Zlomené srdce

Zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358802/bmid_zlomene-srdce-DpV-358802.jpg 4 781 210

David Raker série

Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Broken Heart , 2016

mekkinka
20.04.2020 5 z 5

To byla jízda......super námět, šikovný soukr. detektiv :-)

Kaik
14.03.2020 4 z 5

Už posedmé musím zopakovat, že Weaverovy romány se čtou dočista samy. Děj uhání plynule vpřed, David Raker se ve své honbě za pravdou ani na chvíli nezastaví a mě vždycky překvapí, že už je konec.
Opravdu by mě zajímalo, kam chodí autoři thrillerů čerpat svoji inspiraci. Zápletku ze Zlomeného srdce bych osobně do kupy nikdy nedal.

Leona333
13.03.2020 5 z 5

Ač název knihy může být pro někoho matoucí, nejedná se o žádnou romantiku, nebo červenou knihovnu... Je to opět velice dobrá kniha, thriller od Tima Weavera. Jen bych doporučila autorovi, potažmo Davidu Rakerovi, aby měl konečně u sebe nějaké lepší zbraně, než své pěsti, nůž a další náhodně objevené předměty na improvizovanou sebeobranu.
Každopádně mi to celkový dojem z knihy ani tentokrát nepokazilo, takže dávám plný počet hvězdiček!

Mabie
11.03.2020 3 z 5

Bylo to moje první setkání s autorem, na začátku byla kniha neuvěřitelně rozvleklá, ale zhruba od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá. Námět byl zajímavý, některé popisy opravdu děsivé, až naturalistické, ale celé to na mne bylo hodně, opravdu hodně překombinované. Navíc mi vadilo časté používání jednotvárného vzorce při popisovaných rozhovorech, kdy tazatel přemýšlejícího vždy po chvíli stereotypně znovu a znovu oslovuje jménem. Toho bylo opravdu moc.
Za mne tak 3* za nevěrohodný, ale zajímavý příběh a půl hvězdičky za “happy end”. Celkově mě kniha neuchvátila.

Roubas
11.03.2020 5 z 5

Srdce filmového fanouška zaplesalo. Vše již bylo řečeno. Tohle je nejlepší Raker.

Adilajla
25.02.2020 5 z 5

Opravdu dobře promyšlená zápletka, spisovatel se zlepšuje další knihou. Přečteno na jeden nádech ! Nečekané

BlackFun
15.02.2020 5 z 5

Musím říct, že ač mám Rakera ráda, tak tohle byla asi nejslabší kniha. Jasně, stále jsem knize dala pět hvězdiček, ale příběh se straaašně táhl. Ale je nutné podotknout, že konec to zase všechno vytáhl na úroveň, na kterou jsem od autora zvyklá. Je pravda, že to bylo trošičku překombinované, ale tohle Timovi ráda odpustím :)

Eliška82
12.02.2020 4 z 5

Zatím pro mě nejslabší ze série ale stejně čtivá.proto dávám o jednu hvězdu méně

KočkomilkaJana
06.02.2020 3 z 5

Příběh se line ve dvou liniích. Jedna je zřejmá a točí se kolem zmizení staré Lyndy, které znovu prošetřuje David. Čas od času se vyskytne nějaká postava, aby posloužila buď hluchému místu nebo doplnila příběh a zase zmizí. Druhou linií jsou zmíněné rozhovory o “rádoby” hrůzostrašné smrti nějaké ženy. Až do zhruba poloviny knihy jsou anonymní a vy chcete vědět více. Jenže v nejlepším se vždy končí. V nich figuruje především detektiv Callson. Postupně David doplňuje dílky příběhu velikého oscarového režiséra Roberta Hosterlitze, který zemřel před více jak 20 lety, a jeho ženy Lyndy. Ačkoliv se může motiv celé knihy ze začátku zdát vágní, každou další stránkou dostává pointa příběhu a celé knihy jasnější obrysy a to, co vznikne, je opravdu kvalitní literární kousek!

DavidKeller
01.02.2020 4 z 5

Kniha to je dobrá, přiběh je takový zvlaštní. Dlouho jsem se začitaval , nekecám..cca 239 stran než jsem se začetl tak že bych nevnimal okolí. Pak to přišlo , rozplítavani připadu a nasledne doplněni skládanky..proto si to u mě vysloužilo 4* ;)

Lidudu
31.12.2019 4 z 5

Na začátku byla kniha docela vleklá, četla jsem ji několik týdnů s hooodně dlouhými pauzami. Nicméně ten konec... konec byl tak peckoidní, že veškerá rozvleklost je odpuštěna. Cílový rovinky Timovi vážně jdou.

Rozmarýna Rozm
31.12.2019 5 z 5

Má čtvrtá kniha tohoto autora a opět skvělá, zase jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tentokrát několik zločinů ze světa filmu. Kam na ty nápady Weaver chodí, že vždycky napíše skvělou knihu?

attila1
29.12.2019 3 z 5

Nakonec jsem se s tím poprala. Přišlo mi to hodně zdlouhavé. Za mě zklamání.

cedos
25.12.2019 5 z 5

Tentokrát byl David o malinko méně akční a bylo to k dobru věci. Téma naprosto úžasné, trošku jiné než obvykle. Jednoznačně to byl "můj šálek kávy".

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nejlepší díl celé série. Kniha utekla rychlostí blesku a měla tolik různých zvratů, že jsem se neskutečně bavila.

Pája699
11.12.2019 5 z 5

Opět povedená kniha. Zamotaný jak blázen.. to rozuzlení....bomba. Tehle autor prostě umí. Za mě spokojenost.

Skalara
01.12.2019 5 z 5

Můj první příběh od tohoto autora a je to bomba :) Hodně mě to bavilo :) Donutila jsem, aby v knihovně tohoto autora zavedli a nelituji. Jen škoda, že nepořídili první díl, ale sedmý.

jurass1976
23.11.2019 4 z 5

i když trošku komplikované pořád se to dobře čte

marky7739
17.11.2019 5 z 5

:-) čím zamotanější tím lepší. Čtení, které nelze zavřít před dočtenim.

Anet2106
15.11.2019 5 z 5

Další brilantní díl této série. Opět jsem vraha neuhádla a tolik nečekaných zvratů!