Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Jančislava
25.09.2019 4 z 5

Moje druhá kniha od autora. Pěkná detektivka, možná trochu zdlouhavá. Celkově se mi líbila.

lobotak76
09.09.2019 5 z 5

Weaverovy knihy čtu na přeskáčku, ale musím říct, že to ničemu neškodí. Každopádně je s každou další knihou vidět, že je Weaver jistější, píše líp a zápletky jsou zašmodrchanější. Nejvíc mě na tom baví ta poctivá detektivní práce - žádné vycucání si vraha z prstu, ale postupné procházení důkazů, které vede od jednoho bodu k druhému, od jednoho svědka k dalšímu, až se nakonec Raker dobere odpovědí. Žádní králíci z klobouku, žádné nesmyslné zvraty, ke kterým se autor musel snížit, protože nevěděl, jak jinak to vyřešit. Raker je vyšetřovatel, a to taky dělá - vyšetřuje. Za mě plný počet hvězd!

Verbudrak
04.09.2019

Knihu jsem odložil v situaci, kdy jsem měl asi dvě tři kapitoly do konce. To není dobrá vizitka pro "napínavý" thriller... Tohle se fakt nedalo, divím se, že jsem to vydržel tak dlouho. Nesympatičtí hrdinové. Když si čtete o šikaně na pracovišti, ani nevíte, komu vlastně fandíte. Předvídatelný a pomalý děj. Číst si o tom, jak si někdo opakovaně prohlíží desítky hodin záznamu průmyslové kamery (a když je navíc jasné, že tam nic neobjeví), je ještě nudnější než ta činnost sama. Samoúčelné a zcela zbytečné sadistické a sexuální situace. Příběh se primitivně posouvá od člověka ke člověku: Raker vždycky někoho vyzpovídá, ten mu dá stopu na dalšího maníka (někdy mu doslova nadiktuje jméno a telefon), s tím se Raker sejde, vyzpovídá ho, dostane nový kontakt... Bylo to uměle natahovaný, kniha mohla být třetinová a člověk by o nic nepřišel.

melonka
01.09.2019 5 z 5

Pro mě se začátek rozjížděl pomalu, ale bylo to všechno dokonale vymyšlené až do konce. A finále top. Moje první kniha z této serie, docela mě mrzí, že jsem nezačala hned prvním dílem :)

Kate72
10.08.2019 5 z 5

Moje druhá knížka od Weavera a musím říct, že tahle byla o poznání lepší. Skvěle promyšlené, propletené i ten konec se mi líbil.

Patapuf
10.08.2019 5 z 5

Pecka.... napínavé až do konce... již očekávaný zamotanější závěr... skoro na konci sem již začínal mít strach, že nepřijde... jinak opět David nezklamal...

dikobraz
09.08.2019 5 z 5

Hm, rozmyslam, co napisat... Ako to bude na konci s vrahom, to som uhadol. Bolo by to velmi jednoduche. Ale aj napriek tomu to bola skvela cast. Uzil som si ju. Zas sa tam motal neurotik Healy, zapletka bola zaujimava, bolo to riadne klbko, co musel rozmotat. Najtazsie sa mi citalo o unose rumunskeho dievcata, kedze vedla mna spala moja dcerka... Dobra kniha. Je 20 minut po polnoci, idem hned na dalsiu cast.

janina66
03.08.2019 5 z 5

Výborný, super. Ale ten konec???? Kdybych nevěděla, že je spousty dalších pokračování, tak bych řekla, že s ním byl konec.

eliska8413
31.07.2019 3 z 5

Je trochu na prd číst knížky na přeskáčku, protože člověk trochu ztratí pojem, co čemu předchází a jestli "to" dopadne dobře nebo jako co.

Samotný příběh se mi líbil. I to, že oproti jistému francouzskému autorovi, kniha krásně plynula. Nikdo se tam neutápěl v sebelítosti, a pokud ano, bylo na něj nahlíženo jako na trosku, co si neumí udělat pořádek v životě, a nikoliv jako na hrdinu dnešní doby ( co si neumí udělat pořádek v životě).
Až na zbytečnou poslední kapitolu bych tomu příběhu věřila, ale pak se autor stočil k "fascinujícímu zvratu" a opět jsme se vrátili k nešvaru dnešních detektivek - překombinovanost. Nevím, proč se autoři předhánějí v tom naservírovat čtenáři příběh plný nelogických, těžko uvěřitelných či úplně neuvěřitelných scén. Přitom si myslím, by stačilo bohatě vylíčit "obyčejné zlo" z pohledu "obyčejného člověka".

Fifth Element
24.07.2019 4 z 5

Jako ale ten konec! Potřebovala jsem spát, ale musela jsem v dalším díle zjistit, jak to skutečně je.........

mirka71
16.07.2019 5 z 5

Výborný příběh se spoustou zvratů ve chvíli ,kdy to člověk nečeká. Nastoupit do metra a zmizet, navenek bezdůvodně? To tu ještě nebylo.
,,Pátrač" David Raker je trochu sebevrah bez pudu sebezáchovy, ale líbil se mi moc. Odposlechnuto za tři večery, výborně načteno panem Igorem Barešem.

Jaruš7
09.07.2019 5 z 5

Audiokniha, poutavý příběh o tom, jak zlo ničí nevyhnutelně duši, tělo, život a životy.
Snaha vybřednout se nedostavuje, postižených narůstá, vodítka se ztrácí, policejní směrnice k postupům pro evidenci stop jsou přísně striktní, takže bez utajenosti se nelze hnout, a práce vyšetřovatelů je liknavá. Takže jen ten, kdo není z branže, má šanci, ale přežije to?
Citace :"Jak by dopadl, kdyby jeho matka žila?"
Zdá se mi to jako řehole, co na sebe autor valí za problémy, v nichž se musí brodit, knihu po knize v sérii, tak plné horkotěžko pochopitelného bahna životní rozervanosti.
Čtivé, další asi s pauzou.

MKrat
30.06.2019 5 z 5

P E C K A

Neopol
28.06.2019 5 z 5

Výborná knížka která se čte sama-autora dávám do oblíbených

rodak
23.06.2019 5 z 5

Jo jo ,výborné.Moje teprve druhá kniha série.Mám výhodu že to můžu číst popořadě.Protože Ztracený i když je to samostatný připad,přímo navazuje na Údolí mrtvých.Fakt nechápu proč to vydávají napřeskáčku.

ctenarkaEva
17.06.2019 4 z 5

Zajímavý příběh ze zajímavého prostředí. David Raker je sympaťák, i když občas mi jeho styl pátraní připadá až trochu přehnaný

Danago
14.06.2019 3 z 5

Čtu sérii postupně takže u mě je to třetí díl, tak jak to má být. Tentokrát jsem knihu poslouchala jako audio. Zápletka mi zpočátku připadala skvělá , ale postupně mi to připadalo dost nevěrohodné. Za mě bohužel opět lepší průměr. Na hlavní hrdiny si začínám zvykat a snad to bude s dalším dílem jen lepší.

JajinkaBeck
09.06.2019 4 z 5

Všechno jako už tradičně vymakané, poctivé, s propracovanou zápletkou, zas trochu jiným prostředím a neomylným Davidem Rakerem, který si jako už tradičně opět sáhne na dno. Přesto... Když se na tenhle díl dívám zpětně, utkvěl mi v paměti asi nejméně ze všech dosud přečtených (což je sedm). Nedá se říct, že by tam bylo něco vyloženě špatně, ale tak docela mi nesedlo téma a prostě jsem tentokrát neměla k "oběti" tak blízko jako jindy.

georginaa
28.05.2019 5 z 5

Je dech-beroucí jak někteří lidé vidí něco víc než ostatní. A to je právě David Raker, myslí úplně jinak než celá policejní stanice. Vždy je o pár kroků v před. A víte co je nejhorší?? Nikdo mu nechce věřit, proto rád vyšetřuje sám. Totiž nikdy nevíte komu máte věřit. Kdo Vám vrazí kudlu do zad....a to někdy doopravdy.

mirabl
27.05.2019 2 z 5

(audiokniha) Tak tohle byl hnus. Opravdu nefalšovaný n-e-k-o-n-e-č-n-ý hnus. I moje nudle u nosu se totiž dokáže táhnout rychleji než tenhle odporný detektivní příběh, ve kterém zkušeného čtenáře zaujme snad jen ta banda rozhádaných cholerických poldů. Pana Weavera řadím na čestné místo svého black listu, hned vedle uprchlíka z psychiatrické léčebny, který je znám také pod přezdívkou Joe Nezbé.