Zlomené srdce

Zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337127/bmid_zlomene-srdce-6WZ-337127.jpg 4 780 210

David Raker série

MYSLELA, ŽE SVÉHO MANŽELA ZNÁ. JENŽE CELÝ JEJICH ŽIVOT BYLA LEŽ… Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Broken Heart , 2016

VeruMalfoy
13.11.2022 5 z 5

Tato kniha se mi od začátku až do konce líbila moc. Měla dobrou zápletku a napínavý děj. Moc mě bavilo, jak se postupně rozplétal. Také miluji filmový průmysl, takže se mi moc zamlouvalo, že byl do knihy zapojen. Popisování filmů na plátně nebo na obrazovce počítače bylo tak dobré, že mi přišlo, jako bych se na filmy dívala spolu s Davidem. Konec knihy jsem naprosto hltala. Celkově mi kniha utekla dost rychle.

001Terka456
05.11.2022 4 z 5

Další hezký thriller z pera T. Weavera, ale místy toho tady na mě bylo už trochu moc. Některé scény se mi zdály zbytečně překombinované, proto dávám jednu hvězdičku dolů. Jinak mám autora ráda.

pablito
31.10.2022 4 z 5

Detektivní romám z filmového prostředí. Plný zvratů drží čtenáře v napětí po celou dobu.

vnimat_Krasu
27.09.2022 3 z 5

Weaver to tu zase šroubuje ad absurdum, ale filmová tematika mě bavila a rozhodně mi díky ní zůstane Zlomený srdce mnohem dýl v živý paměti. Jeho lineárnější Rakerovky bez paralelních linek mě navíc baví o chlup víc. Kvalit Ztraceného nebo Bez slitování ale úrovní pointy nedosahuje. Naopak. Čím blíž se tahle hollywoodská pohádka blíží konci, tím víc se to celý bortí.

dasa8349
16.09.2022 4 z 5

Dobrá kniha. Autora mám ráda. Občas jsem se musela vrátit na přecházíjící stránku, abych pochopila souvislost.

Kami33
22.07.2022 4 z 5

I když mám tuto sérii ráda, tento díl už mi přišel opravdu překombinovaný.

EliskaD
05.06.2022 4 z 5

Co mám po 7 dílech k Timu Weaverovi a jeho sérii s Rakerem stále psát? I další příběh je velmi čtivý, napínavý a stále si drží originalitu co do zápletky jako takové, tak i momentů překvapení v při jejím rozuzlování.

tami1
15.05.2022 4 z 5

Knize prospěla skutečnost, že tentokrát detektiv Riker řeší jen jeden případ. Tempo je skvělé, tedy až do doby, kdy se autor té jednoduchosti lekne a začne vše zdlouhavě vysvětlovat a tím natahovat. Přesto je kniha čtivá a zábavná.

vladka16
03.05.2022 5 z 5

Jo, jo, jo, moje druhá kniha od tohoto spisovatele. Přiznám se, že detektivky moc nečtu. Tedy do teď , asi se poohlédnu i po dalších knížkách od Tima Weavera. Jen koukám, že jsem nezačala od prvního dílu, ale asi mi to nebude až tak vadit. David prostě umí.

JaniMa
05.04.2022 4 z 5

Tenhle díl to u mě měl těžké už od úvodních kapitol. Přijde mi, že do filmového světa se poslední dobou v různých knihách vydávám až příliš často. Přerušit kvůli tomu čtení série se mi ale nechtělo.
Jsem ráda, že jsem si před čtením tohoto dílu dala od série malou pauzu, protože knihy v ní jsou svým způsobem na jedno brdo. Zlomené srdce nabízí celkem napínavý příběh s nepříliš překvapivým, ale srozumitelným vyústěním. Davidův pohled na život mi přijde zvláštní, stejně jako chování některých aktérů popsaného příběhu, ale kdo ví… třeba je problém u mě.
V dalších knihách bych ocenila více zvratů nebo paralelních dějových linek, které by do knihy přispěly kapkou života. V knize postrádám cokoliv originálního, podle čeho by se mi mohla zapsat do paměti. Vylíčení prostředí, charakterizace postav, popis akčních scén, ... nejsou špatné, ale zdají se psané stále podle stejného schématu.

Evaho73
26.02.2022 3 z 5

Táto kniha mala naozaj zaujímavý a pútavý začiatok. Záhada okolo zmiznutia ma okamžite zaujala. Postupne však autor začal vytvárať príliš veľa vedľajších zápletiek a vedľajších príbehov, vďaka ktorým som začala strácať záujem o skutočné zmiznutie a začalo ma to trochu nudiť. Nemôžem si pomôcť, hoci príbeh mal  svoju atmosféru aj  postavy sú slušne vyprofilované, ale  bolo tam jednak dosť  ťažko uveriteľných scén  a jednak dej bol zbytočne zdĺhavý, čo v závere ubralo na efektívnosti.

edith79
23.02.2022 5 z 5

Parádní díl. To filmové prostředí let minulých, ta příchuť noir hororů, to hollywoodské pozlátko...to bylo naprosto skvělé. Strašně mě to bavilo. Samozřejmě je to David Raker, takže některé situace a zápletky jsou méně uvěřitelné, ale já mu to všechno odpouštím, protože atmosféra knih Tima Weavera mě prostě vždycky dostane.

Eduarda
10.02.2022 5 z 5

Ale tak to mě fakt bavilo! Název je divočina, to jo, ale jinak to má všechno! Zmizení, záhadu, zločin, tajemství, atraktivní prostředí, postupné odkrývání historického příběhu, provázané detaily a vychytávky, sympaťáka Rakera a ještě něco navíc (tentokrát v podobě menšího množství bizarně brutálních scén, za to bych snad dala i šestou hvězdu).

alexis818
30.01.2022 5 z 5

Další že série s Davidem Rakerem a opět skvělé čtení.Tentokrat z prostředí filmového průmyslu a neskutečně napínavé s logickým zakončením,které vše vysvětlí.Nesmrtelnost Davida není nutné komentovat,to k tomu prostě patří.

Téra
14.01.2022 3 z 5

Od autora je to má první čtená kniha. Vypravěčský styl je skvělý. Příběh se četl rychle. Ale příběh mi přišel trošku zvláštní. Asi celé to filmařské prostředí mi nějak nesedlo. Každopádně asi zkusím ještě nějaký další příběh Davida Rakera.

Patapuf
13.01.2022 5 z 5

Já jsem nadšený.... jasný, dalo by se říct, že je to pořád dokola to samé, ale přeci jenom to tak není.. skvělá zápletka... když jsem to dočetl, tak si říkám, kam na to autor chodí... pěkně rozvedený příběh i když bych to měl srovnat třeba z předchozí knížkou, tak je tam míň akce a víc rozhovorů, ale po dočtení to autorovi odpustíte....

elxel
28.12.2021 3 z 5

Weaverova rutina, což je asi dobrá zpráva, ale bez výraznějšího překvapení. Příjemná odpočinková detektivka.

vikaa
18.12.2021 3 z 5

Napínavý thriller mě zcela pohltil Nemám moc ráda knihy z filmového prostředí, ale tentokrát to bylo nějakým způsobem jiné. Filmová mafie, vraždy, láska a hledání dávné pravdy podle návodu. Pro mně první kniha ze série Davida Rakera a zřejmě nebude poslední.

ladyxx
21.11.2021 5 z 5

Thriller se zápletkou z filmového prostředí sahající až 60 let zpátky do minulosti. Příběh je koncipovaný jako puzzle, kdy vyšetřovatel David Raker pomalu skládá jednotlivé střípky k sobě a to pomocí rozhovorů s různými osobami, starých filmů režiséra Hosterlitze, novinových článků a internetových diskuzí. Vyprávěno převážně v 1. osobě, pouze v úvodu každé části je velmi zvláštní kapitola vyprávěná ve 3. osobě. Raker má vskutku silného protivníka, který udělá cokoliv, aby uchránil staré tajemství. Děj je dobře promyšlený, napínavý, s hořkosladkým koncem.

Didi15
19.11.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl s Davidem Rakerem , skvělé prolínání minulosti a budoucnosti .