JLA: Nový světový řád

JLA: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD Původně vycházelo od ledna do dubna 1997 jak JLA #1-4, JLA Secret Files and Origins #1 Bílí marťané si chtějí podrobit lidstvo prostřednictvím superhrdinského týmu zvaného Hyperklan. Podezřívaví členové Americké ligy spravedlnosti odhalí pravé záměry mimozemšťanů a rozhoří se totální válka o planetu. JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #42 Původně vyšlo v únoru 1966 Metamorpho dostane pozvánku do Americké ligy spravedlnosti. Jeho přijetí však zhatí Nepředstavitelný - agresivní mimozemšťan, který by chtěl rovněž vstoupit do JLA....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399881/jla-novy-svetovy-rad-wWc-399881.jpg 3.424

DC komiksový komplet 54.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Eaglemoss Collections

JLA: New World Order, 2016

Kniha JLA: Nový světový řád

fvalek
30.11.2019

Příběh zabývající se nedůvěrou, podezřívavostí a hlavně vekou dávkou malicherné žárlivosti. Velkým hrdinům někdo leze do zelí a je rychlejší, silnější a oblíbenější, co budou dělat?

Nejprve ale ke kresbě, je to taková už trošku old school kresba, ale stále dost působivá a přehledná, barvy jsou trošku divočejší, ale hodí se, takže tam super, Porter nezklamal.

Příběh je ale doslova skvělý, zápletka je originální, protože vyčnívá z koloběhu zápletek "hrdina jako hrdina" a "hrdina bez schopností", ale otevírá novou otázku "Co když někdo bude lepší?". Bylo to vlastně fakt vtipné, žárliví hrdinové, kteří nedokáží přiznat svou porážku a náhradu, a proto instinktivně hledají chyby. Jasně, oni jsou ti nepřátelé zlí, ale i v době kdy "nejsou" to je pěkně malicherné. A druhý pohled je pohled běžných lidí, kteří jen co vidí něco nového, zapomenou na staré a fanaticky následují pro ně výhodnější možnost. V tomhle má příběh docela hloubku. Ale i taková ta dutá bojová epická stránka byla úžasná, finální souboje moc dobré.

Takže ve výsledku hodně dobré, není to úplně můj top komiks, ale kvality na to určitě má, klidně bych si přečetl i nějaké další podobné zpracování téhle zápletky, uvidíme, co se namane :)

FireOfFilth
03.02.2019

Docela solidní příběh o týmu "superhrdinů", kteří chtějí dobýt Zemi. Takže se samozřejmě rubou s JLA. Nic moc víc tu nehledejte. Kresba je poměrně tuctová, ale člověk se v ní dobře vyzná.
Druhý příběh Hvězdné sémě mě bavil více. Všem hrdinům na hlavu skočí "headcraby" (kdo hrál hru Half-life pochopí) a začnou je ovládat. A nechtějí nic víc než dobýt celý vesmír.

Retro komiks se mi dost líbil, byl plný super hlášek a hlavní nepřítel byl hodně netradiční a originálně pojatý.

Hlášky:
"Bééé! Já chci taky skateboard, co jede do kopce!"

"No to se podívejme! Metamorpho si píše vlastní pozvánku. To jsou mi ale móresy!"

hroubek
18.01.2019

Nový světový řád se povedl. Má to parádní zápletku, velmi dobrou akci a hlavně tam Grant Morrison zbytečně neexperimentuje, a předvádí nám jinou Ligu spravedlnosti. Ne všechno se povedlo na sto procent, nicméně pozitivní dojmy přetrvávají. Příběh od Marka Millara je velmi slušný, a má zajímavou zápletku. A totéž lze napsat o starém čísle, které je místy úsměvné, přesto mu kvality nelze upřít. Nejnovější DCKK sice nebude patřit k tomu nejlepší, ale na druhou stranu přináší dost dobré čtení, a to je to hlavní.