Sběratel trofejí

Sběratel trofejí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354201/bmid_sberatel-trofeji-uEV-354201.jpg 4 415 109

DC Charlotte Stafford série

Pozoruje a vyčkává... A počítá. Každý z nich uchovává ve formaldehydu, aby se uchoval. Každý prst znamená jednu oběť, mučenou a zabitou. Srdce vyřízlá z hrudi a místo nich vložený symbol konkrétní zrady. A každý týden přibude nová trofej. V jeho očích se všechny oběti provinily a musely zaplatit. Jedno však všechny oběti spojuje. Přijde Charlotte na to, co to je?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

The Trophy Taker , 2017

Janaves
10.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, hezky se četla. Sběratele jsem odhalila hned,což se mi moc často nestává. Ale i tak nelituji,byla jsem spokojená.

Ossinky
30.09.2020 5 z 5

Mě se tato kniha líbila víc než Maminčin mazánek, hlavní hrdinka je moc sympatická.

sebestovka
28.09.2020 5 z 5

Četla jsem i knihu Maminčin mazánek od autorky a musím říct, že tahle kniha se mi líbila víc. Děj mi přišel mnohem zajímavější, ale byl méně drastičtější, ale i tak tam byly nějaké části, které jsem si nechtěla ani představovat. U knihy mě zaujal hned začátek, proto jsem se ji rozhodla číst. Moc se mi líbilo, že se tam řešily i nějaké jiné případy, ale občas to bylo matoucí, co se týče postav. Bohužel tam nebylo tolik pohledů vraha a jeho myšlenek, což mi celkem chybělo, ale jinak kniha neměla žádnou chybu, takže bych ji vřele doporučila všem milovníkům detektivek a určitě se těším, až si přečtu další díl od autorky.

Tejuna
06.09.2020 3 z 5

Kniha byla trochu slabší, než maminčin mazánek, bohužel jsem občas měla tendenci knihu odložit, ale v druhé polovině příběh nabral spád. Autorka možná zbytečně přidává vedlejší linie a tak se občas kniha stává matoucí, to bohužel platí i o počtu postav.
Závěrem, kniha rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.

roman9276
04.09.2020 3 z 5

Tak já ti ty vole nevim. Rozjezd knihy velice slušnej, plusový body za drastický části, který rozhodně přidávaj na atraktivitě týhle detektivní série. Jenže to je bohužel jediný pozitivum, co se o knize dá říct. Autorka by se měla věnovat jedný lince a jednomu pachateli. Úplně zbytečně tady kombinovala několik kriminálních linek vyšetřování, a to bohužel způsobilo, že sice tady působila brutalita činů, ale o pachatelově minulosti jsme se toho zase tolik nedozvěděli. Ačkoli se jedná již o druhý pokračování, tak nedokážu s postavama nikterak soucítit a pokud by je všechny pozabíjeli, bylo by mi to úplně buřt. Nicméně mi ještě dost vadí, jak jsou všichni v práci strašný nejky. Jako sorry ty vole, ale všude je nějakej kretén, tudíž tady ta jedna velká policejní happy family působí hodně nereálně. Na sérii ale nezanevřu a rovnou se pustim do dalšího dílu.

saez
17.08.2020 3 z 5

Chvíli jsem se v tom beznadějně plácala, ale konec dobrý, všechno dobré.

Yokolobuna
04.08.2020 3 z 5

Čteno jako součást Čtenářské výzvy 2020 – "8. Kniha s názvem vystihujícím vaši osobnost nebo náladu" (ač na rozdíl od magora z knihy sbírám trofeje virtuální na PlayStationu :D)

Žádná hitparáda. Sběratel trofejí je dost standardní honičkou na sériového vraha, tentokrát se zálibou ve sbírání ufiknutých prstíků. I tak má kniha své momenty a třeba práce s motivacemi podezřelých není špatná.

Horší je to však s dialogy mezi kolegy policejního sboru, které působí strašně strojeně a mnohdy nesmírně křečovitě či pateticky. Autorka toho za sebou zjevně ještě tolik nemá, ale rozhodně má potenciál se zlepšit.

Vzhledem k zázemí Sarah Flint (bývalá policistka) mi však přišlo zarážející s jakou naivitou je zde kolikrát policejní práce popsána. Třeba scéna, kdy jednoho pořízka nahání trojice policistek jen s pepřáky (to má Londýn k dispozici deset policajtů?) je absurdně přepálená. Samotná hrdinka je ve všem nejlepší a jedna z mála, kdo dokáže to či ono (jak je nám opakovaně předkládáno), ale mnohdy se chová absolutně naivně a dělá chybu za chybou. Samozřejmě za účelem posunutí děje kýženým směrem.

Scén, kdy hrdinové dlouhé minuty někam spěchají "na majáky", jako by byli jediní policajti na světě, je ve Sběrateli trofejí na můj vkus prostě příliš a obstojně vystavěná detektivka tak rázem ztrácí na uvěřitelnosti. Pokud si toho však nebudete všímat, je celkem možné, že se do honu na brutálního "šmikače" prsteníčků s chutí ponoříte. Ani tak na něj však nebudete kdovíjak vzpomínat.

Zakoupeno v roce 2020 za 199,- Kč z e-shopu Knihy Dobrovský.

Zkráceně? Místy poměrně naivní a občas trochu strojená detektivka, která ani svým zbytkem nikterak zvlášť nevybočuje z takového toho dobrého standardu krimi "ze světa". Detektiv konstábl Charlie Stafford má prostě příliš velkou konkurenci, mezi kterou i přes své vyobrazení jako "superpolicajtka" trochu zapadá i s knihou samotnou.

Hodnocení na DK v době přečtení: 83 %; Moje hodnocení: 60 % jako 182. hodnotící.

Lukáš987
27.06.2020 5 z 5

O něco lepší než Maminčin mazánek, čtivé, strhující, s hlavní hrdinkou jdete spolu za vyřešením případů. Když už si myslíte kdo za tím vším je, tak........
Další v řadě mám Lháři, lháři tak jsem zvědav. Doufám, že bude autorka i nadále pokračovat v tomto duchu.

zuziosi
22.06.2020 5 z 5

Snad ještě o kousek lepší než Maminčin mazánek, těším se na další kousky od Sarah

bigben
11.06.2020 3 z 5

Dobrá detektivka, pro mě překvapivý pachatel...

Danizi
05.06.2020 3 z 5

Napínava knížka ,ale Maminčin mazanek se mi líbila víc

kachnat
04.06.2020 4 z 5

Podstatně lepší něž první díl. Čtivě napsané, děj má spád. Pachatele jsem neodhalila až do konce knihy.

konicekbily
31.05.2020 3 z 5

Podle mne napsáno tak, aby příběh nějak ubíhal. Nové myšlenky jsem v příběhu neobjevil. je to standardní oddychové čtení počátku nového tisíciletí. Nic víc. Průměr.

TerezaaBaarova
25.05.2020 4 z 5

Stejně jako s první knihou jsem byla naprosto spokojená. Super čtení. Nechybí napětí i trocha zvrácenosti. Postavy jsou sympatické, a moc fandím hlavní hrdince
Pachatele jsem neodhadla až do poslední chvíle!
Určitě přečtu i další díl!

BlankaDo
13.05.2020 3 z 5

Kniha mě velmi bavila, dobře poutavě napsané.

sassenkka
12.05.2020 4 z 5

Mnohem, mnohem lepší než první díl. Mazánek mi moc nesedl, proto jsem ani nedoufala, že v knihách budu pokračovat. Ale nakonec jsem na doporučení po druhém dílu sáhla, a jsem velmi příjemně překvapená. Sice jsem asi v polovině knihy měla tušení, kdo za tím vším stojí, pak jsem ho zahnala a nakonec se ukázalo jako správné. Ale to mi nevadí, i tak jsem byla napjatá, příběh mě bavil. Bylo to místy dost brutální, autorka se s tím fakt nepáře. Jsem spoko a dám i Lháře.

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka. I když osobně jsem čekala ještě větší napětí a větší vhled do vrahových myšlenek (v tomhle ohledu byl Maminčin mazánek lepší). Nicméně pořád se něco děje a člověk se nenudí. Vedlejší slepé linie jsou dobře propracované, aby nenápadně spojovaly hlavní děj. K vrahovi je poskytnuto více vodítek, takže se dá odhalit :-). Rozhodně knihu doporučuji.

Tereziee
27.03.2020 5 z 5

Jo, tak tohle bylo něco. Skvěle propracovaná detektivka, která má hlavu a patu, spád a překvapivý konec. Ještě o kapánek lepší než Maminčin mazánek.

Teri_P
19.02.2020 3 z 5

Sběratel trofejí se mi četl hůř, nicméně si namlouvám, že za to může elektronická podoba a čas, který jsem na něj měla vyhrazený pouze v metru při cestě do práce. Příběh jsem si dávkovala v krátkých útržcích, což se na celkovém dojmu asi dost podepsalo.
Velké plus za nejasnost pachatele téměř do samého konce. Moje tipy se neustále měnily spolu s aktuální situací, což se mi obvykle nestává. Hlavní hrdiny Charlie a Huntera vnímám jako sympatické doplňky, které Vám nebudou překážet.
Co mě naopak moc nenadchlo je “rozvětvenost” příběhu. Nechci prozrazovat detaily, proto řeknu jen, že by se autorka klidně mohla soustředit pouze na hlavní zápletku a neplést jich několik dohromady - méně je prostě více.
Suma sumárum, za cenu této knihy koupíte jistě i lepší zboží, ale zkuste to. Není nad vlastní dojmy, třeba budete právě vy patřit mezi ty šťastné a z knihy budete nadšení. :)

soukroma
18.02.2020 3 z 5

Moc různorodých zločinů, moc pachatelů, moc o jediné policistce, moc rozvláčné, málo napínavé, málo věrohodné, málo zajímavé. 50%

vraždy thrillery sérioví vrazi policejní vyšetřování

Sarah Flint
britská