Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Pavlnka
16.05.2019 5 z 5

Nečtu sérii po dílech, takže konec mě nedostal :-D. Přesto skvělá, čtivá kniha. Těším se na nové díly.

Aimee1
13.05.2019 4 z 5

Ačkoliv bývám obvykle k podobným bestsellerům dost skeptická, líbil se mi styl psaní i prostředí, ve kterém se román odehrával. Nevím, zda bych si cíleně přečetla další dílo od Weavera, ale pokud na něj narazím, určitě se mu nebudu bránit. Napínavá oddychovka.

LucyPaul
12.05.2019 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky náhodou, když jsme jí vyhráli v soutěži a jsem ráda. Příběh měl spád, snad žádná kapitola nebyla nudná. Takže určitě brzy zavítám do knihkupectví a najdu další knihu od tohoto autora.

Pepina19
07.05.2019 4 z 5

Hodně dobrý příběh, hodně dobré čtení...

konformita
05.05.2019 5 z 5

Tak předposlední Weaver je za mnou. Všechny jeho knihy jsou na stejné úrovni - té nejvyšší možné.

Wyder
03.05.2019 4 z 5

Moje první setkání s Timem Weaverem hodnotím veskrze kladně. David Raker je sympaťák, kterej svoji práci opravdu umí. Na knize mě nejvíc zaujal její spád. Jedna kapitola, která je napínavá, skončí a v další děj pokračuje hned dál, ne jako jinde, kde je prostřih do 150. méně důležité dějové linie:). Čte se to prostě jedním dechem. Reálie londýnského metra velmi potěšili. Sice si je autor trošku upravil, ale systém opuštěných stanic a linek si přímo říká a dobrodružství tohoto typu. Určitě to není moje poslední kniha od Weavera. Vlastně se co nevidět vrhnu na další díly Rakera...

Imis
01.05.2019 4 z 5

Dobře napsaný gradující příběh, doporučuji!

Sirius
01.05.2019 3 z 5

Kruh se uzavřel i pro mě. Sice to trvalo trochu dýl, než jsem čekal, ale mám přečteno. Ze Ztraceného mám hodně smíšené pocity. Na jednu stranu je tu všechno, co mám na Weaverových románech rád - vývoj hlavního hrdiny. Odhodlanost hrábnout si na dno. Trochu jiný prostředí než minule. Postupně dávkovaný napětí. A konec, co vás natáhne jak kšandy. Ale když máte "načteno" víte, jak tohle vlastně dopadne. A pak střídání vypravěčských perspektiv mezi Heallym a Rakerem, takže ta knížka působí trochu jako Jekyll a Hyde. A je to super. Na druhou stranu mě trochu mrzelo, že je tu podobný schéma jako u Údolí mrtvých - vyšinutej vrah a jeho tajná laboratoř. Ztracený mě bavil. Ale bavil mě asi ze všech Rakerových případů nejmíň. Teda spolu se Zlomeným srdcem. Tak uvidíme, co přinese Muž bez minulosti.

vera4669
26.04.2019 5 z 5

Co napsat - strhující děj, napnutá jsem byla jako kšandy. Občas jsem musela knihu zavřít, udělat nádech a výdech a pokračovat jak jsem prožívala napětí, takže za mě kniha plní co má a autor se u mě dostává mezi top autory, a hurá na další díl

Tabby
22.04.2019 4 z 5

A další příběh Davida Rakera dočteno, a podle mě si autor drží dobrou laťku svých knih.
Příběh je čtivý, tajemný, správně zamotaný, napínavý s neotřelou zápletkou.
A dokáže už ze začátku zaujmout otázkou ,, Jak někdo dokáže za dne zmizet z metra, aniž by si toho někdo všiml?? "
Občas pro mě se hlavní hrdina nesmyslně vrhá do situaci, kdy já by jsem už byla na útěku na opačnou stranu. A někdy to je až na hraně, kdy si říkám jestli to není až přehnané a na hraně zákona, kdy by se měl spíše považovat za záporného hrdinu, který omylem na konci někoho zachrání.
Ale spolupráci s Healym jsem si užila a přijde mi, že by mohli tvořit spolu dobrou a zajímavou dvojku, kdyby pokračovaly spolu. Snad se mi to ještě v nějakém díle poštěstí.
Konec mě napnul a získal si mě jako čtenáře na další díl. :)

85098211
18.04.2019 5 z 5

Kniha se mi tentokrát líbila ještě o něco víc, než předchozí případ Davida Rakera, který se mi dostal do rukou už dříve - a sice Zlomené srdce. Výborný příběh, originální zápletka, napínavé vyšetřování a vůbec se po celou dobu nedokážete od knihy odtrhnout ;-). David je opravdu velký sympaťák, kromě toho obdivuhodný a vždy minimálně o krok napřed před policií. Konec je strhující a jedna velká jízda. Za sebe dávám samozřejmě hodnocení nejvyšší a určitě se časem na nějaký další případ zase vrhnu :-).

lenka7679
17.04.2019 5 z 5

Budu opakovat co většina, skvělý příběh, neuvěřitelně a poutavě napsaný. Knihy Tima Weavra se čtou jedním dechem. I když mi zrovna nesedí styl o x měsíců dříve a vracení se do současnosti, tady je to prostě podáno tak, že se s tím smířím.

legally-blonde
30.03.2019 4 z 5

Raker nemá snad žádný pud sebezáchovy, kolikrát jsem musela knihu odložit jak jsem se bála za něj.
Za mě napínavé a strhující čtení, ale ten konec. Musím rychle začít číst další díl.

kruppe
27.03.2019 4 z 5

Budu opakovat to, co tu napsali jiní pode mnou. Tim Weaver umí poutavě vystavět syžet díla. Ano někdy je dějová linka nadnesená, ale vždy mu to prominete, protože je podáno vážně dobře. ALE proč proboha dělá ze svého novináře a soukromého detektiva bez licence pomalu člena legií. To, že umí střílet s milimetrovou přesností jsem mu sežral. To vysvětlil celkem uspokojivě, ale ten zbytek... Uff to mi nesedí (stejně tak to, jak mu jsou někteří ochotni odpovídat na jeho konkrétní otázky bez toho, aby máchal policejní plackou...)

cadic
24.03.2019

Opět kvalitní čtivo. Nic extra ale každou knihou mam Weavera tak nějak raději i když v určitých situacích je Raker jako superhrdina :D ja 30 hodin nespat tak ani nevim jak se jmenuju ale jinak super tohle mi radost nekazí

monte
23.03.2019 4 z 5

Super čtení

ivoiro
22.03.2019 5 z 5

Za mně - skvělé. Napětí mě drželo od začátku až do konce.

Jiparis
14.03.2019 4 z 5

Četla se celkem dobře,ale čekala jsem víc. Pro mě trochu zklamání.

Dalexa
11.03.2019 3 z 5

Tak já nevím, Davida Rakera jsem si od počátku zamilovala, ale z tohoto dílu mám rozporuplný pocit. Jako ano, napětí tam bylo, o tom žádná, ale tak nějak mi připadlo dost věcí přehnaných. Nějak mi neštimuje, že bývalý reportér, současný "hledač" zmizelých, se pouští do tak nebezpečných akcí, jako je prohledávání starých baráků, starých tunelů metra, domů, kde žijí podezřelí.... a přitom to mohou být sérioví vrazi a on snad nemá žádný pud sebezáchovy. Nebo, že by to bylo jen kvůli těm zmizelým, aby je našel a klidně riskuje svůj život ? Něco mi na tom nesedí i když uznávám, že jeho knížky se čtou opravdu dobře. Uznávám, že rozuzlení je vždy překvapivé, ale zcela jednoduché. Chtěla jsem začít číst další díl, ale musím si dát pauzu.

Roubas
10.03.2019 5 z 5

Za jeden den jsem Ztraceného slupl a musím uznat, že budu co nejrychleji potřebovat další. Ztracený jede ve vyšlapaných kolejích, kdy Raker zachytí několik stop, které se zvětšují a zvětšují, aby se mohli krásně proplést a detail po detailu naplnit potenciál hrůzostrašného případu, protože autor je studnice dokonalých a temných případů a v dnešní době jeho zápletky působí o to více originálněji. Healy je sebedestruktivní buldok, který je pro mě ale mnohem zajímavější figurou než samotný Raker. Nemůžu se pořád ubránit pocitu, že toho o něm nevíme tolik, kolik by jsme si po "třech" dílech sérii zasluhovali. I tak to stačí, aby thrillerový fanda v mém nitru tleskal ve stoje a křičel "další díl".