Catwoman: Selinina velká loupež

Catwoman: Selinina velká loupež https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372503/bmid_catwoman-selinina-velka-loupez-XUe-372503.jpg 4 60 19

DC komiksový komplet série

Selenina velká loupež: Mafiánský vlak plný neoznačených peněz. Parta profesionálních lupičů, která je chce dostat. Selina Kyleová si myslela, že je to dokonalý zločin. Ale Selina se spletla. Slam Bradley: Po stopách Catwoman (Detective Comics Vol 1 č. 759-762): Soukromého detektiva Slam Bradleyho si najali, aby našel Catwoman. Jeho jedinou stopou je informace, že je zodpovědná za smrt Seleny Kyleové. Batman (Batman Vol 1 č. 1): Robin nastoupí v utajení na palubu Delfína, kde ho spolu s Batmanem dovede záhadná loupež šperku k prvnímu setkání s femme fatale známou jako The Cat.... celý text

Detektivky, krimi , Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Catwoman: Selina's Big Score , 2016

Luigi1
08.04.2024 5 z 5

Moc se tento komiks povedl dobře se četl

Ivan Kučera
13.07.2022 4 z 5

„Prozatím asi zůstanu mrtvá.“ Gotham sa za tie roky nezmenil, ale ona áno. Alebo nie? Kto by mal písať drsný noir z Gothamu, ak nie Brubaker? Criminal. Gotham Central. Muž, který se smál. Názvy hovoria myslím za všetko. Ed sa nezaprie a s pomocou spolu-scenáristu a ilustrátora Darwyna Cookea (DC: Nová hranice, Parker: Lovec) vytvoril celistvú, nekompromisnú zlodejskú tímovku so sympatickými postavami. Samozrejme v čele s Catwoman. Osviežujúce je, že v tomto komikse vlastne vystupuje skôr Selina, než Catwoman. Jasné, ono sa to pravdaže od seba nedá bohvieako oddeliť, ale minimálne čo sa kostýmu týka, tak mimo hŕstky flashbackov tu nenájdete žiadny typický mačací vzhľad. Páčilo sa mi vyobrazenie Seliny ako nie dokonalej antagonistky, ktorá občas potrebuje pomoc od iných a inokedy si od nich naopak musí držať odstup, lebo pustiť si ich príliš blízko predstavuje riziko. Tempo je svižné a dravé. Zápletka prehľadná, pritom však zvraty a podrazy dokážu zaskočiť. Vezmite jed na to, že krásne a tajomné ženy prinášajú smrť. Možno chtiac a možno omylom, v konečnom dôsledku je to fuk, nie? Nadáva sa tu, umiera sa tu (niekedy zomrie vinný, inokedy nevinný, toto dopredu nikdy neviete povedať), dokonca postavy majú pohlavný styk. Samozrejme v medziach mainstreamového komiksu, no aj tak je to hmatateľné. Selinina velká loupež pripomína kvalitný hollywoodsky heist movie, ktorý si ide priamo za svojím, ráta s inteligenciou fanúšika, upaľuje z bodu A cez bod B až do drsného finále, v ktorom môže zomrieť v podstate hocikto (pričom, ako to už chodí, smrť spravidla príde v momente, keď to čakáte najmenej). Nakreslené je to nezameniteľným, atypickým Cookeovým štýlom, ktorý rozpoznáte na prvú dobrú. Chápem, že mnohým nebude vyhovovať z dôvodu, že im jej „detskosť“ (?) nebude ladiť s dospelou zápletkou. No ja som si to vychutnal. Daveovi s kresbou mimochodom pomáhal exkluzívny Kanaďan Cameron Stewart (Po stopách Catwoman, Ú.P.V.O.). Zaujímavým dodatkom sú pasáže s tvrďáckym súkromným očkom Slamom Bradleym. Toho Ed Brubaker vytiahol z análov (ehm) DC komiksu 30. rokov 20. storočia. A spravil to perfektne. Kapitoly s ním sú na jednej strane zbytočné, keďže vlastne len ukazujú to, čo sa stalo mimo záber v hlavnom deji a my sme to síce nevideli, ale plus-mínus sme si vedeli domyslieť, že to prebiehalo takto. Takže je prítomná istá pachuť zbytočnosti. Ale zároveň inkriminované kapitoly pekne dopĺňajú ústrednú zápletku + je to fakt krásne žánrovo-štýlové cvičenie v rámci noir detektívok, takže mi ich prítomnosť až tak nevadila. A možno príde aj kúzelník pardon Batman. Retro komiks z r. 1940 je tradične slabučký, ale jedinečný vďaka tomu, že predstavuje debut Catwoman (vtedy ešte The Cat).

mirec88
15.01.2022 5 z 5

Tak toto bola doslova že bomba. Jednoznačne to bude určite hlavne pre milovníkov krimi a noiru. Kresba asi nebude sedieť každému, no mne neskutočne sadla a bola jednoducho atmosférická a všetky 3 príbehy sa mi páčili. Ako Selinina velká loupež, tak aj Po stopách Catwomen (ktoré písal môj obľúbený Ed Brubaker), taktiež Batman 1. Odporúčam všetkým milovníkom dobrých komiksov a dobrej literatúry.

wullcann38
20.11.2020 4 z 5

Tenhle komiks hodně připomíná Dannyho partáky.
Takže za mě:88%

MartyManCZ
13.02.2020 4 z 5

Ale jo, zábava...přepadení vlaku jak z kovbojky podle známého vzoru - nápad, plán, draft, trénink, akce, zápletka, vyvrcholení :) V pohodě příjemné. Je to ostatně Brubaker, proti tomu se nedá nic říct. Kresba mi tady bohužel moc nesedla.
Druhý příběh Po stopách Catwoman se mi líbil asi daleko víc než ten titulní. Noirová detektivka s prototypem drsného detektiva, to mi bylo po chuti.

puml
03.12.2019 5 z 5

Celkem příjemné překvapení, i když to táhne hlavně kresba Darwyna Cooka, který je vždy sázkou na jistotu. První příběh Velká loupěž je dobrý, jen možná trochu moc uspěchaný, hlavně ten závěr. Druhý Po stopách Catwoman je ovšem žánrová lahůdka a hlavně Slam Bradley by si zasloužil vlastní sérii. Krásně ošuntělý a melancholický detektiv staré školy. Závěrečný retro bonus působí v porovnání s Catwomen jako příjemné odlehčení. Doporučuji.

jarynek
04.05.2019 5 z 5

Toto je úplně jiná Catwoman, než bych čekal. Ona by to ani Catwoman být nemusela - až na pár maličkostí, které pro samotný příběh ani nejsou tím nejdůležitějším by tam nemusel být Gotham, Batman, ... Je to prostě výborný noirový příběh od mistra tohoto žánru na poli komiksu - Eda Brubakera. A k tomu skvěle zakomponované soukromé očko Parker v kresbě Darwyna Cooka. Detektivní příběh, který se čte jedním dechem. Tohle DCKK opravdu potěšilo. Tak snad jen té obálce bych vytknul neatraktivnost.

RaggamuffinSVK
21.02.2019 4 z 5

Toto teda nebola Catwoman ako by som si ju predstavoval alebo ako som ju poznal. Ono to vlastne ani nebola Catwoman. Selina v podaní Brubakera je niekto úplne iný, než by ste očakávali. A jej veľká lúpež je detektívka s noir nádychom plná emócií, lásky, zrady i nešťastia. Unikátny komiks s ešte unikátnejšou kresbou. Nenechajte sa však odradiť jej jednoduchosťou. Takto to k sebe proste sedí. Aj keď malú výčitku mám voči niektorým akčnejším scénam, kde som sa dosť strácal. Teším sa, ako si tento komplet raz dám znova.

OldaB
04.02.2019 5 z 5

Naprosto perfektní kniha. Brubaker je můj oblíbenec a kresba Cooka jednoduše geniální. Skvělý střípek do mozaiky světa Batmana.

P1tr
07.01.2019 3 z 5

Catwoman příjemně překvapila a po poměrně odpuzujícím obalu a na první pohled nepříliš vábně vypadající kresbě nabízí celkem detailní pohled na život a osobní povahu hlavní hrdinky. Akce je přítomná, ale hlavní kouzlo příběhu tkví v osobních vztazích, ve volbách jednotlivých postav a vlivu těchto dilemat na jejich životy. Jde o sympatický přístup, který ne vždy funguje na 100 %, ale rozhodně se musí snaha ocenit. Zvolenému příběhu bohužel příliš nesluší zvolený druh kresby, který je netradiční, ale hodil by se spíše k nějakému infantilnějšímu dílu, kterým Selinina velká loupež není. Díky tomu vzniká určitý rozpor mezi formou a obsahem, na který si lze celkem zvyknout, ale nikdy se přes něj nelze zcela přenést, což dílu velmi škodí. I přes tyto výtky a nepříliš vysoké hodnocení nicméně stojí tento kus za přečtení.

Kopta
18.07.2018 4 z 5

Grafika nejdříve šokuje svou jednoduchostí. To zas bude blbost. Ale ona nakonec je v jednoduchosti krása. Ta ilustrace nádherně poukazovala na celý noir příběh, který byl jednoduchý, ale dokázal zaujmout i tak. Z principu své existence. U mě dobrý.

risha03
25.06.2018 5 z 5

Brubaker. Přiznám se, ten mě nikdy nezklamal. Jeho dílo je jiné. Stejně jako Gotham central, i zde mě nadchlo, že se jedná o Batmana, jak se nevidí. Navíc celá stylizace noir je luxusní. Za mě opět maximalní hodnocení.

Unterwald
08.06.2018 4 z 5

DC komik ve stylu klasické retro kriminálky? Ano prosím! Příjemné čtení a v rámci série určitě vysoký nadprůměr.
Kresba mě, na rozdíl od některých komentářů zde, nadchla svou stylizací a dynamikou. Navíc sedla k příběhu jako, dámy prominou, prdel na hrnec.

trudoš
13.05.2018 5 z 5

Uznávám, že tohle asi není komiks úplně pro každého, ale kdo jednou podlehl tvorbě Donalda E. Westlakea (alias Riacharda Starka), toho nemůže Brubakerův kousek nechat chladným. Navíc podmalováno kresbou Darwyna Cookea je to dokonalost sama. Cooke už v Lovcovi prokázal, že má cit pro atmosféru Starkových textů a v případě Catwoman tenhle talent prostě jen uplatnil s jiným scénáristou.
Dlužno podotknout, že příběh je uzavřený a není zbytečně roztahaný, navíc prost jakýchkoliv superhrdinů. Tohle je gangsterka jak má být, jeden podraz za druhým, fatální ženy tuhle i támhle a chlapácké průpovídky, jež by si žádná maminka za rámeček nedala. Perfektně vyvážená linie nekličkuje a končí stejně náhle, jako se znenadání rozjede. Trochu hokej v tom dělají jen vsuvky se Slamem Bradleym, ovšem tady zase potěší využití polozapomenuté postavičky z historicky prvního čísla Detective Comics. Při srovnání s jinými komiksy DCKK je tohle jen taková jednohubka, ale v mém případě naprosto dokonalá jednohubka.

shabazza
19.04.2018 odpad!

Otřesná kresba, příběh jednoduchý jak zamilovaná třináctka ... tenhle kousek nemá cenu ani toho papíru, na kterém je vytištěný.

FireOfFilth
31.03.2018 4 z 5

Od této knihy jsem nic moc nečekal, sice Brubaker je známka kvality, ale přesto. Jak píše hroubek, kresby jsem se také ze začátku vyděsil, ale zbytečně.
Příběh je takového detektivního noirového ražení, není to žádný superhrdinský komiks.
Četl se to velmi dobře, příběh dává smysl a je chytře napsán.

Retro komiks nebyl vůbec špatný, bylo v něm minimum absurdních momentů, které k retro komiksům patří.

Hodnotím lehké 4*

3DD!3
21.03.2018 5 z 5

Neskutečná pocta Westlakeovi a kriminálkám obecně. Brubaker v poloze, kterou známe z Gotham Central neselhává a Cookeova kresba vysloveně rozdmýchává chuť na dalšího Parkera. Doufám, že Crew si brzo vydělá na další díl. Tyhle DC komplety k závěru dostaly tu správnou šťávu, nemohli dupnout na plyn hned od začátku?

FV98
18.03.2018 4 z 5

Kresba sice slabší , za to komiks o to lepší.! - příběh a hlavně propojenost mezi obouma příběhama mě fakt nadchla..
A dokonce i po dlouhý mě u DCKK chytnul i ten retro komiks na konci..

hroubek
16.03.2018 4 z 5

Poprvé, když jsem otevřel tento komiks, tak jsem se lekl té kresby. Prostě jsem si říkal, že tohle na mě nebude fungovat. A po prvních pár stránkách jsem si to také myslel. Jenže mě pak chytl příběh, který je hodně sympatický, ale dost béčkový. Má solidní momenty, ale taky některé části, které byly spíše k smíchu. A pak přišla druhá část příběhu, která mě dost sedla, a já už nebyl na pochybách s hodnocením. Klasický příběh byl správně ujetý a vtipný. V tomto komiksu jsem si užil zajímavý pohled na Catwoman a její motivace. Potěšila mě postava Starka, která je zajímavá. A v neposlední řadě i postava Slama Bradleyho, jehož pátrání je vtipné a zábavné. Catwoman: Selinina velká loupež je příjemná oddechovka, která má spoustu dost dobrých momentů.

detektivní a krimi romány komiksy superhrdinové DC Comics Batman Catwoman

Autoři knihy