Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1073 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

iveta3689
10.09.2021 4 z 5

Opět dobře napsané, čte se samo.

Puntíkatýhrnek
08.09.2021 3 z 5

Úplně nechápu tak vysoké hodnocení, mě ani druhý příběh Davida Rakera úplně nestrhnul, celkově na mě zápletka působila složitě a moc jsem tomu neuvěřila...je to jen temný a hnusný...rozhodně jsem četla zajímavější a napínavější příběhy...

mataj
04.09.2021 5 z 5

David Raker se při hledání nezvěstné dívky dostane na stopu sériového vraha a tím kříží vyšetřovaní policie, která to nechce nechat jen tak. Tento krimi thriller má spád, napětí i mrazivou, temnou atmosféru. Zajímavé a čtivé.

85098211
26.08.2021 5 z 5

(audiokniha + malý spoiler)
Pro příznivce Davida Rakera je tato kniha naprostou nutností ;-) a je zase výborná, jako i jeho následující případy. Pouze první kniha se tak trochu vymyká, ale zde už autor svého hrdinu stvořil "k obrazu svému" - tak jak ho známe i my, jeho čtenáři :-). I případ, který David vyšetřuje, je zajímavý a kniha se tak stává doslova neodložitelnou. Autor napětí dávkuje postupně a vyprávění je spíš pozvolné. To mi ale nevadí, jeho styl psaní mi totiž naprosto vyhovuje ;-). A na závěr jsem byla moc ráda, že se zachránila aspoň jedna z obětí, včetně Megan - i když těžko posoudit, jaký bude jejich další život po tom, co zažily... Kniha si plný počet právem zaslouží a já se už zase moc těším na další setkání s Davidem Rakerem :-).

kokosek
20.08.2021 4 z 5

Už jsem bohužel na přeskáčku četl od autora více knih a proto jsem dost často nepřekvapen zvvraty, které nastáví vždy po hlášce "A pak jsem si to najednou uvědomil".
Ale kniha je napsaná uvěřitelně a Raker je takový hrdina nehrdina, takže vás neštve svou nesmrtelností. Prostě jen chce najít lidi. A jde mu to celekm dobře.
Jo a všem doporučuji číst hezky popořadě, bude to pro vás lepší. I já se tím začnu řídit a nebudu přeskakovat.

work
16.08.2021 3 z 5

Něco bylo špatně... Ne, nebojte, špatně tu až tak nic není, ale tato věta se objevuje ve Weaverově knize tak často, že mi utkvěla v paměti asi nejvíc. Údolí mrtvých bych celkově shrnul asi takto: je to fajn čtení, k dokonalosti tomu však ještě něco chybí.
Možná za to může David Raker, takový skoro až antihrdina, který se v hrdinu proměňuje jen v některých momentech. A ty momenty jsou spíše slabšími body tohoto krimi thrilleru. Rakerovi dle mého soudu sluší spíše civilnější podoba, kdy tu a tam něco zpacká, nebo mu něco ne a ne dojít. To pak ovšem nastupuje další Weaverova oblíbená věta "A pak jsem si to najednou uvědomil". To jsou ty hrdinské momenty, kdy Raker rozmotá nějakou zapeklitou šarádu, kterých je první polovina knihy plná. Ne, že by většina z nich byla rozmotatelná, protože logiku dávají jen autorovi, ale Raker je přesto rozmotá a tak získá další náskok před policií. Nedařilo se mu ale získávat náskok přede mnou a tak jsem většinou vytušil nebo odvodil, co bude následovat. V tom spatřuji hlavní nedostatek: Weaver není autor rafinovaný, jeho styl je předvídatelný a příliš často sleduje opakující se šablony. To, že mu moc nejde příběh vypointovat a pak skončit, je druhá věc. On ho sice vypointuje, ale další kapitolou ho zase rozmělní. A někdy (asi v zápalu psaní) mu to ujede. To se mu daří v momentech, kdy Raker v hrdinském módu v podzemí pronese něco jako "Teď musíme být tiše", aby vzápětí vyrazil dveře. Ale ano, přiznávám, bavil jsem se a autorovi děkuji, že knížku napsal a umožnil mi strávit v její společnosti mnoho večerů. Méně děkuji Igoru Barešovi, který ji načetl a který bohužel působil zejména v první polovině jako uspávač hadů...

Vlaďkaa4
14.08.2021 5 z 5

Další díl výborné série, bohužel jsem četla díly na preskáčku takže jsem část věci dost tušila.

Janaves
08.08.2021 5 z 5

Výborná kniha, skvělé čtení, napínavé od začátku do konce.

HanaNov
06.08.2021 4 z 5

Údolí mrtvých není vpodstatě v ničem objevné, není tam nic, u čeho bych si řekla "wau" a za pár týdnů pravděpodobně ani nebudu vědět, o čem bylo, přesto je to kniha, která až neuvěřitelně baví a v některých momentech i překvapí.
Co se týče příběhu, je to zajímavě našroubované spojení několika rádoby nespojitelných linií, mně by osobně bohatě stačila linka s unášením a vražděním dívek, která je sama o sobě nosná dost. Zapojení ruské mafie u mě funguje jako naprosto rušivé, zbytečné a prvoplánové (ale podotýkám, že nemám ráda příběhy, kde je v pozadí příběhu organizovaný zločin). Vraha ostřílený čtenář uhodne přibližně v polovině knihy (tím spíš, že David svými myšlenkovými pochody dává čtenáři poměrně jasné nápovědy a indicie, které si vnímavý čtenář prostě propojí).
Nicméně řemeslně je to velmi povedená detektivka s několika zásadními zvraty, i když ony klíčové šokující scény už tu někde jinde byly. Jsem ráda, že se autor nevyžívá v krvavých scénách a litry krve netečou proudem, i když by k tomu vrah-chirurg mohl směřovat. David je sympaťák, postavy jsou opravdické, jejich jednání je uvěřitelné a hlavně jsou lidské, protože chybují. Moc se mi líbily reálie a popisy Údolí mrtvých, které doslova obživlo před očima a dokázalo ve mně vytvořit dusivou atmosféru (tleskám o to víc, že nejsem fanda popisů:-)
Oceňuji také jazykovou stránku, protože je to lahoda pro oko, když se jednou za čas objeví kniha bez prostoduchých dialogů a hrubek v každé druhé větě.
Za mě tedy 4*, přece jen to není něco, co by mi v hlavě víc utkvělo, ale v daný okamžik je to příjemná kniha, kterou nechcete odložit.

pch1976
27.07.2021 4 z 5

kniha byla velice čtivá, bavila, napínavá, mistr zápletek

Danilla
21.07.2021 4 z 5

Zase lehce překombinovaný příběh ale i tak je kniha čtivá a bavila mě.

Verida
04.07.2021 5 z 5

Další skvělý případ Davida Rakera. Ani tento případ nepostrádal napětí až do samého konce. Tim své čtenáře umí krásně vtáhnout do děje. Docela by mě zajímalo, kam na ty úžasný náměty chodí. A jsem i zvědavá, jak se vyvine jeho vztah s Liz.

bigben
04.07.2021 4 z 5

Opět je tu - neohrožený David Raker a jeho pátrání. Četla jsem až jeho pozdější příběhy a tyhle prvotní mi přijdou o moc lepší.

vnimat_Krasu
03.07.2021 4 z 5

Je to paradox. Zdaleka nejsem fanoušek účelový brutality, nápadnejch náhod, přešívání obličejů a dalších vycucanejch thrillerovejch berliček. Stejně tak mě zklame, když uhodnu padoucha o půl knížky dřív než hlavní hrdina. To všechno v Údolí mrtvých je. A přesto to Weaverovi baštím i s přebalem a visím na stránkách jako oběšenec. Výtečný tempo, sympatickej David Raker a když atmosféra potemní, strašně to knížce sluší. Guilty Pleasure. Jako vyšitý.

Gibis
26.06.2021 5 z 5

Opět skvělý díl s Davidem Rakerem, řekla bych, že zatím nejlepší, co jsem četla. Údolí mrtvých bylo opravdu děsivé, až mi z něj běhal mráz po zádech. Moc dobře namluvená audiokniha Igorem Barešem.

Katania
16.06.2021 5 z 5

Paráda! Tahle série se mi vryla pod kůži!

EliskaD
10.06.2021 4 z 5

Druhý díl série s Rakerem a druhý skvělý triller v pořadí. Dle anotace se může zdát, že to bude jednoduchý případ. Kdo čeká, že půjde "jen" o obyčejné pátraní pro zmizelé Megan je na omylu. Děj se rozvětví do velké šíře a pátrání se neomezuje pouze na Megan, ale i na jiné zmizelé ženy. Nebo na snahu o dopadení ruské mafie. Zrovna tato linka mi přišla v příběhu trochu nadbytečná, ale i tak to do děje patřilo. Nebyl by to Weaver, kdyby děj nebyl přitažený za vlasy, ale u tohoto autora mi to kupodivu vůbec nevadí. Weaver píše napínavě a krátké kapitoly končí vždy nějakou udičkou, aby čtenář nemohl knihu jen tak odložit. Zvědavě jsem pokračovala ve čtení i v pozdních nočních hodinách a nemohla se odtrhnout. Bylo to opravdu napínavé a mrazivé.

Sumatrae
09.06.2021 5 z 5

Skvela kniha, perfektni zapletka a zajimave prostredi Vraha jsem tentokrat odhalila, ale motiv mi zustaval skryty Spojeni serioveho vraha, ruske mafie a zajimave fascinace vraha dali pribehu skvelou jiskru Musim rict, ze mne mile prekvapilo, ze David nebyl tak nesmrtelny jako v prvnim dile Uz se tesim na dalsi Timovu knihu

Pavlína2019
04.06.2021 5 z 5

Skvělé! Super, paráda. Úplně náhodou jsem objevila nového autora. Seženu si určitě všechny knihy. Tato se mi ohromně líbila. Výborná zápletka. Děj plyne jako voda, nedá se přestat číst, pěkně napsáno. Rozhodně doporučuji!

ivusse
28.05.2021 5 z 5