Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1074 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

rodak
28.05.2019 5 z 5

Pominu-li občasnou nereálnost,je to super.Má první kniha ze série.Hlavní hrdina sympaťák a vyprávění se žene rychlostí, že za dva dny knihu zavírám.Je na co se těšit, mám jich ještě sedm před sebou!!!

reeper
25.05.2019 2 z 5

Dalo se to číst. Ale mám raději příběhy, které by mohly být reálné. V tomto případě si neumím představit, že to, co prováděl vrah s obětmi, by někdo skutečně dělal. Taky už to někdo dříve poznamenal. Policie je v této knize vykreslena jako dost neschopná.

Ajuszka
22.05.2019 5 z 5

3 minuty sedím a přemýšlím,jaké otřepané fráze napíšu.Tak jo.. Naprosto skvělý,napínavý a promyšlený příběh.Autor nenechává nic náhodě,nad vrahem jsem opět otevřela pusu překvapením.
Těším se až mi za 2 týdny dorazí jeho nejnovější kniha Muž bez minulosti. :))

Wyder
20.05.2019 5 z 5

Tak jo, přečteno za víkend. Oproti prvnímu dílu série obrovský posun kupředu, má to spád a skoro se od toho nedalo odtrhnout, rozhodně vřele všem doporučuji. Kdybych chtěl hledat hnidy, tak ten závěr už nastavovat nemusel, ale je to jen malý detail. Mám zatím přečtené první tři díly série a tenhle je určitě nejlepší...

P. S. Rozhodně fandy žánru nezklame, naopak!

Kerberos
08.05.2019 5 z 5

Škoda,že u nás nevycházela autorova díla po pořádku.Tento díl je jedním z nejlepších.Je až hororově laděný a běhá mráz z toho jak obětem ubližoval.Trochu mě zaráží neschopnost policie.

Neopol
07.05.2019 5 z 5

Výborná knížka-výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu

Kocourek
29.04.2019 5 z 5

Tak zatím nejlepší kniha od Weavra, co jsem četla. Jedna z mála knih, pro kterou jsem sáhla i přes den. Napětí nechybělo, nebyl žádný "střih do břízek". Prostě, kdo umí ten umí.

vera4669
21.04.2019 5 z 5

Kniha je pro mě první od Tima a dostala jsem se k ní celkem nečekaně a o to víc jsem překvapená, jak to bylo super. Skvělá kniha, správná dávka napětí, přečteno za den a hned se vrhnu na další

ArwenAragorn
17.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších, ne-li úplně nejlepší knížka, kterou jsem s Davidem Rakerem četla. Velice čtivá, má spád, napětí, dokonalou zápletku, spoustu zvratů a nejsou v ní žádná hluchá místa ani zbytečné zdlouhavé popisy, jako u některých z Weaverových thrillerů.

Reat
10.04.2019 5 z 5

Poté, co několikrát přemazávám na klávesnici úvod k tomuto komentáři, se ztrácejíc trpělivost prostě opětovně vyznávám z nehynoucí lásky k dílu Tima Weavera, i s jeho (maličkatými) neduhy v podobě lehké fantasmagorie ukryté v jeho řádcích. Nemůžu si pomoct, jeho knížky zatím ve mne bezezbytku probudily při troše nadsázky chuť k životu. Každý čtenář, který zná pocit těšení se, až znovu a znovu otevře stránky určitého díla mi asi porozumí. Tim W. to tady opět dokázal.....neměl jsem šanci přestat, dokud jsem nedočetl a ten pocit byl pak zvláštně smutný. To, že bych opět lehce vyčetl natahovaný konec ani vlastně nestojí za zmínku, jen bych snad podotkl, že je to moje první Weaverovka, kde jsem si poměrně jistě vytipoval pachatele, totiž spíše podezřelého, takže jsem nebyl koncem tak překvapen jako jindy. Ale....prostě paráda.

ivoiro
06.04.2019 5 z 5

Této knize dávám plný počet bodů. Autor umí popadnout pozornost čtenáře. Příběh se dostává pomalu, ale jistě, pod kůži a nutí číst dál a dál.

kruppe
27.03.2019 4 z 5

Budu opakovat to, co tu napsali jiní pode mnou. Tim Weaver umí poutavě vystavět syžet díla. Ano někdy je dějová linka nadnesená, ale vždy mu to prominete, protože je podáno vážně dobře. ALE proč proboha dělá ze svého novináře a soukromého detektiva bez licence pomalu člena legií. To, že umí střílet s milimetrovou přesností jsem mu sežral. To vysvětlil celkem uspokojivě, ale ten zbytek... Uff to mi nesedí (stejně tak to, jak mu jsou někteří ochotni odpovídat na jeho konkrétní otázky bez toho, aby máchal policejní plackou...)

Gaeberys
25.03.2019 4 z 5

Pohledem nestraníka je policie naprosto neschopná a Raker nesmrtelný mistr bystrosti... Ale mám ho prostě ráda, i Healyho.
Spousta dialogů mi přijde vtipných (neválím se u toho po zemi smíchy, ale úsměv vyloudí)

sbijecka
22.03.2019 5 z 5

Výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu. Výborná kniha. I když člověk už víceméně tuší, co se bude dít, pořád se odkrývají další a další nitky příběhu.

kolacky
10.03.2019 4 z 5

Než jsem si přečetla autorovu poznámku, snažila jsem se na plánku Londýna ten strašidelný les najít :-) Super knížka, napětí, vtip, sympatický hrdina... Těším se na další díly!

legally-blonde
10.03.2019 4 z 5

uff, v lese jsem se bála jak malá holka. Za mě lepší jak Hon na mrtvého, tohohle pachatele jsem nečekala. Jsem zvědavá jak se bude Raker ubírat dále.

Calibra
03.03.2019 4 z 5

Druhá kniha od Tima Weavera a také se mi velmi líbila, řekla bych, že i víc než Hon na mrtvého. Atmosféra strašidelného lesa byla úžasně vykreslena a celkově příběh jakž takž uvěřitelný. V brzké době si určitě přečtu další díl.

Roubas
01.03.2019 5 z 5

Tim Weaver je jednoznačně jeden z nejlepších autorů, co tu momentálně vycházejí. Jeho knihy jsou tlusté, díky Mystery Press i krásné a napěchované vším, naprosto vším, co krimithrillery musejí obsahovat. Raker je buldok, který když se zakousne, je radost sledovat jeho práci. Hezky důkaz po důkazu, list po listu, záznam po záznamu, dokud se krůček po krůčku nezačne rýsovat děsivé cosi. Výborně tu fungovala aura kolem úhlavního vrahouna, která doopravdy naháněla husí kůži, Healy je postava, která mi mohla mít vlastní knižní sérii a do toho z vás ještě dokáže Weaver dostat i emoce. Doufám, že Rakera požene případ od případu minimálně do důchodu, protože tohle je vážně radost číst.

mysce
26.02.2019 5 z 5

Krásná, chytrá a milá dívka zmizí beze stopy. Policie neví, jak dál a čas ubíhá. David Raker je poslední nadějí rodičů a špatným svědomím policie. Té také co nevidět zkříží cestu a bude to pěkně jiskřit. Za zmizením jedné dívky je totiž daleko víc.
Tim Weaver nám dává hrdinu, kterého milujeme. V tomto příběhu ho spojí s policistou Colmem Healym pátrajícím po ztracené dceři. Bolest ze ztráty z něho dělá neřízenou střelu. Vlastně všichni sedí na pořádné náloži, jejíž síla se ukazuje s postupujícím vyšetřováním. Autor se nedrží nijak zkrátka. V Údolí mrtvých dostane prostor duch viktoriánského psychopata, masový vrah i organizovaný zločin.
Pokud je zde někdo, kdo tuto sérii ještě nečetl, pak neváhejte ani minutu. Skvělý čtecí zážitek a obrovský palec nahoru!

babystar
13.02.2019 5 z 5

Knihu bych doporučila nespavcům. Zaručeně nebudete litovat probdělé noci, protože při čtení ani nepostřehnete, že je už ráno. Prostě napínavé od začátku do konce. Pro mne další probdělá noc.