Batman: Ticho: Kniha druhá

Batman: Ticho: Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328573/bmid_batman-ticho-kniha-druha-k8y-328573.jpg 4 225 30

DC komiksový komplet série

V druhém díle komiksu Batman: Ticho se Temný rytíř utkává se spoustou známých padouchů, včetně Scarecrowa, Ra's al Ghula, Two-Face, Riddlera... a dokonce i samotného Jokera. A postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci.... celý text

Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman: Hush Volume Two , 2003

Ivan Kučera
12.05.2017 4 z 5

„To malo byť čo? Vtip? Teraz sa o teba ozaj začínam báť.“ V podstate rovnaké, ako jednotka. Príbeh je natoľko akčný a plný kladných a záporných postáv, ako aj antagonistov, že sa nemáte kedy nudiť. Namiesto toho si vizuálne parádne spracovanú komiksovú jazdu užívate. Každopádne, výskyt mnohých z nich je samoúčelný (najviac asi Lexa Luthora). Druhý diel ma bavil predsa len o čosi menej, lebo všetkého (postáv, zvratov, udalostí) v ňom bolo už fakt priveľa. Ani pri druhom čítaní som niektoré extrémne zamotané momenty nepochopil. Príbeh sa pochopiteľne dostáva na svoj koniec a dochádza k nevyhnutnému rozuzleniu. To je však príliš prekombinované na môj vkus. Obávam sa, že ak by som sa nad ním zamyslel detailnejšie, mnohé časti by nedávali zmysel. Ale čo, kašľať na to. Je to farebné, je to bombastické, je to veľkolepé, bohovsky to vonia, úžasne sa tým listuje a bonusom sú parádne obálky na konci (+ kuriózny komiks z r. 1939, kedy sa čitatelia historicky prvý raz dozvedeli, prečo sa z Brucea stal Batman).

P1tr
26.04.2017 5 z 5

Druhá část výtečného komiksového díla pokračuje ve vysoce nastavené laťce a sebevědomě jí udržuje až do závěrečného rozuzlení, což je obdivuhodný výkon, neboť není lehké uspokojivě zakončit nadějně rozjetý zvratovitý příběh. O to více je nutné ocenit nejen tento druhý díl, ale celý komplet Ticho jako celek, který ukazuje Batmana v klasické podobě tak, jak ho z filmů příliš neznáme - tedy nejen jako akčního hrdinu, ale také jako schopného detektiva. Nádherná vizuální stránka je pastvou pro oči, ale to čtenář od komiksů očekává a tak když ke krásným pohledům na stránky přičtete výtečný příběh, vyjde vám téměř dokonalé komiksové dílo.

Čelo
25.02.2017 5 z 5

Skvělé završení série a proto dávám druhému dílu 96 % :-)

SedllY
05.02.2017 4 z 5

Daleko lepší, promyšlenější než 1. díl. Konečně vše dávalo smysl a nebylo to přeplácané.. :) Ale pro mě je číslo 1 Batman od S.Snydera.

martinstefko
30.01.2017 4 z 5

Navázání na minulost se musí ocenit. Ale díky tomu, že má Batman mezi svými padouchy Clayface, dá se všechno, co nejde nějak pořádně vysvětlit, hodit na něj. Tohle mi prostě kazí dojem a ten scénář najednou nevyznívá tak chytře, jak by se chtěl tvářit. Kresba Jima Leeho mě ale pořád baví, i když třeba v tomhle případně mi ještě zajímavější přišla netradiční, která je použita pro flashbacky. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1361-dc-komiksovy-komplet-2-batman.html

Kopta
21.01.2017 4 z 5

Celkově vzato, jelikož jde o pokračování prvního dílu, tak je druhý komiks stylizován stejně. Což jsou právě ty malé trny v oku, ale nepřijde mi to jako úplná katastrofa. Stejně jako u prvního komiksu. Příběh je napínavý, zajímavý a rozhodně vás obohatí o svět Batmana. K tomu se nedá asi říct nic lepšího.

Atlantis
19.01.2017 4 z 5

POZOR! Nečtěte v této knize úvodník, připravíte se o značnou část překvapení!

Musím tentokrát dát "pouze" čtyři hvězdičky, ale byl jsem celkově velice spokojený. To, kdo bude Hush (tedy česky Ticho) jsem si myslel už od minula. Netušil jsem sice, jak to autoři zamotají, ale povedlo se jim. Kresba klasicky výborná, rozpoznáte, kdo mluví, jaký útok právě provádí apod., což po několika červených UKK velice oceňuji. Příběh jsem hltlal, i když posledních pár stran bylo podle mne zbytečné motání již tak zamotaného klubka, nestěžuju si. Na co si ale stěžovat musím, je použitá barva a typ písma. Možná se vám to bude zdát jako banalita, ale Batmanovi "myslící" bubliny, a že jich tady je, se velmi špatně čtou a ruší to požitek z kvalitního komiksu. Závěrečná klasika je vítanou třešničkou na dortu.
DC komplet si zatím drží kvalitu a hlavně jsem od něj dostal to, co jsem čekal od červeného UKK - počátky hrdiny a k tomu zajímavý příběh. I když jsem pravidelný odběr neplánoval, Green Lanterna si za dva týdny určitě koupím.

hroubek
19.01.2017 5 z 5

Komentář se vztahuje k celému příběhu Ticha. Jinak jsem velmi rád, že tu vychází DC komiksový komplet, který sice mohl být zajímavější na postavy, ale rozhodně velký palec nahoru.

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

Pazďa
18.01.2017 4 z 5

Ticho pokračuje po dobrém cliffhangeru první knihy ve stejně dobrém tempu kde hází pořád další a další záporáky a další a další zvraty. Celé je to provázeno vzpomínkami a budováním vztahu s Catwoman. Odhalení hlavního záporáka by málokdo tušil a konec mě nezklamal. Bonus tohoto čísla je další old-shool Detective komiks #33 přičemž zajímavostí tohoto čísla je první náhled na Batmanský tragický zrod.

Lenka.Vílka
18.01.2017 5 z 5

Co začalo v prvním díle, pokračovalo v druhém a mé nadšení neopadlo. A celkově jsem ráda, za tuhle verzi vydání, protože původní byla prostě drahá (teda, ta část, která byla ještě k dostání). A přehled říká, že se máme ještě na co těšit. Ja se teda těším.

komiksy DC Comics Batman

Autoři knihy