Maminčin mazánek

Maminčin mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347188/bmid_mamincin-mazanek-zsU-347188.jpg 4 907 258

DC Charlotte Stafford série

Sleduje... Vyčkává... Kdo je na řadě? Tento thriller o precizním sériovém vrahovi není pro slabé povahy. Musíte být připraveni na šok! Ideální pro fanoušky Angely Marsons. V hrobě v lese jsou pohřbeny matka s dítětem. Ale jeden z nich je naživu, druhý je mrtvý. Detektiv Charlie Stafford je přiřazena ke svému šéfovi Geoffreymu Hunterovi, aby mu pomáhala s tímto případem, kde matky a jejich děti beze stopy mizí. Ztrácí se čím dál více párů a tlak na oba sílí. Podezřelý je dopaden, ale je to skutečně on? Dokáže Charlie zastavit sadistického vraha, jehož jediným přáním je potrestat ty, kteří udělali chybu? Nebo se ona sama nevědomky stala obětí? Nová série s členkou Londýnské metropolitní policie Charlotte Charlie Stafford v hlavní roli je tu! "Knihu jsem přečetla na jeden zátah a srdce mi bušilo až v krku." PENNY HANCOCK... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Omega

Mummy's Favourite , 2016

sarkaditt
21.01.2024 2 z 5

V knize jsou zbytečně dlouhé pasáže popisující okolí nebo postavy, například více než stránka popisu městské části Brixton a budovy věznice. Popravdě jsem měla problém se v těchto částech knihy soustředit na znění textu a tak i ve třetině knihy jsem přemýšlela, zda ji neodložit. Vždy, když to začalo být zajímavé, přišla dlouhá nudná pasáž a já se nemohla začíst. Kniha mě začala bavit až za víc jak polovinou, také proto jsem se k jejímu čtení přiměla vždy přibližně po týdnu a přečetla jsem jen pár stran, takže s přibývajícími postavami jsem se začala ztrácet v tom, kdo je kdo.
Konec mě překvapil a jen díky němu dávám o hvězdu navíc, než jsem původně zamýšlela.

schvomis
10.01.2024 3 z 5

Bavilo mě to.

Adriena838772
16.12.2023 5 z 5

Britský autoři zkrátka pro stě umějí moc dobře psát. Moc dobrý thriller a hodně napínavé. Strašně moc se mi to líbilo

cornetka
15.11.2023 4 z 5

U postavy hledaného zločince je krásně ukázáno, jak se nám do života promítají a odráží zážitky z dětství (dobré i ty špatné) - právě to byl motiv, proč si vybral vždycky ty samé osoby. Sám se cítil nemilovaný, nebyl maminčin mazánek a tak chtěl, ať trpí i ostatní.

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musímříct, že hlas Niny Horákové se mi poslouchal moc dobře. Práce s intonací hlasu pro mě dělala příběh zajímavějším a napínavějším než při běžném čtení. Navíc tak byla jasně poznat povaha některých postav, především těch negativních. Vraha jsem neuhodla ani omylem - nějaké tipy jsme měla, ale úplně mimo. Ale jak se říká - pod svícnem je největší tma.

LuckaLO
02.11.2023 3 z 5

Snad první kriminálka, kde jsem netušila pachatele až do konce a proto mě to asi bavilo. Jako klaustrofobika mě to chvílema dost děsilo. Jinak taková klasika, vyšetřovatelka s traumatem, několik možných pachatelů, nudné popisy vyšetřování. A ten překlad tomu taky nepřidal.

asam
25.10.2023 4 z 5

Očekávala jsem trochu něco víc. Nebo méně? Možná že by to i knížce prospělo, kdyby tam nebyla planá slova a zbytečná omáčka kolem.

m2056
19.09.2023 1 z 5

Kniha se dobře čte ale je tam psáno tolik zbytečné omáčky o kolo všeho že vás to přestane bavit úplně

aliza
31.08.2023 3 z 5

Četla se dobře, ale žádná "pecka" to nebyla. Taková průměrná detektivka.

Kanylka
11.08.2023 2 z 5

Kniha se četla dobře, žádný zázrak ovšem nečekejte, i když sem tam mě při čtení zamrazilo.

Mruskulka
08.06.2023 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale žádná wow akce tam nebyla.

Verresa
22.05.2023 5 z 5

Tak mám knihu za sebou a byla jsem spokojená. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na střídání pohledu ze startu, ale za chvíli jsem neměla problém. Děj byl hodně čtivý a zajímavý. Rozhodně to, co se vrahovi stalo už v dětství ho šíleně poznamenalo a pak se to jen vezlo a zhoršovalo. Těším se na další případ a doporučuju.

Mary81
19.05.2023 5 z 5

Tak toto bolo poriadne drsné! A zároveň neskutočne napínavé a návykové.
Do poslednej chvíle som nemala ani šajnu, kto je vrah. Rozuzlenie bolo pre mňa rovnako prekvapivé ako pre Charlie.
Na to, že som dosť slabá povaha, čo sa týka násilia a ubližovania nevinným, toto pre mňa nebolo až také náročné, ako som podľa anotácie očakávala. V každom prípade to bolo brutálne. Čtivé, napínavé, dychberúce. A Charlie sa mi dostala pod kožu.

Dejnau
26.04.2023 5 z 5

Díky mé fantazii jsem se chvílemi cítila být na místě obětí sériového vraha.. Perfektně napsaná kniha, kterou si určitě ještě jednou ráda přečtu.

katerina8537
25.04.2023 5 z 5

Kniha Sarah Flint je velmi čtivá, styl psaní je svižný a napínavý.Zápletka je překvapivá, ale uvěřitelná a konec jedním dechem. Doporučuji a již se těším na další.

Pavlína2019
17.04.2023 3 z 5

Za prvé, není to thriller, ale detektivka.

Což u mě ubírá bod, nebaví mě popisy vyšetřování a rozhovorů detektivů.
A poněkud mě to, zvlášť po lákavé obálce, zklamalo.

Ale není špatná, nápad zajímavý, ač dost odpudivý.
Člověku je pachatele až líto, v tomto případě jimi autorka nešetřila.

Milovníkům detektivek doporučuji.

Monika1717
05.09.2022 4 z 5

Zajímavý námět, vraha jsem odhalila az skoro na konci,ale když jsem nad tím potom přemýšlela, některé indicie tam byly mnohem dřív. Hlavní postava mi chvilkami lezla na nervy. Ale detektivka dobrá. Stojí určitě za přečtení.

Kira747
10.07.2022 4 z 5

Velice dobrá kniha, čtivá a napínavá.
Charlie jsem fandila, a to obvykle ženské hrdinky nemívám v oblibě (nevím proč), ale tady jsem udělala výjímku. Doufám, že se dostanu i k dalším dílům autorky.

Kristulda
10.07.2022 4 z 5

Četlo se to moc dobře,stihla jsem to za jeden den. Hlavní postavy jsem si oblíbila,vraha jsem neodhalila. Určitě si přečtu další knihu od autorky.

emilieselden
15.06.2022 3 z 5

Klasická průměrná anglická detektivka plná detektive šéfinspektore apod. Policejní tým je lepší si představovat normálně. Příběh jako takový není špatný i když extrémně nechutný a surový. Ale tak katastrofální překlad jsem ještě neviděla. Některá slova ani věty prostě nedávají smysl. Ale přelouskat se to dá. Po prvotním šoku.

anája
06.06.2022 odpad!

Přesně souhlasím s komentářem pod mým. Ten překlad hrozný a od půlky se to čím dál víc přibližovalo naivně napsané knize, kde hlavní zloduch nebyl dostatečně vykreslený v reálu, takže moment překvapeni se nekonal. Všechno prvoplanové a ničím nepřekvapující.

thrillery sérioví vrazi pomsta pohřbení zaživa matky a synové křivda

Sarah Flint
britská