Maminčin mazánek

Maminčin mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 907 258

DC Charlotte Stafford série

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Omega

Mummy's Favourite , 2016

Biba_with_Book
24.02.2021 1 z 5

Moc se mi to nelibilo. Rekla bych, ze tomu dost podstatne chybela stava. Popisy nudne, rozhovory mez postavami nudne...co se tech postav tyce - ani jedna mi nebyla sympaticka. Pokud ma autorka v planu psat dalsi knihy s Charlie, mela by se na ni zamerit a pracovat s ni. Udelat z ni osobnost, ktera ten pribeh potahne. Anebo ne, ale tim padem bude muset vymyslet traskavejsi tema a ne jenom opakovat s par upravami to, co uz veskrze napsano bylo. Za me fakt hodne slaby :(.

mario.nette
22.02.2021 1 z 5

Nedočteno... za mě fakt blbost.

Kulína
21.02.2021 5 z 5

Docela jsem měla problem se do knihy začíst, neustálé změny děje mě trochu mátly. Nicméně do doby, než byl vrah jmenován, netušila jsem, kdo by to mohl být a to mě nutilo číst a dozvědět se vice. Byť hrubky v knihách běžně nevnímám, bylo jich v této knize přemíra, nakladatel by si na to měl dát větší pozor.

daza.dt
12.02.2021 5 z 5

Kniha je opravdu napínavá, když ještě osobně znáte některá místa z popisů - tak vás to ještě vtáhne víc. Jen ten konec nemusel být tak rychle seknutý.

swayno
08.02.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé :)

Irika
25.01.2021 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, napínavé až do konce, i když ten je trochu moc useknutý.
Za mě thriller jak má být, nenáročné a zábavné čtení. Doporučuji.

hopen
15.01.2021 5 z 5

Určitě si kniha zaslouží lepší hodnocení a proto dávám všechny hvězdičky. Odkládala jsem jí celkem rok , protože podle recenzí tady mi byly jiné knihy přednější,ale jsem ráda že jsem teď po ní sáhla a kniha se mi moc líbila.

pastelka53
09.01.2021 4 z 5

Možná až příliš mnoho akce nacpané v tak krátké knize. V ději a postavách jsem se ale neztrácela.
Odnáším si znechucení nad činy, které byly provedeny a smekám klobouk před Charlie, která se nezastaví před žádnou překážkou.

Erlif
09.01.2021 3 z 5

Právě dotčeno a vážně nevím, jak * knihu hodnotit. V knize se stále něco děje a to je možná ten problém, příběhů je tu možná až moc, spoustu lidí, o nikom až o Charlotte se člověk víc nedozví, měla jsem problém se zorientovat, kdo je kdo. Neměla jsem čas číst knihu v kuse, možná by to pak bylo lepší..? Kdo ví, rozhodně ale dalším dvěma knihám dám. Je to jinak totiž thriller se všemi správnými prvky, které má mít!

Littlemonday
02.01.2021 3 z 5

Skvělý nápad na téma thrilleru! Dokonce i průběh děje je skvělý, některé pasáže byly opravdu napínavé a nešlo se odtrhnout. Co mi ale vadilo byl konec. Přišlo mi jako by si autorka uvědomila, že se moc rozepsala a je čas to utnout, takže byl to tenhle a takhle to dopadlo... Zkazilo mi to celkový dojem z jinak skvělé knihy.

AnetaKor
01.01.2021 3 z 5

A ten vrah je jako kdo? Mnohem reálnější byl příběh se stalkerem.

skrytourka
01.01.2021 2 z 5

Nevím proč, ale i když kniha je přesně styl který čtu nejraději,tak jsem měla hrozný problém se zacist???? Nakonec jsem se donutila a byla jsem ráda.Konec napínavý a nečekaný. Jsem zvědavá na další že série ????

Ester71
17.12.2020 5 z 5

Mám ráda tento typ thrilleru, knížka mě moc bavila. Napínavé, děsivé...

juliesze
16.12.2020 3 z 5

Uznávám, že hromada únosů, nějaká přepadení a další závažnosti na 260 stranách je docela smršť. Soihlasím s komentáři, že autorka opravdu neztrácela čas a hutně naprala spoustu událostí do relativně krátkého příběhu. ALE ono to vlastně tolik nevadilo. Motivy vraha jsou zajímavé, jeho psychický stav je popsán hned relativně huboce. Autorka prostě neodhaluje krůček po krůčku, ale velmi rychle strhává oponu za oponou a my můžeme nahlédnout do napínavého vyšetřování. Autorka si pohrála i s přidáním spousty postav, které mají čtenáře zmást od skutečného pachatele. Uznávám, že popis událostí v díře je trochu nechutný, ale proč tomu dávat nějaké kudrlniky, když ono to nechutné opravdu je. Není to sice detektivka, ze které jsem si sedla na zadek, ale špatné to nebylo.

RendyaDav
08.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Opravdu napínavý thriller, který není pro slabší povahy... V lesním hrobě je pohřbena matka s vlastním dítětem. Případu se ujímá detektiv Charlie. Autorka ,která čerpá z vlastních zkušeností z období kdy pracovala u policie...Nejvíce mi běhal mráz po zádech u podrobného popisu rozkládajících těl...

Kekik
01.11.2020 5 z 5

Tak jsem se konečně pustila do této série. A hned prvním dílem jsem si ji oblíbila.
V příběhu sledujeme několik dějových linek. Všechny byly zajímavé, ale bohužel vzhledem k počtu stran nebylo příliš prostoru pro jejich rozvíjení. A zvláště konec tím trpí nejvíce. Vůbec by nebylo na škodu přidat třeba 100 stran.
Hlavní postava Charlie je sympaťanda, která, naprosto nepřekvapivě, zažila tragickou událost z dětství. To už prostě k detektivním postavám patří. Ostatní členy týmu jsem zatím neměla možnost tolik poznat, ale to se snad v dalších dílech napraví.
Je znát, že autorka dodržela jakýsi kodex pro výskyt postav. Je zde opravdu široká škála různých lidí.
Přirovnávání k Angele Marsons sedí. Najdou se zde podobné znaky jako u série s Kim Stone, ale není to vůbec na škodu.
Jsem zvědavá na další díly.

martinaandulka
23.10.2020 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce,na začátku jsem myslela,že na úvod budeme znát vraha,no to jsem se zmýlila a mooooc,za mě velké překvapení na konci a vše propletené nám dá smysl.

nicolettkaa
20.10.2020 2 z 5

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Na začátku jsem si říkala, zda je to pouze tak špatný překlad nebo je to takto psané i v originále. Rozhovory byly moc strojené, postavy pro mě nesympatické, vyšetřování neprofesionální, navíc jedno detektivkové klišé za druhým - vyšetřovatelka s traumatem z minulosti, přesto se superschopností, při dopadení vraha musela opět na vlastní triko. A nesmím opomenout, samotného vraha a ke komu patřil. U jeho odhalení jsem si řekla "A to je ksakru kdo?" aneb tak moc se o něm mluvilo.
Dějová linka s právničkou mi přišla zbytečná, i když naprosto uvěřitelná.
Plus vidím v neotřelém motivu, i když dost ujetém.
Za co už nemohla autorka ale korektoři, je spoustu chyb v textu a překladatelka občas nevolila úplně vhodná slova.
Ještě si rozmyslím, zda se odhodlám k dalším dílům.

annettka1098
05.10.2020 4 z 5

Přesto, že příběh začíná v podstatě první vraždou (což mám ráda, protože mám pocit, že se od začátku něco děje), přišel mi rozjezd knihy pomalejší. Lze to ale přisuzovat faktu, že jde o první díl série a autorka nás chtěla dostatečně seznámit s postavami. Děj však bere postupně grády a závěru se nedá téměr nic vytknout (pokud pomineme fakt, že se hlavní vyšetřovatelka opět vydá sama chytnou seriového vraha a samozřejmě ji to úplně nevyjde, ale to je kámen úrazu většiny detektivek). Vzhledem k tomu, že se během knihy postupně seznámujeme také s příběhem z pohledu vraha, není závěr tak uspěchaný. Naopak jsem si ho opravdu plně užila, chvílema jsem dokonce ztrácela pojem o tom, kde vlastně jsem.

Bee240
20.09.2020 4 z 5

První díl ze série DC Charlotte Stafford mám přečtený. Kniha má 272 stran což není moc, ale stejně jsem knihu četla celkem dlouho. Po předchozí knize Dvojí mysl která byla skvělá bylo těžké se pořádně začíst. Tato kniha má celkem krátké kapitoly takže se četla dobře a styl kterým autorka píše je čtivý a jednoduchý.
Může to znít zvláštně, ale podle mě je příběh dost originální co se týče vybírání obětí a jejich následný osud také. Setkáme se s tím jak může dětství a celkově rodiče - v tomto případě výhradně matka - zapůsobit na psychiku dítěte a jak se může člověk pokřivit pod nátlakem, týráním a pocitu že není tolik oblíbený jako jeho sourozenec.
Velké plus této knihy je, že až do posledních kapitol není vůbec znát kdo je oním morbidním,zvráceným a ujetým vrahem. Měla jsem samozřejmě jisté teorie, ale jako vždy se mi nepotvrdili. A odhalení kdo je vrah mě velmi překvapilo a opravdu mě to během čtení ani jednou nenapadlo.
Vedle hlavního případu je tam i pár menších které příběh nenarušují, ale na konci se vše spojí a všechny postavy se propojí.
Detektivové se k vyřešení případu propracovávají poctivou policejní prací a vše nevyřeší jako mávnutím kouzelného proutku.
Určitě si přečtu i další díly a tento mohu jen doporučit - i když k tomu abych dala knize pět hvězd něco chybělo.

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Sarah Flint
britská