Batman: Podivná zjevení

Batman: Podivná zjevení https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386021/bmid_batman-podivna-zjeveni-a6X-386021.jpg 4 37 9

DC komiksový komplet série

Batman: Podivná zjevení (Detective Comics Vol 1 č. 468, 471-476, 478-479, 481): Joker, Dr. Phosphorus, Hugo Strange, Rupert Thorne, Penguin, Deadshot, Clayface. To jsou Batmanovi nejúhlavnější nepřátelé. Každý přivedl Temného rytíře až na pokraj zkázy. Ale jen jeden ošálil samotnou smrt. Dokáže Batman porazit nepřítele ze záhrobí, nebo podlehne zlověstné kletbě podivných zjevení? Detective Comics Vol 1 č. 36: Smrtící střelbě na zvláštního agenta už Batman zabránit nedokázal, vydal se ale po stopách toho, kdo byl za tu vraždu zodpovědný, nechvalně proslulého vědce a zločince známého jako profesor Hugo Strange.... celý text

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections , BB art

Batman: Strange Apparitions , 2017

Luigi1
11.04.2024 5 z 5

Tento komiks se mi opět moc líbil

wullcann38
20.11.2020 5 z 5

Komiksy z 70.-90. let prostě miluju.
A Batman: Podivná zjevení tomu nebylo jinak.
Mé hodnocení:97%

trudoš
30.07.2020 3 z 5

Podivná zjevení nádherně ilustrují, jak se starý styl vyprávění přizpůsoboval nové době. Zůstala upovídanost a naivní zobrazování hrdinů, také se však už začala budovat hlubší psychologie postav a tvořit komplexnější zápletky. Pořád sice zůstaly nešvary v podobně textu, který předříkává dění na obrázku, ale zároveň přichází sekvence bez dialogů, jež působí nečekaně svěže. Malé plus má pak album ode mne za to, že obsahuje celou historku se smějícími se rybami, na jejíž výřez jsem narazil v souboru Joker: Oslava 75. výročí. Co naopak zamrzelo, je slabší informační doprovod – vysloveně chybí vysvětlení motivací některých figur. Což je důsledek skutečnosti, že nejde o souvislý příběh, ale o sbírku sešitů, které se rámcově drží jedné zápletky. V důsledku tedy pouze ukázka toho, co se s Batmanem dělo v 70. letech, nic víc, nic míň. Ale minimálně pro kresbu Marshalla Rogerse to stojí za to.
Bonus z roku 1940 tentokrát příjemně překvapil skvělou atmosférou a v rámci možností i rozumným dějem.

Ivan Kučera
21.03.2020 3 z 5

„Já noční můry nemívám! Já je způsobuji!“ S týmto komiksom som bojoval, ale nakoniec nebol až taký zlý. Napriek tomu začnem negatívami. Čím som starší, tým začínam byť čoraz alergickejší na americké komiksy zo 70. rokov. Na jednej strane som rád, že ich poznám. Predsa len je to história a poctivý fanúšik by mal poznať nielen súčasný stav, ale i minulosť. Faktom však je, že komiksy zo 70. rokov (nedajbože staršie) čítam so sebazaprením. Vôbec sa mi do nich nechce, už po pár stránkach ma ničia a vyčerpávajú, scenáre mi pripadajú zastarané a neskutočne naivné, oceán dialógov ma ubíja a na kresbe (ktorá to ako jediná mohla ako-tak v poslednej chvíli zachrániť) je tiež poznať nemilosrdný zub času. Podivná zjevení sú prípad, kedy scenár prekvapivo vôbec nie je zlý (dvaja Batmanovia alebo Wayne idúci po ulici, ale vo výklade sa odráža Batman, čo len potvrdzuje obľúbenú teóriu, že nie Batman je Wayneova maska, ale Wayne Batmanova), no je to úspešne zavraždené nekonečnými dialógmi. Podivná zjevení by som si za bežných okolností (napriek tomu, že mám Batmana rád) nikdy nekúpil (práve pre ich vek), ale mali ich za symbolickú sumu pár eur kvôli údajne poškodenej obálke (bola v poriadku, ale nikomu to nepovedzte), tak som si povedal, že by bolo hriech nekúpiť ich. Ďalej ma potešilo, že Podivná zjevení čitateľovi predstavia menej známych Batmanových protivníkov (hoci treba jedným dychom dodať, že sú nudní a je dobre, že sa s nimi dnes stretávame už len minimálne). Zaujímavý je i pozoruhodný moment, kedy záporák odhalí Batmanovu identitu, ale z etických dôvodov (!) ju odmietne prezradiť bezcharakternému konkurentovi a radšej umrie (!!). Medzi ďalšie pozitíva počítam prítomnosť harlekýna hnusu Jokera. A teraz k mínusom. Na komiksových kompletoch nemám rád, ak obsahujú neucelené, „poviedkové“ príbehy. Podivná zjevení sú bohužiaľ presne také. Nevidel som žiadne spojivo (mohol by ich spájať „boss“ Thorne alebo Hugo Strange, ale nakoniec je tu dosť príbehov, v ktorých nevystupujú), jednotlivé príbehy sú uzavreté a nasledujúci na predchádzajúci nijako (česť výnimkám) nenadväzuje. Pripadá mi to tak, že firma potrebovala zužitkovať staré veci a tak ich šupla do knihy a klamlivo ich začala vydávať za neprávom zabudnuté klenoty. S prižmúrenými očami dávam 3* s dodatkom, že ak ste fanúšik, tak by sa vám to mohlo páčiť, ale medzi 50 najvýznamnejších batmanoviek by som to nikdy nezaradil.

Gordonlord
20.03.2020 3 z 5

Určitě jeden z nejlepších Batmanů 70. let. A to jsem od roku 1940 do roku 2000 přečetl v rámci obou zásadních řad v originálu úplně vše. V tomhle období hodně letěly pochmurné duchařské příběhy, opuštěné strašidelné domy a celková atmosféra Batmanových příběhů byla dost tajemná a duchařská, což ve spojení s typickou kresbou oné dekády utvářelo nesmírně kouzelné spojení.

Podivuhodná Zjevení představují onu esenci v plné míře a ještě s přidanou hodnotou atmosféry více navazujících příběhů a doby plné zvratů, inovací, větší komplexnosti a přitvrzování, jenž přinesla Batmanovým příběhům léta osmdesátá.

Konkrétně kresba a barvy Marshalla Rogerse patří k tomu lepšímu z tohoto období a i díky nim nezapomenu na příběh Silver St. Cloudové, která se pro mě stala snad nejvýraznější postavou Batmanových řad oné dekády.

Celý příběh se samozřejmě táhl přes vícero sešitů a tahle kniha ho mapuje od prvních zárodků, kdy ještě Batman řešil lehce úsměvný sci-fi případ, který už ovšem položil základ věcí příštím, které se zároveň staly páteří příběhu "Podivná Zjevení." Takže zde nebudete vrženi do děje s tím, že musíte znát spoustu podrobností, které se v dějové lince Batmanových comicsů udály za poslecních x let, což je častým případem "knižních výcuců" které u nás vyšly, ale vcelku rychle se budete orientovat.

Poslední dozvuky po závěru hlavního příběhu obstarává závěrečný sešit, popisující případ Clayface - nešťastné to postavy, která musela zabíjet aby přežila. Clayface si s sebou nesl břímě viny a pracoval na tom, aby se nutnosti zabíjet zbavil. Když se nad tím člověk zamyslí, Batman zde byl vlastně záporná postava, která mu v jeho chvályhodném počínání bránila a nakonec natropil více škody, než samotný padouch, aniž by si to vlastně nakonec sám uvědomil. Dost tragický příběh.

Celá kniha je v podstatě nadprůměr a jeden z prvních skutečně dobrých příběhů s Batmanem v hlavní roli.

TimeLord
27.09.2018 5 z 5

Prvé číslo nám malo asi ukázať, aký bol Batman nedobrý, a v ďalších číslach sme videli už tento dosť dôležitý komiks pre tú dobu. Užil som si ho, bolo vidieť, že sa snaží byť už trochu temnejší, samozrejme súčasnému Batmanovi sa to v temnosti rovnať nemôže. Bonus tiež potešil.

FireOfFilth
22.08.2018 odpad!

Nic proti retro komiksům a retro věcem obecně nemám, ale musím říct, že toto mně opravdu, ale opravdu nesedlo, totálně mě to nebavilo, je to vlastně první komiks z DCKK, který jsem ani nedočetl. Nevím čím to je, ale tyto příběhy mě nudili k smrti.
Věřím, že je tato kniha slavná a přinesla ve své době něco neuvěřitelného, proto berte moje hodnocení čistě subjektivně.

hroubek
22.08.2018 4 z 5

U spousty starších komiksů to mám, tak že buď mi to hodně sedne, a nebo to jde celkem mimo mě. U Batmana: Podivná zjevení jsem měl celkem dost kliku, že mě to sedlo. A hned Vám vysvětlím proč. V tomto komiksu je dost sešitů od různých autorů a je to celkem dost znát. Některé jsou výborné, další jsou velmi dobré, a nějaké jsou slabší. Píši slabší, protože jsou slabší, ale to neznamená špatné. Příběhy si drží velmi dobrou úroveň, jen se na některých podepsal zub času a dané doby. Čtení mě bavilo, záporáci byli skvělý, hlavně Hugo Strange a Joker. Někdy mi to přišlo zbytečně uspěchané, a docela mi vadilo, že tam místy bylo zbytečně až moc dialogů. Starý komiks je na svou dobu velmi povedený. Batman: Podivná zjevení je velmi slušný komiks, který na pár místech trochu drhne, jinak nabízí dobré čtení.

PS: Palec dolů si zaslouží Eaglemoss, protože ty ořezy stránek se vůbec nepovedly, a místy mě chyběl text a hořejšek panelů.

Schredel
17.08.2018 5 z 5

10/10
Opravdu výborný retro komiks s klasickými Batmanovskými záporaky. Hlavně pak část s Jokerem která je fenomenální.

superhrdinové Joker DC Comics Batman

Autoři knihy