Action Comics č. 1

Action Comics č. 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335033/bmid_action-comics-c-1-TWA-335033.jpg 4 15 1

Věrná kopie prvního čísla Action Comics č. 1: Poprvé se objevuje Superman. Toto vydání bylo speciálně vytvořeno pro předplatitele DC Komiksového Kompletu. Původní komiks má dnes cenu v miliónech dolarů.

Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections

Action Comics No. 1 , 1938

trudoš
05.06.2020 4 z 5

Nádherný kus nostalgie, který osloví především milovníky starých amerických komiksů. Přitom nejde o víc, než sérii krátkých dobrodružných příběhů, kvalitou nijak nepřekračující hranici toho, co u nás za socialismu vybudoval časopis ABC. Tedy, je třeba mít na zřeteli, že obsah sešitu je starý osmdesát let, takže jej kvalitativně srovnávat s modernější konkurencí moc nejde. Přesto nedokážu říct, že by povídky nějak nudily, nebo urážely můj intelektuální jemnocit. Z hvězdných ikon se poprvé představí Superman, který ještě netrpí mentálním naivizmem a skáče s vervou lučního koníka. Znalci DC univerza pak jistě ocení kriminálku s kouzelníkem Zatarou, budoucím otcem jedné všemi oblíbené krásky v síťovaných punčoškách a kloboukem plným překvapení. Krasojízda ovšem ještě zdaleka nekončí - máme tu historky z Divokého západu, velkoměstského podsvětí, sportovního boxu, anglického venkova i tajuplného Orientu. Popravdě, k absolutní spokojenosti mi chyběla pouze nějaká regulérní science fiction.

komiksy superhrdinové superschopnosti DC Comics Superman

Autoři knihy