Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1073 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

Patapuf
10.02.2020 5 z 5

David Raker opět nezklamal.... dobře se to čte... napětí až do konce, to se autorovi musí nechat... občas má prostě David víc štěstí než rozumu, ale tak to má být...

Bara52
28.01.2020 4 z 5

Velmi dobře napsané, ač je kniha objemná, nenudila jsem se ani chvilku. Ale připomíná mi to Jamese Pattersona nebo J.D. Robb, je to takové na stejné brdo, akorát čtivější. Navíc nemám moc ráda série o jednom dokonalém detektivovi, který v každé knize jediný přijde na všechny záludnosti a vyřeší případ, kdy všechny ostatní postavy jsou jen přicmrndávači :) Takže já současné nadšení z Tima Weavera zase tolik nesdílím.

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Weaver píše velmi dobře, jeho knihy nejsou na delší čtení, vtáhne do děje a nepustí.

TaLu
19.01.2020 5 z 5

Musím se přiznat, že mě styl spisovatele opravdu baví. I strany, ve kterých se pátrá a vyšetřuje jsou napsány tak, že jsem otáčela s napětím jednu za druhou. A pak přijde finále a do konce zbývá ještě třetina knihy. Jak to? Nu, protože těch dramatických vrcholů má příběh několik. Temná atmosféra lesa, o kterém pamětníci vyprávějí, že se stal pohřebištěm sériového vraha, i když se jeho oběti nikdy nenašly, prorůstá svou temnotou do současnosti. A Davidovi při pátrání po pohřešované jde opět o život. Tentokráte trochu více spolupráce i s policií. I když ....to už si přečtěte sami. S velikou radostí jsem našla jednu větu, která zněla asi nějak takto : " O filmu Terminátor bych si s ní asi nepopovídal". Podobně jako v prvním díle tato jediná věta podtrhla moji náklonnost k hlavnímu hrdinovi. Série se mi moc líbí, zkuste si vytvořit názor sami. Obálka je přitažlivá, až na popisek, který není pravdivý, a navíc podle mě i špatně napsaný. Škoda, křečovitá snaha nalákat čtenáře spíše odrazuje.

BlackFun
17.01.2020 5 z 5

Zaplaťpánbůh jsem narazila na další skvělou detektivní sérii! Je to odpočinkové, ale zároveň mě příběhy nenudí a v rámci zkouškové prokrastinace jsou knihy od Weavera skvělou volbou! Doporučuji (nejen) všem studentům :))

belina1
05.01.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha

Sazinek
02.01.2020 5 z 5

Postava Davida Rakera mě teda neuvěřitelně baví... Knihy čtu postupně, dle série.
I tento díl neskutečně odsejpal, čtení mě bavilo... opět trochu nesmrtelnost,ale vlastně mě to už nevadí.. Jen mne mrzí, že jsem na pana Weavera nenarazila dříve.
Těším se na další díl..

Eliška82
27.12.2019 5 z 5

Opět super čtení ktere má spád.Jdu na další díl

muchomurka
27.12.2019 3 z 5

Já nevím. Knížka se četla dobře, napínavá byla, ale něco tomu chybělo. Colma Healyho nemusím, navíc jak čtu knihy na přeskáčku, tak mi trvalo seřadit si, co se kdy stalo a co ještě ne. Dobré bylo, že zde byl David ještě celkem lidský, žádný superhrdina, který zvládne a přežije mnohé líté boje a souboje. Trochu jsem také měla problém uvěřit tomu, jak na ně reagovala Sona, to prostě nedává smysl - tedy normálně, tady chápu, že to bylo pro posun v příběhu, ale stejně, bylo to divné.
Arcipadoucha jsem si také tipla cca v polovině knihy, ale to mi kupodivu tolik nevadilo, zajímaly mě jeho motivy. A ten konec, mělo to skončit o asi 70 stran dříve, ten hon tam byl už dle mého navíc.

Nočnípták
14.12.2019 5 z 5

Rozmarýna Rozm - je nás víc koho zlobí zlobí anotace, které píše někdo, kdo knihu nečetl. Viz diskuzi. Tam jsem se navíc dozvěděla, že tahle anotace už byla takto napsána v originále.

Rozmarýna Rozm
12.12.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout. Moje první od tohoto autora, než jsem ji dočetla, koupila jsem si už 3 další. Jedinou výtku, kterou mám ke knize je výtka k textu na obalu, za který nemůže autor, ale nějaký inteligent, který vymyslel text, aby nalákal lidi na knihu a sám ji nečetl. Jinak by nemohl napsat "Její dokonalý život byl jedna velká lež". Čekala jsem, že se z Megan vyloupne prostitutka a ona to zatím byla dívka, která se zamilovala a stalo se jí to, co milionům dalších děvčat. To znamená, že její život je jedna velká lež?

temuchin
09.12.2019 5 z 5

Protože tam moc charakterů nevystupuje, dalo se celkem tipnout, kdo by mohl být vrah. Ale jeho odhalením to ještě nekončí....Strhující.

ctenarkaEva
19.11.2019 5 z 5

Skvělé čtení, napínavý příběh, i když hlavní hrdina David Raker mi někdy připadá jako nesmrtelný hrdina amerických akčních filmů

rlupinek
17.11.2019 4 z 5

Moje druhé setkání s Davidem Rakerem a pro mě mnohem lepší než to první. Tato kniha se mi jevila napínavější, děj i zápletky zajímavější. I když opět lehce přitažené za vlasy, např. ve chvílích, kdy je bývalý novinář lepší a pohotovější než členové zásahové jednotky policie... Za přečtení ale určitě stojí.

Šárka345
07.11.2019 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale skvělé, úžasně napsané, přečteno jedním dechem a už se těším jak se budu bát u dalšího příběhu :0))))

limetka2008
31.10.2019 3 z 5

Dalo se to. Taková klasika v tomto žánru. Zápletka nebyla až tak moc "přešvihnutá", jak to autoři thrillerů občas dělají. Pokud potkám další knížku tohoto autora, přečtu si ji, cíleně ji asi hledat nebudu.

Martina1805
26.10.2019 5 z 5

Nečekala jsem takový drasťák, ale super čtení už sháním další díla tohoto autora. V určitých pasážích jsem se docela bála a v noci když jsem se vracela z práce jsem se ohlížela a děsila se, že mě někdo sleduje. Doporučuji, kdo má rád tenhle druh četby, čtěte, čtěte, čtěte.

Kate72
20.10.2019 4 z 5

Tak to byla zase jízda:), napínavé od začátku až do konce. A opět nesmrtelný Raker na konci. Trošku mi to připomínalo amerického akčního hrdinu. Proto dávám opět čtyři hvězdy. Ale jinak skvělá knížka.

AlenaF
20.10.2019 5 z 5

Bezvadné čtení, napínavé až do konce. Jdu na další díl.

MirkaProk
18.10.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora. Napínavý děj, který člověka pohltí a nepustí. Na konci opět překvapivé rozuzlení. Doporučuji k přečtení