možnostmi přechodu mezi dimenzemi dobře a zajímavě pracuje, Morrison z toho vytěžil docela dost ( i když věřím, že kdyby dostal více prostoru než jen nějakých 5 sešitů, šlo by z toho vytřískat víc) a využívá potenciálu tohoto tématu k rafinovaným zvratům, nápadům a dějovým kličkám, vyšperkovaným sem tam nějakými drobnými nápady, nad jejichž smyslem je občas třeba se i kapku zamyslet.

Prostě a jednoduše - k tomu, aby někdo udělal comics JLA skutečně dobrým, je potřeba opravdu šikovného scénáristy, kterému to myslí a dokáže udělat napínavým a poutavým i něco, co už ze své podstaty napětí a poutavost vylučuje. Grantu Morrisonovi se to podařilo a nevím čím víc bych to ještě okecával - tenhle comics jsem si fakt užil, anti-hrdinové ze zrcadlového světa měli opravdu silné charisma a celý děj nebyl tupý, ani jednoduchý a přesto zůstal ryze superhrdinský, aniž by musel vykolejit z klasických mantinelů žánru a zároveň nepůsobil trapně.

No ještě bych se zmínil o kresbě, které prostě není co vytknout. Svým stylem klasicky super-hrdinsky mainstreamová, jak má být.

martinstefko
03.10.2017 4 z 5

Komiks "DC komiksový komplet 20: JLA - Země 2" baví, a to je moc dobře, navíc je chytře napsaný a skvěle nakreslený.

hroubek
29.09.2017 4 z 5

Další komiks, který jsem dříve viděl, než četl. Nic méně, to v tomto případě zas tak tolik nevadí, jelikož si jde komiks i film vlastní cestou a mají společné body. Příběh je zajímavý a rozhodně bych se nezlobil, kdyby byl mnohem delší. Morrison si hraje s některými detaily a podobnostmi a svůj příběh naplnil zajímavými odkazy. Co je ale na komiksu nejlepší, je jeho pointa, která mě velmi sedla a příjemně překvapila. Takový to konec jsem nečekal. Starý příběh s Flashem je hodně fajn a je to to taková příjemná jednohubka a ukázka toho, že vesmír DC je komplikovanější, než se na první pohled zdá.

komiksy superhrdinové DC Comics Liga spravedlnosti (JLA)

Autoři knihy

Grant Morrison